Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

tralalalaaaa

Heeeej, dala som na A A B B:))) Trochu ste ma tou kritikou nakopli, aby som nehladala dovody, preco sa neucit, ale aby som si na to uz konecne sadla a sustredila sa.
Konecne mam pocit, ze si ten titul zasluzim, nie ako na bakalarovi. Studovala som ekonomiu na klasickej statnej univerzite, nebudem specifikovat, aby ma nejaky ucitel nespoznal:)))
Mozem povedat, ze statnica je len formalita. Podstatne je mat dobre spravenu diplomovku. Na konci power pointovej prezentacie obhajoby som im dala print screen mailu od majitelov podniku, kde som ju robila, ako ma chvalia a ponukaju mi u nich miesto a ze si mam urcit podmienky. Komisia bola z toho hotova. Padali take vety: Fiiiha, tak toto sme tu este nemali... Vidiet, ze ste sa na tej praci poriadne narobili... Vidiet na Vas, ze Vas to bavi....To, ako Vas majitelia ohodnetili Vam zarucilo, ze ste pracu obhajili a my len s tym mozeme suhlasit a pod. Potom sa vyjadrovala k mojej praci moja skolitelka, ta ma velmi vychvalila, co som ani necakala (dala mi v posudku 98bodov a od oponenta som dostala 97b).
14. a 15.5. spoluziaci na nas celorocnikovy mail pisali, ake mali otazky, ktore sa vobec nezhodovali s tezami, tak som bola riadne vystrasena, ani som tam nechcela ist, ale zabezpecovala som obcerstvenie, tak som tam ist musela. Poviem Vam, ze 5 dni pred statnicami som vobec nemohla jest, lebo mi bolo zle a schudla som 3kg a bola som z toho dost malatna.
Na statniciach som tahala 3 otazky, aj ked ani jedna nebola moc podla mojho gusta, tak sa dalo vykecat a hlavne to skusanie bolo aplikovane do praxe(z teorie chceli len minimum) a na to som vedela celkom dobre reagovat. Pocas 1 otazky tam nebola pritomna predsednicka a zaroven gestorka toho predmetu, co bolo tiez super, lebo tu som vedela len tak obkecat a ostatnym clenom komisie to stacilo. Zabijak bola otazka z controllingu, az mi doslo zle, ked som si ju vytiahla, ale potom sa mi v mysli zacali vynarat take veci este z 1. rocnika, o ktorych som ani nevedela, ze ich viem a take modely, ktore vraj dovtedy nikto nevedel, som sypala z rukava:)))
Ked uz sme pred nimi boli vsetci nastupeni a hovorili nam vysledky, tak slovo dostala prisediaca odbornicka z praxe, ta ma tiez velmi chvalila a povedala, ze takych ludi ako som ja, potrebuju aj oni vo firme, ze by mi chcela dat tiez pracovnu ponuku a veri, ze by som obohatila ich tim, ze sa jej musim urcite ozvat, tak sme sa dohodli, ze sa pridem do tej firmy pozriet az ten dalsi tyzden, lebo zajtra odlietam s frajerom do Egypta, aby som si oddychla.
Takze som uplne vedla z toho, ako to dopadlo, ani si neuvedomujem, ze uz som slecna inzinierka. Chcela som este do Septembra zostat doma a uzit si posledne mesiace prazdnin a uz sa o mna biju dve firmy:)))
Ked Vam mam poradit, najprv si pozhanajte vsetky materialy, vsetko si najprv pozorne precitajte a zaroven zvyraznite vsetko podstatne(ani nebudete vediet ako, ale vela veci si budete pamatat zo skusok a zapoctoviek). V 2. kole sa snazte sa naucit najhlavnejsie veci naspamat(vsetko naspamat sa naucit urcite neda! Potrebujete to ovladat prakticky, nie teoreticky. Napr. ked som sa ucila vyhlasky, tak som si radsej nasla na google o tom clanok a bolo to v stravitelnejsej forme. Ak Vam nieco nejde, jednoducho to preskocte, lebo vratit sa k tomu mozete aj neskor) a v 3. kole si to opakujte. Mne pomohlo aj to, ze ma frajer potom skusal. Na internete som nasla clanok, ktory mi fakt pomohol a tom, ze mozog si pamata len prvych a poslednych 20minut, cize je blbost ucit sa hodiny v jednom kuse(co som doteraz tak robila). Preto je dobre nastavit si budik po 20-30 minutach a potom si dat 5-10 minut pauzu, zatvorit oci a relaxovat(na youtube je vela super relaxacnej hudby) a po 2-3 hodinach takehoto ucenia je treba spravit si aj 3 hodinovu pauzu...
Nebojte sa, vsetci to date, ked som to dala ja. Ked este nemate odovzdanu diplomovku, tak si dajte strasne zalezat, lebo z nasej skupiny kvoli zlej diplomovke nepustili ani si tahat otazky dve baby. Som taka stastna, rodicia su na mna velmi pysni a som strasne rada, ze som ich mohla titulom tak potesit. Zdravi Vas Ing. tralalalaaaa:)))

dana660xz

jáááj jejda ospravedlnujem sa ti kreativitta, vobec som si nevsimla, ze to nie je tvoja tema, ja ze to patri tebe. beriem vsetko spat, naozaj som si to nevsimla, kym ma dobra vila neupozornila.
ty mas do juna cas naucit sa hocico, uvis, ze hej, su to tri tyzdne a uz sa tyzden ucis. a so sedliackym rozumom do dotiahnes dalej nez ten co sa to nabifluje a odrapka a nevie ani o co hovori. drzim ti palce a este raz sa ospravedlnujem, dufam,ze som sa ta nejak nedotkla, mrzi ma to.

kreativitta

islo mi skor o to, ze sa to ucim uz tyzden asi (statnice su v juni) a neviem to. resp. rozumiem tomu, zda sa mi to logicke a jasne ale ked to zavriem tak to neviem zopakovat. iba tak zhruba co to je, ale napr. rozne delenie, postupy...to si nepamatam. a ked tak citam ako si na presnost potrpia, od slova doslova, tak nezostatnicujem nikdy. pretoze pamat nemam. iba sedliacky rozum.

dana660xz

kreativita
a kto za to moze, ze sa ides odhlasit zo statnic? napisal si ze hold smola. ale podla mna to nie je smola, to je tvoja chyba. nikto sa to za teba naneuci, to mozes urobit jedine ty, ale ked sa ti nechce nevies sa sustredit, tak asi to nebude smola. ale chyba bude kdesi v tebe. :/ škoda, mohol si to mať za sebou

zewa

Jedina pomoc je ucit sa. Nevies sa sustredit, to je tvoj problem. Zober klavesnicu a mys od pc a zanes ju susedovi. A vyhovorky typu, ze si na nete hladas veci na ucenie zazen. Sup sup, nech to dopadne lepsie ako E.