Uzivat ci prezivat?

Príspevok v téme: Uzivat ci prezivat?
radodaj

mal by si clovek v najlepsich rokoch cca 18-30 hlavne uzivat alebo aj mysliet na buducnost? ja mam 26, dostal som ponuku na o dost lepsie prac. miesto ako mam teraz ale bolo by casovo dost narocne...cize by som musel zmenit zivotny styl, ale neviem ci to stoji za to...je to tazke budovat karieru a uzivat si kedy v 70tke? ale na druhej strane budem si este 5-6 rokov uzivat naplno a co potom...aky mate na to nazor?

lost

ale uprimne, zacat s tymto v 26 je dost mizerne :P myslim si... ak by si zacal v 15 alebo aspon 18.. tak by si mal krasny nadskok :)

i ked - je otazne ci by ti tak chutil zivot

avsak v 26 je to stale este super.. poznam ludi co sa "uvedomili" okolo 27-29-33 a zacali uvazovat skor do buducnosti :)

ci sizvolili dobru cestu, to este neviem (lebo za 1-2-3 roky co ich poznam sa to neda zhodnotit), no uvidime :P dam vediet ;)

lost

Vezmi si priklad 1:
uzivanie si
budes kazdy den v krcme, kamosi, fajn pivecko, fajn alkohol, sem tam vodna fajka, auta, zeny, proste vsetko..
a v 35 to skonci (budes unaveny)

prezivanie si
budes kazdy den pracovat a vzdelavat sa ako blazon, ziadne kluby, zeny, auta, pivecko..

A potom to moze ist takto:
po oboch, cize aj po uzi, aj po pre -zivani
budes na tom este horsie, lebo 44,41% zvoli vica a ty budes musiet driet na prizivnikov :)

true story..

hypoteticky, bez ohladu ako zijes DNES, nevies ako budes zit ZAJTRA, tj. mozes si setrit na super dom, auto a dochodok, ale nejaky homosexual bud zlikviduje menu, alebo rozputa vojnu a si v prdeli zase.. resp na prdeli.. lebo nic ine ti nezostane.

pointa je: v dnesnom zavistlivom svete ti nezostava nic ine, ako udrziavat nejaky vhodny pomer, ani jeden ani druhy extrem nie je vhodny.
1. pretoze ak sa nesnazis vobec, skor ci neskor prides do toho veku ca 35 a potom sa zacina "ustalenie" vlemi tazko
2. pretoze ak sa snazis prilis vela, zavistlivci nevidia ze potis krv, vidia len kolace z prace..

ale rozhodne neodporucam ani jeden ani druhy extrem.. no ak by som si mal vybrat, bola by to buducnost, tj. prezivanie.

potom budes naopak v 35 kvazi "za vodou" (tj, nebudes mat problem prezit) a bude to super pocit :P

lenze.......

touto strategiou pojdes cestou, kam 99% ani nechce ist, resp ide tam mozno 1-2% ludi, tj. vacsina, drviva ci drtiva vacsina ludi 20-35 si uziva a tym padom ty budes makat na sebe - tak nenajdete spolocnu rec.

a potom? 35+ budu vstavat do prace a na teba nemaju cas/energiu a uz vobec nie na aktivity ktore vyzaduju obe..

ale netlacil by som "pracovny zivot" dopredu vtedy, ked to proste nejde..

majkyy111

podla mna treba sa snazit si uzivat cely zivot... ale od tej 18 do 35-45 by si mal clovek riadne maknut a cosi dokazat a zarobit.. je celkom umenie rozlozit pracu a oddych/relax/uzivanie si tak aby to fungovalo vsetko a v spravnej miere vedla seba.. vela prace cloveka znici a vela volneho casu paradoxne tiez:D