Yorkshir má suchú pokožku

Príspevok v téme: Yorkshir má suchú pokožku
miška...

mám 9 ročného yorkshira. je malinký, má len 2 kg. Je ostrihaný na kratšie a keď mu rozhrniem na chrbátiku srsť, má suchú pokožku aj akoby lupiny. Kupila som detský olej aviril ale nepomohol. 4o na to pouužiť, resp. kde robíme chybu?
môže byť aj v krmení ? ona totiž odmieta granule. tak má na ranajky tyčinku zo sušeného mäsa, na obed varené kur. masko, na večeru nejakú psačiu paštetu a pod. čiže sa bijím, či má dostatok vitamínov, kedže granulky nepapá.

a ešte mám problém, že sa hrozne bojí. Ja len zoberiem do ruky ten aviril olej a ona uteká, schová sa pod stôl v obyvačke, schuli sa a trasie. A pritom si len naolejujem ruku a hladkám ju s ňou. Potom sa ma bojí aj pol dňa :) mám pocit, že ju týram, chuďatko...Tak neviem ako je mám niečo aj aplikovať.

Maros75

Ja mam yorku a maltezaka maju 7 a 8 rokov a kupem ich podla poreby a ziadny problem.Dolezite je pravidelne cesanie ,,ja cesem hrebenom na vsi." Je to husty hreben a masiruje prijemne aj pokozku.

ajajja

Tak ako tu bolo spomínané - kúpeš ho strašne často! Aj ja mám yorka, kúpem ho cca raz za 2-3 mesiace a už aj to neviem, či nie je dosť.
Ja neviem, čo všetci bláznia s takým častým kúpaním :( Mám dve kamošky čo majú yorkov a oni ich kúpu každý týždeň ! Sú ešte mladučkí, tak som zvedavá čo budú mať s pokožkou neskôr :((
Ja tú moju cca každý druhý večer vykefujem a občas ju len tak od prachu vyšúcham s mokrým uterákom.
A k tým vitamínom - ťažko povedať či ich má dostatok. Aká je to tyčinka zo sušeného mäsa? Aká paštéka? Ak to je niečo na spôsob ala tesco tak tých vitamínov za celý deň teda ozaj bohviekoľko nemá ...

lost

takemu krpcovi by som kosti nedaval, skor chrupavky :)

ozaj a minimum soli, sol psovi nie ...

Deria, a co ak prsi a pes za zablati aj na chrbte ? kupete ho potom? (cistou vodou)

Maros75

Kw norkový olejový šampón dodáva srsti lesk stabilizuje jej štruktúru a vitalitu. Česanie psíka robí hravo ľahkým. Zanecháva krásne lesklý a jasný povrch, srsti dodáva príjemnú hebkosť. Zvýrazňuje farbu srsti bez toho aby ju zafarbil. Šampón nevysušuje a nedráždi pokožku, má príjemnú, veľmi jemnú vôňu. Šampón je silne koncentrovaný. Vhodné pre psov a mačičky

Deria

miska, preboha, pes sa nesmie kupat tak casto a uz vobec nie roznymi samponmi, ktore mu nicia pokozku a zmyvaju tak z nej ochranny povlak, teda prirodzenu mastnotu! psa staci okupat raz za 4 az 6 mesiacov cistou vodou a treba ho pravidelne vycesavat. ked pridete z prechadzky a je spinavy, staci mu osprchovat labky, pripadne brusko ale len cistou vodou a dobre vyfrotirovat. cize, ak nechces, aby z toho vznikol vazny kozny problem, prestan ho kupat! A olejom ho zbytocne netrap, aj tak to nepomoze! Ucinnejsie je pridat do krmiva par kvapiek olivoveho oleja. Krmivo musi totiz tiez obsahovat urcitu mastnotu. Myslim, ze psika stravujes dost jednostranne a "sucho", co sa potom odzrkadli aj na pokozke.
Okrem toho, pes nema byt len na mäse, treba mu k tomu primiesavat napr. ryzu, ci zemiaky, alebo cestovinu, krupky. Raz za cas mu mozes dat aj vajicko, rybu, hov. mäso, dalej podusenu zeleninu, prip. trosku slep. ci hov. vyvaru, atd. Toto vsetko mozes v ramci tvojich moznosti obmienat. Netreba zabudnut aj na prisun kalcia, co je prave pre psa velmi dolezite. Davaj mu aspon tvaroh, lebo pravdepodobne kosti nedostava, ze?
Dufam, ze som ti trochu pomohla a ze sa to havinovi upravi.

rozaa

Vraj sa nemajú používať šampóny určené psom, ale také obyčajné pre ľudí, vraj tie psie šampńy sú vyslovene škodlivé. A yorkshir má zvlášť citlivú pokožku a jemné vlásky, nie srsť. Tvoja má tie lupiny asi zo psieho šampónu, počula som už čosi také.

lost

skus ho namiesto kupania vycesavat s kefou popripade aj hrebenom.
bude menej citit potom :)

plus su na to este ine triky, neinvazivne, len si nepamatam, mozno si spomeniem..

veronero

fuha, kupat raz za dva tyzdne? to sa necudujem ze ma suchu kozu, ved mu z nej zmyvas vsetko potrebne.
ja kupem svojho raz za 3 mesiace samponom. a nesmrdi.

lost

no moj 4,5kilovy pes je 2x denne : )

a ma sa udajne davat 2% z telesnej hmotnosti kazdy den

tj 2kg = 2000gramov a 2% z toho su 40gramov, cize 20 rano, 20 vecer

ale znie to sakra malo co? :D