Pečeň - zvýšený bilirubin

Príspevok v téme: Pečeň - zvýšený bilirubin
DzanaFX

Ahojte, vie mi niekto povedať, z čoho to môže vzniknúť? Gynekológ mi to zistil, keď mi chcel dať HAK na hormóny (viem, že je to svinstvo, nechcem ju brať, tak sa tomu nemusíme venovať), no a zistil mi zvýšený bilirubin, tak mi ju nemohol predpísať...Dal mi iný liek, dosť silný, ale vôbec mi nezabral a tak ma poslal s pečeňou za internistom, ide v ut... No a z čoho ten bilirubin vzniká? Známa hovorí, že to môže byť z ATB na helikobaktera (pred rokom cca som brala 3ATB naraz), lenže mohlo by mi to poškodiť pečeň tak, že by mi teraz po roku zistili toto? :-/

- mira

Máš možnosť, len ju využi. Bilirubín aj anrogénne príznaky majú spoločnú príčinu, a to je priveľa živočíšnych potravín.
Načas by si ich mala úplne vylúčiť a zamerať sa na zeleninovú stravu s obilninami, celkove by mala vyznieť "nasladko" ale bez použitia cukru.
Strava s vysokým podielom mäsa, syrov a vajec, soli, poškodzuje pečeň a ženský reprodukčný systém, vrátanie sekundárnych znakov a prejavov, vrátane hladiny hormónov.

DzanaFX

Adi, to sa pýtaš mňa či náhodou? No lebo vlastne hej...Ja viem, že HAK je svinstvo, ale ja neviem, či mám ešte možnosti, keď mi nezaberá antiandrogénna liečba, vôbec moje vaječníky nechcú štartovať :-(((

Jefitto

Zvyšeny bilirubin ma v dnešnej dobe hockto... aj ja. Môže sa to prejavovať hocijako. Niekomu ožltnu očne bielka, niekto je žltý celý, niekto ožltne iba keď je v strese. O nič vážne nejde, pokial ti doktor vylúči všetky ostatné veci. Zvýšený bilirubín je okrem iného aj príznakom hepatitídy.

Pomôže tomu užívanie vitamínu B (čiže Bkomplex)

aduska051

nemas zaco za malicko len sa uzdrav cim skor..veru mas byt preco proti nej je to svinstvo prepac za vyraz ale je to tak :-/ a najviac ma stve ze sa coraz viac stretavam s maldsimi a mladsimi ludmi co to beru...

DzanaFX

Dikes Adi, Bože ja som tak strašne proti tej HAK, ale keď mi nezaberá liečba, tak ja už neviem, čo robiť, najprv sa 4 mesiace zisťovalo čo mi je, potom dva mesiace sa zisťovalo, či vobec ovulujem, nakoniec dostanem liečbu a ani mi nezaberie nič :-(

aduska051

Dzana je dobre ze ti nenasadil HAK pretoze pecen nestiha ako vidis vylucit ten bilirubin z telaa HAK strasne zatazuje hepar...a je dobre ze ta poslal aj na vysetrenie ale ak mas zvysenu len jednu jeho hodnotu tak sa nemusis bat...iba pri celkovom zvyseni vsetkych ukaz.bilirubinu je problem tak vznika ikterus-zltacka...ak je zvyseny bilirubin UDH vznika ako uz spominal ghnd Gilbertov Syndrom...skore uzdravenie ;)