Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

dobra vila

Ovecka - no ja som na bc. statnicovala z predmetu, ktori sme videli 1x az pred statnicami ;). Mali sme ho v prvaku, ale vyucujuci nam vravel, ze to do nas hustit nebude, lebo si to do tretiaku i tak nezapamatame, takze sme sa venovali uplne inym veciam, tvorivym. Ten predmet bol totalny zabijak!! Kompletne dejiny zurnalistiky, ludia z toho lietali jedna radost. Navyse to uci velmi striktny panko - historik, spisovatel, publicista, mierovy aktivista. Mali sme vsak dalsi predmet, na ktory si dana vyucujuca dala velmi zalezat, a musel si to skutocne ovladat na vynikajucej urovni...
Naozaj nepustili niekoho zadarmo a musel si to triast z rukava a mat siroky prehlad. A kedze sme zurnalistika, tak kazdy z nich ta sleduje orlim okom, ako pouzivas slovicka, ked sa vyjadrujes (akoby si nemohol parafrazovat a hovorit hovorovo, moj boze...). Tak uz toto si predstav, ked sa tam zacnes zakoktavat, alebo tam békať, mékať, šupito von.
Nie je to o tom, co pises, ze si to staci zopakovat, tak aspon u nas je toho na statnice 100x viac, ako sme mali na skusky... skutocne mame co robit, ale ono by to aj bolo v pohode, keby ten termin nebol tak skoro. Je super mat veci co najskor za sebou, ale teraz by som velmi uvitala neskorsi datum.
A 15 dni pred statnicami sa ucit tiez nie je bohvieco, ale mozno mas super hlavu, ktoru ti teraz velmi zavidim, haha.

0vecka

2 dobra vila nedramatizuj ja som sa na bakalarske zacal ucit o 15 : xy a ucil som sa asi do druhej rana a dal som to na B... ak ma clovek sajnu z toho co studuje tak sa to uz nemusi ucit staci si to len zopakovat...

ewelin28

no možno ani nejde o školu, ako skôr o odbor....na niektorých nie sú profáci takí prísny...veď vždy musia byť v komisii aj interní aj externí skúšajúci...takže tí ak nechcú, nedajú prejsť....a univerzita sa môže aj na hlavu postaviť...najlepšie je sa učiť poctivo na každú skúšku..ja sa teraz učím..a veeľmi veľa vecí si pamätám, čo považujem za veľkú výhodu...ale aj tak som si na učenie vyhradila minimálne mesiac :)
dobra vila....a čo a kde študuješ? ak sa smiem opýtať teda...tipovala by som to na ekonomiku na UMB..odtiaľ sa zvyknú sťažovať študenti..že im nedajú prejsť..aj keď to vedia.....u nás keď vieš a dokážeš logicky uvažovať....zdôvodňovať veci....nechajú ťa prejsť v pohode :)

klauuddia

ja mam opacny problem...donutis sa viem, sedim nad tym ale neviem co citam. niektore veci aj trocha chapem ale zopakovat to neviem. proste su to take keci okolo ze ma to ani nenapadne.a s jednou definicou nic nezachranim. vsetky tieto debilne rozdelenia, postupy.
inac mi to je jedno. cele roky som sa triasla na skusky, ucila sa a aj tak nakoniec uspela len vdaka tahaku no tentokrat na statnice mi to je uplne jedno. prejdem fajn, neprejdem nic sa nedeje. ucit sa potom urcite viac nebudem. proste smola. hlavne nech to uz mam z krku ci uz uspesne alebo nie.

dobra vila

O 10 dni mas magisterske/inzinierske a skoro nic nevies? Si myslim, ze si mala na tych bakalarskych pekelne stastie, ze ta s tymi e-ckami pustili ;). U nas ludia len tak lietali jedna radost a to si tam mohla hovorit litanie a k teme...tak ale u nas je latka dost vysoko, si myslim. Bojim sa, ze tento rok sa to zopakuje znova. Myslim, ze nikomu sa nechce ucit (vsak ani mne), ale jednoducho si za to sadni, pretoze tak ci tak ta to neobide, nech to mas z krku hned a nie nahodou az v auguste. Obist sa to neda...co narobis...zostava ucenie... cukor podporuje myslenie, tak skus...Ja pojem tolko cukru, ze zas sa mi to pekne odrazi na vahe ako pri bakalarskych a mozem chudnut, haha. Ale aj tak nechapem, ze toto riesis 10 dni pred statnicami, ja by som uz bola mrtva od stresu, kebyze som na tvojom mieste. Dievca, preber sa, je to v tvojom zaujme, ci to sa studuju fakt smery, kde sa diplomy rozdavaju zadarmo?