Znizena stitna zlaza a tehotenstvo

Príspevok v téme: Znizena stitna zlaza a tehotenstvo
lilinka

caute, som smutna uz 3 mesiace planujeme babetko a nic nedari sa, ale co ma viac trapi je ze mi zistili znizenu stitnu zlazu mam brat lieky nejake na e... /neviem presne ako sa volaju nemam ich pri sebe/, velmi to malinke chceme a teraz naozaj treba cakat 2-3 mesiace s tehotenstvom? keby som nahodou otehotnela bolo by to velmi zle pre male a tie lieky by mu neskodili? Asi ma porazi mam nervi lebo v januari som bola na vsetky vysetrenia a vsetky boli v uplnom poriadku tak teraz neviem ako sa mohlo stat ze za 3 mesiace sa mi zdravotny stav takto zhorsil. neprezivala som ziadne stresi, jedla som zdravo.budem rada ked mi odpisete, fajn diky

Bambulienka25

Ahojte

Je tu ktora ma zníženú funkciu štítnej žľazy? Rada bu som vedela či ste brali doplnok s jodom alebo bez jodu. Liečim sa na euthyrox 25 / 50 mg obden, vysledky dobre, fT3 , fT4 momentalne neviem ako natom a chcela bu som len vediet pokial mate tu chorobu ci ste brali bez alebo s jodom. Samozrejme opytam sa aj lekara idem tam v str2du len som zvedava na nazory. Dakujem

redka

clekom zaujimavy clanok som citala aj na temu problemov s otehotenim alebo tiez neprijemnej teme spontannych potratov... citala som to zatial len tak letecky... mozno vam to pomoze.... vyzivujicitradice.cz

marik

Lilinka vobec sa nemas coho bat,
ja tiez beriem tie lieky, konzultovala som to s velmi dobrou endokrinologickou a nijakym sposobom to nemoze ohrozit babatko. Akurat bude lahsie otehotniet, nakolko Ti bude stitna pracovat tak, ako ma.
Ja mam ten isty problem, o babatko sa tiez coskoro chceme pokusat a verim, ze to bude ok.
Bud v pohode, drz sa!

Marianka

mila lilinka, nicoho sa neobavaj. ja mam takisto znizenu cinnost stitnej zlazy. mam sice len 18 rokov, ale pytala som sa mojej lekarky, ze keby som chcela mat v buducnosti babatko, tak ci by mu to uskodilo. ona povedala, ze nie, ale ze ak sa rozhodnem otehotniet, mam prist okamzite za nou, ona mi predpise nejake dalsie hormony, ktore su v tehotenstve potrebne. takze sa neboj, a ked si nebola u endokrinologicky, tak chod za nou.

tinca

ahojki podla mna sa nemusis nicoho obavat ja mam tuto chorobu od 14 rokov a este zijem. ten liek sa urcite vola euthyrox.a vacsinou sa tato choroba prejavuje po nadmernom strese, ktory si ty ani nemusela vnimat ale tvoja stitna zlaza ano lebo je to velmi citlivy organik na taketo stresy. a co sa tyka otehotnenia tak toho sa nemusis obavat moja mama ma tu chorobu a mala ju ked otehotnela a som v pohode, ale radsej to konzultuj s odbornikmi ci mat dieta alebo nie. drzim prsty.