Nemam srdce ju zabit, ale uz trpi

Príspevok v téme: Nemam srdce ju zabit, ale uz trpi
havka

mam fenku ma 18 rokov, ma artrozu,je skoro uplne slepa, uplne hlucha, vsetko co zje vyvrati, skoro vobec nepije, je chudunka.

na druhej strane je ticha, vobec nesteka, z 24 hodin prespi asi 20, len ju kontrolujem ci dycha, ale ako nahle ideme von pobehuje, santi sa, skacka, ale po takych 15 minutach zastavi a zaspi a nesiem ju domov.

neviem, nechcem aby sa trapila ale chvilkami vyzera ze je ok, a o chvilu ako pred smrtou :(((

Deria

dazdovka, ked je ten nador medzi nohami, preco by nemohla mat nieco prevlecene cez brucho, viacmenej hrudnik? to treba vidiet a vyskusat, ci to psikovi robi dobre a netlaci na nador. inac je to vyborna pomoc pre tych, ktori maju problemy chodit. dufam, ze psik nemusi byt v zime vonku. ti stari a chori si uz nevedia vyrabat teplo.

dazdovka666

Ked tam ma nador, asi sotva bude moct nieco prevlekat cez brucho... Asi by bolo rozumnejsie ju naozaj uspat, ale viem, ono sa to lahsie povie nez vykona. Avsak ked nevladze na nohy, musi mat bolesti. Hovoril lekar, co bolo konkretne pricinou tohto problemu? To s tou zimou je pravda, mate ju vonku?

macik

boze,nezabijaj ju :( ja som tiez mala takeho psika,tiez ako ty opisujes,starucka,nevidela,nepocula a ku koncu sa tak hrozne trápila,ze som to nemohla vidiet,ale zomrela sama bez pomoci ..

Deria

jahodka, ty musis svoju fenku najlepsie poznat, vidis teda sama najlepsie, ci sa trapi, ci nie. pokial nema bolesti, prijima potravu a nie je apaticka, nedala by som ju utratit. keby nastali komplikacie ako bolesti a trpela by, tak ju nenechaj trapit a okamzite konaj. na tie nohy existuje taka specialna podpora, je to taky postroj,ci popruh, ktory vedie pod brucho a hrudnik, takze ju hore mozes pridrziavat a tak ju podporit v chodzi. neviem, ci mas moznost to zohnat na sk. inac, mozes jej pomoct aj so salom, ktory by mal byt dostatocne siroky, prevlecies jej ho pod brucho tak, aby zachytil aj hrudnik a hore drzis oba konce a nadnasas ju mierne, aby si ju odlahcila pri chodzi, ci vstavani.

jahodka123

Ahoj. Moja má 9 a tiež má problémy so zadnými nohami. Už len leží a chodí len ak fakt musí. Šmýka sa, padá mi.. Ale papá ešte normálne, aj pije. Trošku slabšie už počuje aj vidí, ale ešte je na tom v poho, až na tie nohy... Tomu psovi nič nebolo, ale dostala zápal maternice a tá musela von. Odvtedy tie problémy s nohami. Potom bola na operácii zapálených mliečnych žliaz a momentálne má nádor na brušku medzi nohami velkosti päste... Tretiu operáciu by už nezvládla a nádor nie je pravidelný, takže by jej ho doktor mohol rozniesť po celom tele. Tiež mi je lúto ju utratiť, ked aj normálne žere ešte atd. Doktor ma ale upozornil, že zmena počasia (ked príde zima) jej môže spôsobiť, že už sa nepostaví :(((((

Aprílka

My sme pochovali veľmi vala psíkov a ku každému som mala ja a moja rodina blízko. Môj ocino má chovnú stanicu tak máme viacej psíkov: Šteniatka, dospelých, mladých ale aj staručkých. Tých staručných nám je ľúto dať utratiť aj keď sú slepý, ale všetko vnímajú, sú plný života preto chceme aby dožili u nás tam, kde sa aj narodili. Pred nedávnom nám uhynul psík Leo. Pobyl sa s jedným zlým psom, nevládal chodiť, boli sme s ním aj u doktora, dal mu infúziu, lieky a ako ho naši priniesli domov po hodinke keď som sa išla pozrieť ako mu je, už nedýchal :( bolo to pre mňa strašné nájsť ho tam, len tak ležať, vždy vyštekoval, behal, skackal, a teraz tam len tak ležal :( bolo to strašné...

dazdovka666

Ja som uz "pochovala" troch psov, prvu sucku, ktora mala asi 14-15 rokov /nevedno, kedy sa narodila, taky klasicky dedinsky orech/, mala nador kvoli veku a aj hmotnosti neoperovatelny a a ja som si hovorila, ze nebudem plakat, idem jej predsa len pomoct od bolesti, ktorymi uz posledne tyzdne trpela. Tak sme zavolali veterinara k nam domov, ale len co vytiahol injekciu, neudrzala som sa a revala som pocas celej "procedury" ako male decko /mala som 19/. Druheho psa sme odprevadili na druhy svet o 7 rokov neskor, mal 11 a pol roka a zomrel na starobu, jednoducho sa vecer ulozil do budy, kde navzdy zaspinkal. Tretieho a zatial posledneho psa nam 3 tyzdne nato nejaky dobrak otravil a zomrel rychlo a v strasnych bolestiach a my ani veterinar sme ho nestihli zachranit. Vsetko na svete by som bola dala aspon za to, keby sme mu stihli dat poslednu injekciu a on sa nemusel tak trapit. S tymto som sa nikdy nevyrovnala a dotycnemu budem az do mojej smrti priat len to najhorsie - aby skapal v rovnakych bolestiach, ako nas pes.

inga2

dala som utratit už 2 našich psikov.plakali sme cela rodina a najviac ma trapi,že som pri nich nebola ,ked ich uspavali.mysleli sme ,že to nikto z nas nezvladne,ale dnes mi je to luto ,že som nebola pri ich poslednej rozlučke s nami.
z velkeho smutku nas vždy prebral až novy psik.
teraz mame dokonca dvoch a niekedy ked na nich pozeram,tak si spomeniem na tych dvoch predošlych a pride mi to luto,ale potom zase niečo vyparatia a je nam veselo -:)
vždy sme hovorili,že dalsieho psika nechceme,lebo je to velmi smutne,ked pride ich čas,kiež by sa psik dožil viac ako človek....no čo už,taky aj ludsky život aj psi život.
takže sustred sa na vyber noveho psika,čim skor ho budeš mat ,tym rychlejšie ta prejde smutok.....
a ešte som chcela napisať svoj nazor na to ,že prečo psika utratit ,ked človek musi trpieť a zomierať v bolestiach.
videla som umierat moju svokru,moju milovanu sestru a viem,že mnoho ludi by si želalo ,aby ich mohli uspať a nemuseli by v tych bolestiach trpieť ale viem aj to ,že niekotri by to mohli zneuživat a preto je u nas taky zakon aky je.
Havka a ty sa pekne drž a bud statočna ,aka si bola do teraz.a ked si kupiš noveho psika,tak nam napiš aky to je šibal -:)ja mam fr.buldočka a je to teda dobrý šibal!

shelly.

havka, je mi to nesmierne ľúto. Neviem si predstaviť čo prežívaš. Ale psíkovi je už dobre.
ja viem, že každý píšem že netreba nechať psíka trpieť a pomôcť mu do psieho neba, ale veď ani človeka nezabijeme, keď trpí. Podávame lieky a dúfame, že sa to obráti k lepšiemu. Havka, bola si statočná, že si to dokázala. Neviem, či to raz aj ja zvládnem.
Napíš, ako to prebehlo, aby sme aj my ostatný vedeli čo nás v budúcnosti čaká. A či si bola pri psíkovi. Možno sa ti trošku uľaví, ak napíšeš.

Drž sa, veľa šťatíčka a aj keď ťa nepoznám, pošli psíkovi do nebíčka za nás pusinku :(