Pečeň - zvýšený bilirubin

Príspevok v téme: Pečeň - zvýšený bilirubin
DzanaFX

Ahojte, vie mi niekto povedať, z čoho to môže vzniknúť? Gynekológ mi to zistil, keď mi chcel dať HAK na hormóny (viem, že je to svinstvo, nechcem ju brať, tak sa tomu nemusíme venovať), no a zistil mi zvýšený bilirubin, tak mi ju nemohol predpísať...Dal mi iný liek, dosť silný, ale vôbec mi nezabral a tak ma poslal s pečeňou za internistom, ide v ut... No a z čoho ten bilirubin vzniká? Známa hovorí, že to môže byť z ATB na helikobaktera (pred rokom cca som brala 3ATB naraz), lenže mohlo by mi to poškodiť pečeň tak, že by mi teraz po roku zistili toto? :-/

DzanaFX

qhnd potom prečo z toho robí Dr. také haló? Hovorila mi sestrička že s hodnotou 50 posielajú vojakov do Iraku, že sa nemám strachovať a on sa tvári, ako keby mi nefungovala...Ale chce mi dobre, stará sa, tak asi preto mi nechce uškodiť...

DzanaFX

qhnd 21,23 a má byť do 15 či ako, vieš on mi dal už liečbu, ja mám vysoký androgén, brala som Duphaston, ale sa mi to celé zhoršilo, neovulujem ani nič a mam teploty z akné padajú mi vlasy, ver mi, moj doktor nie je ten typ, čo len peniaze a žiadna pomoc, fakt mu záleží, je to jeden láskavý človek, je to odborník, ale dnes už len sedel a rozmýšľal, čo ďalej, keďže mi lieky nezaberajú :-(

Viem, čo je antikoncepcia zač, ale už pol roka sa to so mnou tiahne :-(

qhnd

Dzana, neviem sice, o aku chorobu ide, ale ver tomu, ze sa da liecit aj bez antikoncepcie, ktora je po prve skodliva, po druhe draha a predpokladam, ze peniazmi teraz nehyris...nech sa doktorko posnazi ta liecit inak, vsak berie za teba peniaze od poistovne.
A ak mas zvyseny iba bilirubin, tak to nie je nic vazne. Aku hodnotu si mala?

DzanaFX

qhnd, ďakujem, no nič iné som nemala, ale doktor napriek tomu mi nemôže nasadiť HAK, ja ju ani nechcem brať, ale iné lieky mi už nezaberajú a začína to byť vážnejšie už...:-( tak TEORETICKY dúfam, že mi nič iné nezistia na internom a budem sa môcť liečiť na tú moju prvú chorobu :-(

qhnd

DzanaX, zvyseny bilirubin nie je nic strasne, najcastejsie je sposobene geneticky tym, ze enzym, ktory ho premiena na rozpustnu formu, ktora sa lahsie vylucuje, je menej aktivny, ako je norma. Vola sa to Gilbertov syndrom a nelieci sa to nijako, pretoze mierne zvyseny bilirubin nema ziadne negativne dosledky. Podstatne je, ci to je jediny zvyseny ukazovatel, alebo boli zvysene aj pecenove enzymy-AST, ALT, GMT. Ak by ich bolo zvysenych viac, potom sa to lieci hepatoprotektivami. Ak bol zvyseny bilirubin jedina zvysena hodnota, netreba to riesit, nie je to nic zavazne.

DzanaFX

a nevieš mi to laickejšie vysvetliť?? čo sa s tým dá, alebo nedá robiť, je to vážne, alebo?? čo si pod tým mám predstaviť?

aduska051

resp ak chces podrobnejsie erytrocyty obsahuju farbivo hemoglobin a pri rozpade tohto farbiva sa uvolni aj bilirubin...