Psoriaza vo vlasoch, ako odstranit z vlasov zvysky masti?

Príspevok v téme: Psoriaza vo vlasoch, ako odstranit z vlasov zvysky masti?
TinaM

Mam psoriazu vo vlasoch, lekarka mi predpisala locoid 0,1%-cize mast. Velmi mi pomaha, ale ma to jeden hacik. To,ze od masti su mastne vlasy, to je pochopitelne.Problem vsak je, ze ani po 10-tich umytiach vlasov sa mi neodmastia a takto sa existovat neda. Neviete mi poradit, cim si vlasy umyvat,aby sa odmastili, ale aby som si nepodrazdila pokozku?

RNG

Zialbohu, farmaceuti pouzivaju do kremov a masti zasadne petrolejove produkty, ako bielu vazelinu, co je chemicky alifaticky hydrokarbon, tj malo zlucivy, zle rozpustajuci sa vo v mydlovej vode.
Keby pouzivali prirodne rastlinne oleje, nemala by si ten problem. Len prirodne oleje sa kazia, tj mikroby ich vedia travit, takze bez konzervacneho prostriedku rychlo zosmradnu. Okrem toho su drahsie, ako petrolejove destilaty a farmacia sa nehambi usetrit aj tych par centov.
Ale existuju aj hydrocortizonove kremy, kde mas az 1% az 2.5% hydrokortizonu, takze mozes pouzivat podstatne menej a mnohe z nich su vo formne kremov, tj lahsie zmytelne.
Dokonca dostat aj gell, pozri napr
dailymed.nlm.nih.gov

zmifo

v nemocnici nam davali specialny sampon, alebo aj olivovy olej z lekarne, (taky pre deti) a potom ete riadnym samponom