Lamblia - giardia poradte mi!

Príspevok v téme: Lamblia - giardia poradte mi!
leba

Prosím Vás, už ma ide poraziť. Od novembra mám také problémy, najprv sa mi urobili nejaké kožné vyrážky, dotoho ma začalo zvlaštne kde tu svrbieť, kožná ma hned odbila že je to svrab - to som tu už niekde písala, no po liečbe svrabu (ktorý nik iný nedostal) znova začalo to svrbenie, potom prestalo, potom opať a tak dookola,medzitým sa mi stalo, že ma po hociakom jedle prehnalo, čo som si myslela, že je len rýchle trávenie, potom mi začalo byvať veľmi zle, znova sa mi objavili vyražky, až mi zistili Lambliu, no vraj ojedinele. Dostala som na 7dní entizol, potom mi bolo mesiac super a potom postupne sa mi zas začali robiť nejaké výražky, niekde sa mi len tak urobí bodka ako pich ihly alebo hocikde inde, to ma tak 5minut svrbí potom prestane a znova mi je zle, prehana ma hockedy, včera ma tiež prehnalo, no bolo to ako hlien, na 3x samý hlien. Dokonca aj dcérke sa robili najprv také flaky a od apríla sa jej robili také ako pupence- to vraj alergia, no teraz za posledné 3týždne sa jej urobil 2x taký tvrdší flak cca 1cm a to jej vždy do 3-4dní zmizne. Bola som jej zaniesť čerstvú stolicu, nevyšla jej lamblia, no neviem, či 1x stačilo, Dr. povedala, že to stačí. Ja sa chystám v pondelok tiež so stolicou, vtedy mi to zistili zo žalud.šťavy. Len si myslím, že tie antibiotika by sa mali užívať dlhšie....Máte s tým skúsenosť? Lebo príznaky mám tie isté, isto to bude zas ta Lamblia, teda dúfam, že nie iné parazity.... Prosím o vašu skúsenosť. Ď.

leba

arman, kukla som aj tie štúdie, tú druhú som nečítala ale tú o vode hej, tak to fakt môže byť hocikde, len to ma mrzí, že dcérka - 6ročná sa tiež kde tu poškrabe, to aj mne aj jej sa z kože vykukne nejaká malilinká dobka taká svrbivá cca 5minút alebo to natriem alpou a potom to prestane a vstrebe sa, no nechápem, či to má s tým súvis alebo čo, od toho novembra máme už nejakú 6tu fázu najprv to mal byť svrab, čo asi sotva lebo to nik nedostal, môj manžel si tu v kľude s nami žije nič mu nebolo ani nie je. Už asi 3x som sa šúpala v zime, to možno z tej sírovej svrabovej masti alebo čo, do toho ma to telo hockedy začalo svrbieť a prestalo no a potom tie tráviace problémy + lamblia, potom zas pokoj, no a teraz asi od polky maja zas tieto vyražtičky a raz za čas ma začne to telo tak počudne svrbieť. no záhada sa rieši už 3/4roka. Už si o mne myslia, že mi haraší...

leba

ahojte, ten biely íl to je nejaký doplnok, nieže si ho budem pýtať v lekarni a sa budú pozerať, že čo chcem, ten kremík asi tiež v tabletách, aj ked ja čo mám knihu o potravinách ktoré jesť, ked ti niečo je, tak tam je kremík tiež uvádzaný a jeho najbohatšie zdroje, tak skúsim to skombinovať. škoda len, že nemám nikde potvrdené že nejaké parazitý mám, alebo že ta lamblia sa vrátila, to je potom také o hov.e, dnes mi bolo povedané, že pri konečníku ma štekliť môže aj zlatá žila, ale zas to ostatné asi z toho nebude. Ja som dokonca študovala už aj stolicu aj svoju aj dcérkinu, no nič som tam nenašla, tak neviem, a ešte prosím Vás, ta palina pravá sa dá odkiaľ zohnať??? Dakujem

arman

Este sem placnem tuto studiu:
aem.asm.org

kde skutocne vidiet, ze lamblie su pomerne odolne voci chloridom.
Cize, vodou z vodovodu by som si nebol AZ taky isty.

Problem nastane hlavne u slabsich ludi, ktori zhltnu zivu cystu, a ich zaludok je slaby, nevie produkovat dostatok HCL.
Takisto ked sa prejedaju, atd... moze prezit pripadna cysta cestu az do creva.
Ak je telo na lamblie slabo odolne, infekcia sa moze postupne znovu rozsirit, hoci z jednej cysty to bude trvat aj cele tyzdne, az sa namnozia.

Preto je jedina cesta vypestovat si take silne telo, v ktorych sa lamblie nerozmnozia...
silny zaludok s dostatkom HCL
jest striedmo
dostatok kremiku v tele
udrzovat ciste creva a pecen
a silny imunitny system.

arman

Takisto dolezity bude kremik, ten je v boji s prvokmi dolezity. Kup si biely il a doplnaj.

A fakt, kup si tu knizku od Malachova. Ci uz ju mas? Su tam niektore kapitoly priamo venovane boji s prvokmi.

arman

Lamblie mozes dostat aj z vody, viz:
humaworm.com

odkyselenie je nanic, pokial mas nahodou aj ine parazity. To hovorim z vlastnej skusenosti a pokusu odkyselovat sa pocas niekolkych rokov.

RNG

Skrabanie je casto z prilis kysleho organizmu
Alkalizacia zeleninou a pripadne aj KHCO3(na Slovensku odkyslovac vin pod menom Kalinat)to moze vyriesit. Alebo je to nejaka povrchova plesen ci iny mikrob, to sa da potlacit pouzitim napr kremu s pridanym GSE, az do 1%

leba

Dobrý den, takže stolice som si pozanášala 3x na parazity, 3x na lamblie, všetko mi vyšlo negatívne, zle mi zatial nebolo, ale hocikedy sa mi vyhadzujú nejaké vyražky potom zmiznú, alebo nejaká, čo ma svrbí, potom prestane a zmizne.....ani neviem, za akým doktorom mám ísť, lebo aj dcérka sa furt šriabe (nie extremne, ale proste furt sa hocikde poškrabe....) mna z ničoho nič začne svrbieť nos alebo konečník alebo hocikde vnútri v tele, ja už neviem čo urobím, nie je to až také hrozné ale nikdy nám nič nebolo a toto mi už ide na nervy, neviem, čomu mám veriť alebo za kým ísť. Pravdu poviem, že na tie stroje a liečiteľov neverím, možno podla nejakej knihy, len to je asi také doživotné sa prírodne liečiť, či?

arman

Celkom dobre video, ako sa vysetruju.
www.youtube.com

Inak ak mas mnohobunkove parazity, prvokov sa nezbavis nikdy a budu ti ich nadalej roznasat po tele. Na diagnostiku parazitov velmi never... a na slovensku uz vobec nie. ;-)

Pokial nemas mnohobunkovce, tak zabere palina prava , alebo cela kura od H.Clarkovej, Trojcatko. Kup si knizku Malachov - jak se zbavit parazitov, tam je aj vela trikov na prvoky.
Este aj MMS si myslim, ze bude na ne dobre zaberat... len si budes musiet byt ista, ze nemas mnohobunkovce, inak sa ti to bude vracat.
A takisto... ze ta niekto v okoli neinfikuje znovu.

V niektorom tele sa premnozia, v inom nie, alebo len tazko. Dost vela ludi su asymptomaticki nosici cyst, cize nemaju priznaky, ale rozsiruju tuto nakazu. Ty mas teraz vlastne dvierka otvorene, na teba sa nalepia pri kazdej prilezitosti.
Podla Malachova treba telo nasytit kremikom, to pomaha pri boji s prvokmi.
Kup si tu knizku, neobanujes.

Never tomu, ze ta z toho nasa medicina dostane. Je to cele vybudovane tak, aby nas paraziti zrali dokola, najlepsie tak, aby ani neboli odhaleni, a my sme platili za lieky jak blbi.

jjjjj

ahoj ja mam podobne priznaky...uz asi mesiac vkuse mi je zle hocikedy ma prehana a teraz najnovsie svrbí telo..nie stale ale vecer alebo hovikedy poobede.urobia sa mi take pupence a potom zmiznu...co to moze byt? :(