Tampóny - rýchlejšie prejde menštruácia?

ninah1486

to je blbost, pouzivala som ich a neskoncila mi skôr, teraz pouzivam skôr menstrucny kalisok odtialto vyskusaj odtialto menstruacne nohavicky www.maluna.sk

M 25

ved práve o to ide! že je vždy rovnaký podiel krvi do vložky a do tamponu, nie?? tak to isto nedáva logiku ...či :D
ja beriem hak a tampony počas celej menštruácie, ale tak max 4dni ...

veronicka2

a to je nejake divne ze ked mas vlozku tak krv absolvuje dlhu cestu von. ved ju absolvuje taku istu len mozno o 3 cm dlhsiu (tampon ma 3 cm nie...) cize ono to je viac menej rovnaka cesta

veronicka2

nechapem to ani ja :D ale nestazujem si :D
zdravotne sa zle necitim tak ich pouzivam. vacsinou len cez den, a v noci vlozku ale to v noci ani nic nejde ( to je dalsia zvlastnost ze ked som pouzivala len vlozky tak aj v noci sa doslova lialo zo mna, rano som neznasala ten pocit ked vstanem a len to tieklo :-/ ale teraz? cez den mam tampon v noci dam vlozku a rano je bud uplne minimum alebo vobec nic... ale to sa mi nechce verit ze tampon to z nas vysaje. to je nejake zvlastne

zuvinka

Tiež som to inak niekde čítala, že pri používaní tampónov môže byť menštruácia kratšia, ale žeby až o pár dní ? :-O to neviem, ale má to trochu logiku, že kým do tampónu sa krv vsaje hneď vo vnútri, do vložky musí absolvovať dlhú cestu von :D ja cez deň používam tampóny a len v noci vložku.

Nela41

Ja som sa nad tým doteraz nezamýšľala ale naozaj je to asi pravda aj keď mi to príde trochu hlúpa.
Tiež som presne s vložkami mávala krámy 7 dní aj viac niekedy a s tampónmi 3-4 .. Zaujímavé že ma to skôr nenapadlo :D