Ako v skutočnosti vnímate homo/bisexuálov?

Príspevok v téme: Ako v skutočnosti vnímate homo/bisexuálov?
Meretseger

Úprimne:) Čo hovoríte na Dúhový pochod v BA? Alebo niečo komornejšie - zbadáte na ulici bozkávať sa dve dievčatá / dvoch chalanov, tak ako zareagujete?
Pýtam sa preto, bo keď bola pred pár dňami priateľka u nás v meste a bozkávali sme sa kade-tade, nik nemihol ani brvou, hoci po nás stále pozerali (to máte tak: najprv hrudník, potom vlasy a tvár, aby si overili pohlavie :D). Akurát akési decká vypískli: "Dve baby!" a obzerali si nás ako exotické tvory; pri čakaní na autobus na nás akísi týpkovia z auta zakričali, že sme... čo? Hovädá a nakrúcali si nás na mobil. Ale ináč NIKTO NIČ.
Nechcem tým povedať, že máme byť centrom pozornosti, ale toto je malé mesto a pritom vieme, aké je SR xenofóbne, etc., že áno?
Tak čo?
PS: Jo, a čo vravíte na lesbický/gay sex? :)

Meretseger

bella: Nie je to nič negatívne. Aspoň myslím. Alebo trochu hej, okej, a samozrejme, týka sa to nepekných vecí z minulosti, o ktorých som už však hovorila.
Akurát sa za to vcelku hanbím a vŕta mi to niekedy hlavou. Snáď by som to aj rada povedala, ale... ale čo? Mám blok.

bella12

To, o čom nechceš nikdy hovoriť je s najväčšou pravdepodobnosťou to, na čom stojí a padá celé Tvoje uzdravenie. Sama na sebe som sa presvedčila, že to, čo ukrývaš pred inými aj pred sebou, čo je zavreté na sto zámkov v trinástej tmavej komnate na dne Tvojej duše je práve to, čo pracuje proti Tebe, čo Ti škodí a bráni posunúť sa dopredu.

Ja som dlhé roky takto v sebe niečo dusila a nepripustila som, aby som to niekomu povedala, či len o tom sama v sebe rozmýšľala. Tak som seba samú nevedomky ešte viac utvrdzovala v tom, že je to hrozné a strašné a že nikto nesmie o tom vedieť. Ale v skutočnosti to také hrozné nebolo - a tá úľava, keď som sa s tým podelila s iným - a bol to len jeden človek. Už len samotné vedomie, že to nie je len moje tajomstvo, že to ešte niekto vie, urobilo v mojej duši zázraky - a to nepreháňam. Čakala som, že ma ten človek odsúdi a že sa mu zhnusím - ale nič také sa nekonalo - naopak, konalo sa prijatie a pochopenie - nechápala som to. S odstupom času vidím, že celé tie roky som žila v klamstve o tej veci a o sebe, v strachu - a to celkom zbytočne. Povedať to niekomu - v mojom prípade psychologičke, bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré vôbec neľutujem. Keby som to vedela, nebola by som sa tomu tak dlho a zatvrdilo bránila!

Píšem Ti to preto, aby si nad tým trochu zamyslela. Možno nie si teraz na odhalenie svojho bolestného tajomstva pripravená, ale prosím, kategoricky to do budúcnosti neodmietaj, keď chceš byť niekedy naozaj šťastná - a Ty môžeš byť. Teraz Ťa toto tajomstvo len uzatvára v Tvojej bolesti a strachu, stále v Tebe hnisá a navyše neponúka žiadne východisko. Ak chceme zahojiť ranu, musíme najprv strhnúť zle zhojenú chrastu, vytlačiť hnis a vydezinfikovať - čo pravdaže bolí. Táto bolesť je však pozitívna, lebo s ňou prichádza hojenie a vyliečenie ...

Meretseger

Lesbička vskutku nie som a bolo by niečo, čo by tvoje ďalšie slová potvrdzovalo - avšak o tom nechcem NIKDY, nikdy hovoriť, ani len Stano o tom nevedel. Tento vzťah už však dávno prerástol kamarátstvo a nevidím v ňom jediný rozdiel medzi ním a predošlými vzťahmi s mužmi. Jasné, rozchod by ma zrazil na kolená, ako každé opustenie (jedno z kritérií pre HPO? Nadmerný strach z opustenia, či už skutočného alebo domnelého. Oh, let me be.), ale už musím rátať len s tým.

bella12

Meretseger, Ty nie si lesbička. Ak pociťuješ náklonnosť k osobe rovnakého pohlavia, má to svoju psychologickú príčinu v sexuálnom zneužití z detstva. Potrebuješ kamarátku či spriaznenú dušu, avšak ako hraničiarka si musíš dávať pozor, aby si sa na ňu príliš nenaviazala, pretože prípadný rozchod Ti neurobí dobre. Aj z tohto pohľadu Ti sexuálny vzťah so ženou len poškodí. Môžeš sa s ňou kamarátiť, ale nechaj si od nej určitý odstup, aby si neskôr netrpela. Tento vzťah nie je riešením Tvojich problémov, takéto "ľahké" riešenia nefungujú.

wreck

0vecka, velmi pekne :D presne o tom to je -- rasove zalezitosti, volebne prava zien, prve transplantacie srdca, atd. atd.

Aja02

Homosexuali mi nevadia, ale urcite by som im nepovolila adopcie.
Co sa tyka toho bozkavania, tak pokial to nie su vyslovene okate "olizovacky", tak mi je to jedno.