Samostatná jednotka

Príspevok v téme: Samostatná jednotka
Dzony_Bravo

Mám pocit, ze som uplne samostatna jednotka. Mam 27 rokov, vlastny byt, dobru pracu. Venujem sa svojim konickom, sportu. Podla ludi v okoli som fesak. Viem si navarit, upratat, vyzehlit a vyprat. Jedna vec mi ale robi problem. Pochopenie zien. Viackrat som sa spalil a som z toho smutny. Chapem, ze kazdy vztah ma ma pripravit na "spriaznenu dusu" no niekedy uz stracam nadej. Mal som 9 vztahov. Posledny trval 2,5 roka. Teraz som mal tiez jeden romanik, no dievca ktore mi povedalo, aky som uzasny, galantny a neuveritelny sa vratilo k byvalemu, ktory sa o nu zacal zaujimat, ked zistil, ze sme sa zacali stretavat.
Naco mi to vsetko je? Vo svojom okoli mam zopar ludi, ktori su ako "trudi" ktori byvaju s rodicmi, nemaju pracu, su lenosi a vztahy maju. Ja tuzim mat uz finalny partnersky vztah zakonceny spolocnym byvanim a harmonickym vztahom. Do 30tky chcem mat dieta. No obcas mam pocit, ze uz stracam vieru. Citam knihy, zaujimam sa o sebapoznanie... viem ze cesta do ciela je den co den kratsia, no aj tak mi je smutno... Zazili ste nieco podobne? Ako sa vam podarilo odburat smutok a premenit ho na radost? Dakujem

doubledog

ano, jasne, nehovorim, ze mas byt nejaky hulvat, ale nepristupuj k zene prilis galantne a chapavo.
to zeny u svojich partnerov nemaju rady, ocenia to len u muzov, ktorych vyuzivaju ako butlave vrby alebo lacnych pomocnikov.

Modrááá

Myslím, že najväčšou chybou, ktorú robíš je to, že si dávaš časové ciele. Do tridsiatky dieťa! To ťa ako napadlo? Lebo tak sa to patrí? Lebo je taká spoločenská norma? Ale ako potom môžeš o sebe vyhlásiť, že si samostatná jednotka? Samostatná jednotka je naozaj samostatná, emancipovaná, nepodlieha všeobecným názorom a pravidlám. Robí to, čo vyhovuje jej. Nie je závislá od vzťahov.
Povedz si skôr, že nie si samostatná jednotka, ale aj tak chceš byť šťastný, chceš mať vzťah, ktorý ťa bude napĺňať atď.... skrátka chceš prežiť zaujímavý a spokojný život. Ale to sa dá iba v prípade, že si prestaneš klásť nezmyselné podmienky. Takže - žiadna rodina do tridsiatky, ale tešiť sa a radovať tu a teraz. A prijímať to, čo prichádza, učiť sa z toho. Lebo keď sa v tomto smere uvoľníš, keď prestaneš sledovať, či veci idú tak, ako si želáš, potom príde aj to, na čo zatiaľ čakáš márne.

Dzony_Bravo

doubledog: v prvom rade chcem aby si vedel, ze ja si tvoju radu urcite cennim a zamyslam sa nad nou.

No rovnako neviem ci prave to co si napisal: "ale dovtedy si natrenuj, ako nebyt taky dobry, galantny a chapavy" je riesenim. Zrejme mas namysli nejakym sposobom optimalizovat tieto vlastnosti ze? nie ich odstranit

doubledog

dzony
tu nejde o nejake menenie sa, skor o rozvoj tvojej osobnosti.
na dobry vztah so zenou potrebujes niekolko dolezitych vlastnosti, a tie by si si mal cibrit.

anamarie

Urcite sa este najdu aj dobre zeny. Naozaj skus nejaku internetovu zoznamku. A metu, ze do tridsiatky chces dieta, si neklad. V prvom rade by ti malo zalezat na tom, aby si mal kvalitny, vybudovany vztah, ten je zaklad. No a na to musis tu osobu dobre poznat. A to sa za par rokov urcite nebude dat.