milovanie

julianna

Pre susannu - tak o tom zatial neviem, ja som ho potrebovala len raz v zivote, asi pred piatimi rokmi a musela som ist k doktorke. kamaratka vsak mala "nehodu"asi pred mesiacom, a musela ist vecer na pohotovost, lebo by jej ho inak nedali - to bolo v Kosiciach.

julianna

Nepisala som aby sa napchavala postinorom, len som chcela poukazat na to, ze aj keby jej ten kondom praskol, nemusi ist hned do porodnice. Inak si ale myslim, ze by s tym mala este pockat, je dost mlada, myslim ze aj celkom vystresovana z moznosti "mat decko" ako napisala, a nevylucujem ani moznost, ze by sa do nej partner nedokazal pri sulozi dostat, pokial sa nedokaze uvolnit a prestat mysliet na to ci nahodou neotehotnie...

majestic

Ahoj, mozes otehotniet aj na prvy krat, co sa stava velmi casto. Ak ti kondom praskne, aj vtedy mozes otehotniet. Kolko rokov ma priatel? Vela ludi ti tu pisalo, aby si zo sexom este pockala a podla toho co pises, tak ti to radim aj ja. Mozno pave z toho prameni tvoja nedovera v antikoncepciu, pretoze vlastne este nie si pripravena na sex. Nespoliehaj sa na plodne a neplodne dni, pretoze tvoj menstruacny cyklus nie je este ustaleny, takze lahko sa moze stat, ze otehotnies. Takisto postinor, spravne si reagovala, ze ho nemozes pouzivat po kazdom sexe, si velmi mlada a postinor sa pouziva{len na predpis} len v pripade nudze, nie je to antikoncepcia. Takze ak velmi chces sex, tak si daj predpisat hormonalnu antikoncepciu, ktora je na 98% ucinna, ak ju beries podla predpisu.

Susana

julianna, len tak mimochodom postinor uz nie je na predpis. Mozes si ho kupit volne v predajni a stoji okolo 450SK

pampusik

julianna a ked ti kondom praskne takisto nemozes otehotniet vsak ???A postinorom s anemozes napchvat zakazdym ked sa s niekym vyspis lebo to ma v sebe tolko hormonou ze s ato moze brat raz za velmi dlhu dobu

julianna

No moja, 15 si dobra...ja som sice zacinala len o rok neskor, ale urcite som nebola taka vymleta...cez kondom isto neotehotnies, a keby nahodou aj praskol, existuju tabletky - POSTINOR, ktore zabrania otehotneniu po sulozi,treba ich vziat do 72 hod, stoja okolo 400 Sk ale su len na lekarsky predpis.