Zivot s depresiou

tono991

myslim ze zit sa s tym da, zavisi to od povahy cloveka. co sa mna tyka, na zakladnej som zacal mat problemy so sebavedomim, koncentraciou, naladovostou atd., dovody myslim ze nikoho zaujimat nemusia. na strednej sa k tomu este par veci pridalo, kamosov som nikdy moc nemal a teraz uz vobec nie. po prestahovani do mesta som prestal s okolim komunikovat uplne. vyse 2 dokov v podstate skola, domov, skola, domov... ked ma ktosi kdesi pozval tak som samozrejme nesiel, ani na stuzkovu a chatu. mam 2 roky po mature, do prace chodim, na marodku alebo invalidny samozrejme nemyslim, nechat vsetko na mamu koli mojim mindrakom by bolo fakt svinstvo. teraz je to praca, domov, praca... myslim ze cim viac clovek pracuje, tym menej musi na tieto veci mysliet. prajem vam skore uzdravenie a stastny zivot, hoj

kukucko

Rob ako myslis, sama najlepsie vies, co citis a co este zvladnes. Ved ked bude najhorsie, druhi ta do nemocnice odprevadia, tak ako mna moja manzelka.
A ja ti prajem, aby si sa sama, s pomocou ambulantneho psychiatra, z toho dostala. Je to mozne. Hlavne ked budes mat spravnych ludi okolo seba a v tazkych chvilach ta podrzia. Takze vela stastia.

natalia22

kukucko invalidny dostanes jedine ked si uz niekolkokrat hospitalizovany na psychiatrii...inak nie, ja budem radsej nezamestnana, kym sa mi nepolepsi a potom si najdem pracu a snad to pomoze. ja take stacionare moc neuznavam, lebo ked mi je lepsie, nechcem sa bavit o tejto chorobe ale tesit sa, ze mi je lepsie a venovat sa radsej dcerke, rodine a ked je moc zle, nevladala by som tam ani ist a nieto nieco hovorit, alebo pocuvat o tom, ako je komu zle, staci mi takto zajst si debatovat sem.

kukucko

Take stavy, to chce okrem liekov aj podporu priatelov, ludi. Ja som napriklad svojho casu po navrate z nemocnice navstevoval denny stacionar, bolo nas tam plno vseliakych psychicky postihnutych a nutili ma tam do aktivity. Strasne sa mi nechcelo a chcel som stale spat ale casom som si na to zvykol, pomohli mi. Ja viem, ze s dietatom to mas tazke a je to do urcitej miery aj pre neho nebezpecne byt len s tebou doma.
Na invalidnom som a mala by si byt aj ty, lebo v takom stave sa neda pracovat v ramci pravidiel pre bezpecnost pri praci - nedokazes sa sustredit myslienkami na pracu ale na to potrebujes byt aspon pol roka na marodke.
Takto chory clovek by nemal byt sam a stale musi nieco robit, namahavu pracu striedat s relaxacnou ale nesmie ulahnut do postele a zostat sam so svojimi myslienkami, lebo tato cesta vedie k smrti.

natalia22

u mna je to depresia, ktora sa strieda s uzkostami, tie silne depresivne stavy beznadeje, pocitu odpojenia od vsetkeho mavam zvacsa a z toho potom dostavam uzkosti a tak dokola, esteze som teraz doma, nevladala by som teraz nejaku pracu, ani ist medzi ludi, problem mam aj vyjst niekam, lebo vonku je to este horsie tusim..

natalia22

ano, beriem k tomu Xanax podla potreby, pred chvilou som prekonala stavy, ze by som si nedokazala ani zachranku tusim zavolat, dala som xanax a sla som nasilu poprezliekat periny, poumyvat riad, aj ked mi viecka padaju a ten tlak sa troska zmiernil, strasne sa bojim, uz som si toto odskakala pred siestymi rokmi, brala som pol roka Citalec, pomahal mi, vela som citala o tejto chorobe ako ju zvladat, relaxovala, ale teraz mi vsetky tieto rady nepomahaju, neviem sa sustredit na knihy, na nejaku relaxaciu, najlepsie ked zaspim, mam doma male dieta, ale ci je doma, alebo sa varuje u mamy, stale to nie je lepsie, snazim sa stale nieco robit z poslednych sil, ja uz neviem, co to je, ci je to ztych liekov, alebo samotna choroba, ale takto mi nebolo uz mesiace, idem zavolat lekarovi, lebo doteraz by som nezvladla ani ten telefonat. Je to strasna choroba, asi najhorsia na svete. Beriem aj Magne b6, B komplex, omega 3 , som uz zufala co so mnou bude, s diatatom, ako zvladnem svoj zivot, pracu raz, ci neskoncim na invalidnom..Strasna predstava... Uz aby to pominulo a bolo lepsie, lebo toto je momentalne peklo...

kukucko

Najlepsie na depresiu a uzkost je fyzicka praca, pri ktorej clovek zabuda mysliet a sustreduje sa len na fyzicku namahu a fyzicke vycerpanie.

Najtazsie na tom je sa do tej fyzickej prace dostat, na to je najlepsia pomoc priatela. Potom to uz bude stale lepsie a lepsie. A ked nie, treba zacat brat nieco na podporu hormonov - napr. serotonin ale stale zotrvat vo fyzickej zatazi. A bude OK. Uvidite. Ziadne pokusy o samovrazdu ale zivot vo viere a nadeji.

43

natalia a berieš aj niečo ine ako AD?
skus aj magne b6 a treba povedaťlekarovi o svojich pocitoch.a hlavne sa ich nesmieš bať,lebo čim viac s abojiš,tym viac sa to zhoršuje.ja som s anaučila,že ako to pride tak to odide,že je to len v hlave strach a apanika.na zaačiatku som si dal ak AD aj lexaurin aj xanax.počital asom vel aliteratury,naučil asom sa auotgenny trening.treba s anaučit so sebou aj pracovat trochu,samotne AD nestačia.

natalia22

beriem uz mesiac Citalec 10 mg denne, posledne dni strasne zhorsenie, budim sa na silne bolenie a palenie celeho tela, tlaky v hlave , sumenie v usiach, nemozem jest, je mi na zvracanie, pocity, akoby mi malo telo roztrhnut kazdu chvilu, je mi ovela horsie ako pred liekmi, nechapem, cakala som, ze za mesiac bude lepsie a je to cim dalej horsie, bojim sa, ze skoncim v blazninci uz...