Meno pre babo - Anetka, Dorotka

linetka

Tak vidim, ze ta Dorota sa vam moc nepaci :-) Zatial vyhrava Aneta. Este sa nam pozdavalo aj meno Barbora. Tiez pekne, nie az tak caste..tiez v okoli nepoznam ziadnu Barboru. A Astor mas pravdu, pozriem aj vyznam mien, tiez to ma nieco do seba.

ajajja

Mne sa nepáči ani jedno. Keď sa povie Dorotka, tak dajme tomu ... ale tak ju budete volať iba vy. Ale čakaj, že väčšinou, hlavne keď bude väčšia bude len Dorota a naozaj od deciek môžeš čakať že ju budú volať aj Dora :(

lariana

mne sa paci aj Dorota :) aj anetka, ktoru u nas sice volaju aťa, aťka, ale tak su to mena, ktore sa uz nedavaju malym detom a take sa mi velmmi pacia... ked je meno, ktore bolo niekedy popolarne ..lebo nebude medzi rovesnikmi a ziska taky zaujimavy smrnc :) napriklad nikdy by mi nenapadlo, ze niekto moze pomenovat svojho syna mojmir..ale idem do skolky a tam pocujem, mojmir tamto, mojmir toto - proste zalubila som sa do toho mena :) z detskych ust vyznieva uzasne a je aj take vazene, cize podla mna davat mena detom ake mali nase stare mamy je uplne cool :) a tisickrat zaujimavejsie ako tie najnovsie ulety, kedy nevies ani ako sa to meno pise nie to este cita :)

linetka

dakujem za nazory. Astor, podla mna aj ta Dorotka je pekne meno, ved nemusia ju volat Dora :-) Mne sa to tak paci, ked sa povie Dorka, alebo Dorotka :-) A Anetku nepoznam ziadnu, ale paci sa mi to meno. Je to take mile :-) Ale ako sa hovori, sto ludi, sto chuti :-) Cenim si kazdy nazor :-)

Astor

ja zatiaľ deti nemám, ale keby som čakala tak urobím to, že si kúpim knihu kde sú mená a výklady mien a vyberiem podľa toho. verím v to, že význam mena má vplyv na osobnosť človeka, alebo že to meno vplýva na jeho okolie

Astor

preboha, ako to môžete tomu malému bábu urobiť??!! chcete aby ju volali Dora??!! Aneta je lepšie, ale tak sa volá asi štvrtina národa... len ja poznám asi 10 Aniet (či ako to mám vyskloňovať :D). Nerozmýšľali ste nad exotickejšími menami? Veď existuje toľko krásnych mien a vy rozmýšľate nad Dorou...bože bože