Artroza a osteoartroza.

Príspevok v téme: Artroza a osteoartroza.
RNG

Bezne lekari hovoria o artroze ako vydieranie klbov s vekom vahou a pod.
Malokedy to spajaju s potravou a potravinovymi doplnkami, ktore davaju zakladne materialy a polotovary na regeneraciu klbov.
Sice hovoria, ze sa da artroza ciastocne oddialit prevenciou, ale nespecifikuju prakticky nikdy akym vyberom jedla a doplnkov, cest vynimkam.
A ked uz ma clovek artrozu, poznaju len tlmenie bolesti alebo operacie na vymenu klbov.
Aj tu nespominaju potravu, potravinove doplnky a ine metody na spomalenie alebo dokonca regeneraciu/obratenie procesu rozpadu klbov.
A uz vobec nehovoria o inych faktoroch, ako napr mikrobialne procery, najma co sa tyka mykoplaziem, ktore su podla niektorych vyskumnych lekarov az za 50% artrozami a osteoartrozami.
Mykoplazmy su vnutrobunecne parazity, velmi pomaly sa rozmnozujuce, pre telo prakticky neviditelne, ale postupne degeneruju, takze sa to zda ako normalne starnutie.

Moje zasady su nevyckavat a adresovat to pokial sa len da, necakat, az sa klby natolko rozpadnu, ze tam nie je co zachranovat. Tj najma predist, ak nie tak aspon v prvom rade liecit a nie rezat. A pod liecenim nerozumiem potlacanie bolesti a urychlenie rozpadu klbov pouzivanim NSAID liekov, ale posilnenie regeneracie dodavanim prirodnych protizapalovych a polotovarov na regeneraciu klbov a sliach.
Ja som si osobne uz 2 krat tak zachranil kolena pred operaciou a raz aj pravy bedrovy klb.
Takze viem, ze to pracuje, tak ako som sa to sam dozvedel z roznych periodik znamych alternativnych lekarov.