SZU prijimacky

taaf

ach jaj, samozrejme na prijimackach su veci z celej stredoskolskej biologie, nielen z cloveka! Ide o to dokazat, ze sa to dokazes naucit a rozumies tomu, chapes, ze?

Co sa tyka neznamych vyrazov, nikto ta nenuti im rozumiet, ale potom sa necuduj, ze sa neprijmu, ze ano..
Ako vidim, mas k dispozicii internet a ver tomu, ze na nete je kazde to nezname slovicko vysvetlene:-DDD Takze si najdi, pochop to a zapamataj si to, inak na skolu zabudni...

Linda_

Na SZU v BA neposielaju podklady z ktorých by som sa mohla pripravovať. Kupila som si podklady na biologiu + chemiu v jednej knihe, je to presne pre tuto školu určene. Su tam otazky a potom možnosti zaškrknutia a,b,c,d samozrejme su už označene spravnou odpovedou. Iba som si myslela že ta biologia bude zamerana iba na človeka ale tam su otazky aj zo živočichov a rastlin a to načo? Ved to nebudem potrebovať napr v nemocnici že z čoho sa sklada stonka.... :-) To aj na škole ma potom budu nutiť učiť sa biologiu rastlin a živočichov? Alebo tam je to už iba o človeku? A tie vyrazy čo som tam videla som v živote nepočula, niektore viem ale väčšinu neviem vysvetliť čo ten výraz znamena, to musim vedieť každy výraz vo vete čo znamena aj ked to v tejto knihe nie je vysvetlene?
A ešte prosim vas podklady pre nauku o spoločnosti nemožem zohnať to ste sa odkial pripravovali? Teda ako mam vedieť ake tam budu otazky ked nepredavaju podklady?

Nela41

Linda ja tiež nemá gymko a chcem ísť na ošetro. Neviem ako je to na SZU ale z MT pošlú pred prijímačkami zoznam literatúry, z ktorej sa robia prijímačky takže sa to treba naučiť a je to :)

Linda_

Dakujem vam za info, už sa tešim. No je pravda že z chemie neviem skoro nič :-), ale tak ak ma prijmu na škole sa budem snažiť naučiť čo budu chcieť. Biologiu sme nemali ale vždy ma to všetko okolo toho zaujimalo, tak niečo viem z odbornych knih ked som chodila do knižnice tak som si tam čitavala napr.klinicka propedeutika, ludske telo.... Ale jasne pozriem si aj tie podklady

Nela41

Linda: Jáj tak to je iná reč. Samozrejme nepotrebuješ mať zdravotku. Na SZU sa robia na ošetro prijímačky z biológie a náuky o spoločnosti (gymnaziálne) takže si to treba prejsť. Ale na každej fakulte sú tie prijímačky z niečoho iného, ja napríklad chcem ísť do MT a tam sa robia prijímačky z bioly a somatológie. Treba si furt prečítať na stránke školy z čoho sú :)

ferotaraba

pre lindu: jasne, ze mas sancu! ved na to, aby ta prijali potrebujes spravit "len" prijimacky, to sa naucis z podkladov. a na to, aby si dostudovala budes potrebovat vela zaujmu, ale ten prejavujes uz teraz..no problem.

Maoam

Linda, na tvojej SS si mala asi dost chemie, ale budes si musiet nastudovat biologiu, aspon zaklady. Budes to mat potom lahsie na osetrovatelstve. Vela stastia.

Linda_

Veď ja by som chcela isť na ošetrovateľstvo na SZU v BA. Ak si niečo naštudujem z nejakych knih a spravim prijimačky, (možno nahodou) tak by ma aj vzali a potom sa už predsa všetko naučim v škole, v nemocnici na praxi... ano mam maturitu.
Niekto tu spominal v inej diskusii že na ošetrovatelstvo netreba strednu zdravotnu školu, doležite je či spravim prijimačky.