Akné

Príspevok v téme: Akné
kindervajce

Ahojte otáčam sa ná vás s bežným problémom - akné.
Na tvári mám hlavne podkožné, mále vyrážočky, akoby krupicu, ktoré sa z času na čas zapália, inak sú neaktívne.. tým mám posiatu celú tvár a inak mávam aj tvrdé, bolavé veľké vredy, ktoré nejdú vytlačiť.. vyzerám strašne, nechodím kvôli tomu von, mám depresie, sedím stále doma, mám 16 ... skazilo mi to celé prázdniny, nikam proste nechcem ísť, strašne sa za to hambím...

práve som si objednala koloidné striebro z koloidne.sk, pomohlo to niekomu? prosím poraďte :) :((( som zúfalá..

doma mám modré aj červené svetlo, svietim sa nimi, pijem čaje, zdravo sa stravujem (bez mlieka, sladkostí, mastného), cez dalaciny a duac gély, sudcream, dermacol a pod som si prešla.. chodila som aj na IPL ku kozmetičke... nič nepomáha, som absolútne na dne

za každú odpoveď budem veľmi vďačná!

kocurik1

Jedna z mála vecí, ktoré vám pomôžu v rozsahu 80- 100 percent je VITAMIN D 2x400 I.U denne.
Mňa to vyslovene zachránilo.
Chcem tento zázrak dalej šíriť a preto to sem dávam.
Konkrétne z tohto článku som čerpal:
www.medhelp.org

stanus

a neskusali ste niekto okrem tychto vsetkych moznych vyrobkov aj prirodne kremy.. ako napr.acnegel nobilis tilia alebo kozmetiku od sante, od cannaderm??? alebo tiez rozne pletove kvetove vody, na stranke bioshop je toho vela, mate dakto skusenosti?

slovakiaever

ja som mala akné tiež strašne dlho - nebudem vypisovať tiež všetky mastičky od drogéria značiek až po neskutočne drahé...napíšem skôr čo mi pomohlo: každý deň tabletka B komlplex forte, piť veľa vody - čistej!!! alebo nesladený čaj/žiadne malinovky/, pravidelná starostlivosť o pleť: ráno, večer umyť, nikdy nechod spať s make-upom, a pred jeho aplikáciou si daj krém s SPF.
od kožnej mi pomohol AKNEROXID 5 a led svetlo.
a tiež súhlasím, že problém s akne - ak nie je pubertálny čiže len sem tam pupienok- treba liečiť celostne - tj tvoje telo sa ti snaží naznačiť, že niečo nie je v poriadku.

blah blah

viem aky je to pocit, a chapem ta. mna akne trapi nejaky ten piatok no mala som to stastie a vychytala som tu najlepsie dermatologicku/koznu lekarku aka len moze byt. skus sa obhliadnut po nejakom schopnom doktorovi a on sa uz o teba postara :) moja doktorka mi predpisala Curacné 40 mg, beriem ho nieco vyse dvoch mesiacov a moja plet je uplne nieco ine oproti tomu co bola predtym. trapili ma kazde rano biele zapalene vyrazky, mala som dost vyrazne cierne bodky a bolestive vredy. teraz mi to vsetko pekne schadza a nemozem povedat ze nevidim zmenu. mam dost vyschnute pery, to je jeden z vedlajsich ucinkov, za necele 2 mesiace som spotrebovala 3 balzamy na pery a tie tabletky mam prosim pekne brat pol roka. cize moja rada znie: daj si predpisat Curacne, urcite vyhladaj odbornu pomoc a hlavne, hlavu hore holka! :)

kickloop

NO ide ma roztrhnut, cez vikend a zaciatkom tyzdna krasa zit, vsetko pohodka, naladicka, celkom cista tvar a tod v stredu zas zhorsenie, vo stvrtok este viac a dnes ma uz ide zas roztrhnut, porazim ma z tych jebakov, zas ked sa pozrem na seba je mi zle ... nemam chut nic robit blee

fakt nechapem preco ...

kde mam co mam sakra uz ??
to nikdy nebudem vyzerat jak clovek ? Uz mam asi aj psychicke depresie z toho ....

zuzulko

ak k problému akémukolvek nepristúpiš celostne a neuvedomíš si že všetko zo všetkým súvisí, nevyriešiš nič. akné má aj svoju duchovnú príčinu, a okrem toho ide o nadmerné zbavovanie sa odpadových škodlivín cez kožu z dôvodu že nestačí pečeň a obličky. problém je zdlhavý, treba ho riešiť komplexne a často lieky s podporou alternatívy. tema sa tu objavuje často, jednoznačne smer cesty je detoxikácia - napr riadená detox dr Jonaša, zmena životosprávy a stravovacích návykov, vyhýbanie sa cudzorodým látkam, ktoré nie sú prirodzeného pôvodu, pitný režim čistá voda aby sa na molekulu vody naviazali odpadové látky čo najviac a nemusel prebiehať proces výmeny v bunke, pravidelné vyprázdňovanie.Chémia dnes dokáže vyrobiť napodobeniny prírodných látok ale organizmus ich nevie spracovať. Nie raz sa mi vysmiali múdry tohto fóra ked som odporučila regeneráciu bunkových systémov. tak ako sa neda telefonovať z nenabitého telefonu, tak bunkové systémy ak nie sú dostatočne v energetickej rovnováhe nedokážu spracovať čokolvek čo do tela prijmeme v akejkolvek forme. k problému treba pristupovať individuálne ale v kocke je to cesta pomoci dlhá ťažká ale dá sa pomôcť

Larrra

mne najviac pomohol lokalne vitamin A, vola sa to monoderma, obsahuje male ampulky, v ktorych je vitamin, vecer si to dam na tvar a naozaj prva vec, ktora mi pomohla, a to sa trapim s akne uz aspon 8 rokov a vyskusala som co sa dalo, doma mam uz zbierku lokalnych antibiotik, ani retinoidy mi moc nepomohli, len si to treba davat na noc a neist s tym na slnko, tiez sa chranit pred slnieckom, odporucam

jajulienka

mne pomohli vitaminy...odkedy ich beriem vidim zlepsenie..beriem selen PABA kremik a zinok+C teraz beriem MSM a od toho si celkom slubujem vysledky lebo som mala asi pred dvoma tyzdnami katastrofalnu plet a teraz takmer ciste :)...od koznem mam duac gel a aj ten celkom pomaha...samozrejme teraz si castejsie cisti plet kedze je horuco a potis sa...a vela vody a zelenina ovocie...detoxikuj....poznamka k duac gelu ked ho neikto ide skusit...prvy tyzden sa z neho zosupes ako po spaleni slnkom ale to je v pohode...peeling si sprav kozu osupes a potom to uz bude dobre :)