ako sa preniest cez nestastnu lasku?

Príspevok v téme: ako sa preniest cez nestastnu lasku?
lucka020

ahojte, mam 23 rokov a uz asi tak polroka som nestastne zalubena do kamarata- spoluziaka na VS. on ma 27 ale ma priatelku uz dost dlho, 3 alebo 4 roky. v rocniku nas je vela, cize som ho najprv ani nepoznala, poznam ho 3 roky, ale az tento rok sme nejak zacali travit viac casu, ze aj na intraku a tak, a nieco sa zmenilo, neviem, ale proste som sa zalubila, doslova na mna zacal tento rok hadzat ine pohlady, ine usmevy ako pred rokom, a brutalne si rozumieme, dokazeme sa neskutocne smiat a bavit o vsetkom. raz mi povedal ze som krasna, inokedy ze ma ma strasne rad ( len skoda ze to bolo vzdy ked bol pripity), par krat sme sa objimali, vtedy mi vlastne povedal tie veci, no a raz ma aj pobozkal, proste taky letmy bozk, ale nikdy sme si nevysvetlili co to malo vlastne znamenat, ja som sa bala opytat, a to bolo este v novembri. problem je v tom ze uz z toho mavam mensie depresie, nic ma nebavi, nedokazem sa bavit tak ako som zvykla, o chvilu statnicujeme a ja sa bojim ze ho uz poriadne ani neuvidim, hoci planujeme pracovat v BA. neviem sa s tym vobec vyrovnat, chcem ho vo svojom zivote, aj ked len ako dobreho kamarata, mozno by sa neskor zalubil aj on. mrzi ma ze ked sme spolu, fakt si brutalne rozumieme, ale uz mi ani nenapise, nezavola, niekedy mi aj napisal len tak ze ako sa mam, co robim, ci nejdeme zahrat nejaku spolocensku hru, teraz vacsinou zavola jednej mojej dobrej kamaratke a ta zavola zasa mna, a ja na druhej strane tiez vlastne nenapisem, nezavolam, tiez radsej zavolam jeho kamaratovi a poviem nech zavola aj jeho........par krat som bola pri nom ked bol aj s frajerkou ( nemyslim len my traja,ale cela partia) a proste ked som ich tak sledovala tak proste oni sa spolu ani nezasmiali poriadne, proste mam pocit ze my by sme boli perfetny par a ubija ma, ze nemozem byt aj ja uz konecne stastna :( v podstate ani neviem preco pisem ale uz to v sebe dlho dusim , tak som si povedala ze aspon tu napisem moj pribeh , aj ked mi pomoci asi niet :( co mam robit aby som nemyslela vkuse na nho? cely moj den je len o tom ze rozmyslam ake by to bolo keby tu bol so mnou a neviem sa uz ani poriadne zabavat :(

anjelik

Lucka, to čo sa ti deje sa nazýva zacyklenie. Vytváraš ho s každou ďalšou a ďalšou spomienkou alebo predstavou, čo by bolo , keby si bola s ním. Táto spomienka je u teba dominantná , najsilnejšia..a aj keď už možno sama nechceš, stále znovu a znovu ťa strháva. Je ťažké sa z takéhoto stavu dostať, ale nie nemožné. Musíš proste nájsť a tvoriť niečo iné...máš priateľov, pokús sa čítať..a vedome odkláňaj myšlienky na neho z uhla svojej pozornosti. Si ešte mladá, máš právo byť šťastná a máš právo rozmýšľať o tom, o čom chceš a nie o tom, čo nikdy nebude a nikdy nebolo, akokoľvek by to podľa teba mohlo byť pekné...nebolo a nebude. Pretože, keby si ťa chcel získať, tak to urobí..a nestalo sa. Tak sa pekne pozbieraj a prestaň sa týrať...:o)

lucka020

sak ved to je najhorsie, ze nemam nijaku zalubu nejaku teraz, nechce sa mi ani knihy citat, ani pozerat aspon filmy, sem tam si pozriem nejaky ten serial ale to je vsetko, inak sa len nudim a cumim do notebooku, jedine co ma zachranuje su kamarati, ze aspon von vyjdeme, ale aj tak, teraz sme sa boli opalovat, sranda bola celkom, ale ja som stale tak premyslala keby tu tak bol so mnou, vzdy len si predstavujem ake by to bolo a uz mi z toho zacina sibat :(

ShaulaThalit

Servus. Ono je to celkovo veľmi náročné v sebe istým spôsobom dusiť svoje hlboké city, emócie a pretvarovať sa, pretože ti tvoje vedomie nedovoľuje urobiť isté kroky...
Ja si myslím, že by si sa mala naštartovať a nájsť si vec, záujem, niečo, čo ťa bude mentálne napĺňať, aj napriek tomu, že sa prezentuješ, že nedokážeš nič poriadne urobiť, keďže stále premýšľaš v čisto imaginárnej rovine, a hypoteticky si premietaš možné udalosti s ním...kravina!

lucka020

neviem no, cele je to take :( zoziera ma to....ale neviem ci on vie aka som namotana, ja to najavo velmi nedavam, ja viem poriadne skryvat city, par ludi si zo mna robilo srandu ze idem po jednom jeho kamaratovi a pritom to vobec nieje pravda, a absolutne nikto si nevsimol ze by som mohla mat zaujem o toho ktory ma namotal, nitko to ani netusi.....a hladat v inych vodach ..hej no, ale tak ja osobne som nejaky vazny vztah poriadne nemala, u mna to bolo vzdy tak ze sa mi niekto pacil po fyzickej stranke ale potom som prisla na to ze vlastne nemame nejako vela spolocnych zaujmov , ze to nieje ono...tento je taky prvy co mi bol najprv iba ako kamarat a vobec sa mi ani nepacil, a zrazu bum som sa zalubila, a mohlo to byt krasne, podla mna laska by sa mala zacat na kamaratstve :/

fialôčka

pozri, to ze sa neozve asi uz nieco znamena, mozno prisiel na to, ze si na neho riadne namotana ( v podstate tomu krasne dopomohol aj on tym bozkom) a potrebuje si teraz udrzat nejaky odstup, pretoze pochopil, ze to nie je spravne (ci uz voci tebe alebo jeho priatelke)
a to, ze by z vas bol perfektny par .. nuz mozno ano , ALE .... hladaj v inych vodach a na neho zabudni .. on uz si vybral a ty to nie si ...prepac

ander

riadne si ťa omotal akolo prsta :))
zabudni naňho, chlapec je očividne už dávno na ťahu a nič nespravil. keď budeš stále naňho myslieť tak sa len utýraš. keď po ňom vyskočíš budeš tá, ktorá ničí vzťahy... no vyber si

lucka020

na disko chodievavame, no ja aj tak sa neviem odviazat ako kedysi, lebo stale myslim na to ze keby tak bol s nami a tancovali by sme spolu :(

ander

odporúčam ti sa poriadne nahodiť a vyraziť s kamošmi na nejakú disko a kľudne zriešiť aj nejaký úlet. je to hnusné ale v tomto prípade sa klín klínom vybíja alebo pomaličky trpí a zabúda. tak či onak skús prejsť na iné myšlienky a hlavne sa sústreď na štátnice ( ja si akurát píšem veci na pondelkovú obhajobu :) ... )

lucka020

ved to ze to v podstate od neho nieje vobec pekne, no ja som sa citila vtedy uplne uzasne, ja som si tiez myslela ze asi im to neklape a rozidu sa ale stale su spolu, a pritom ona sice tiez studuje v BA, ale ina skola, ale pokial viem, niesu nejako extra spolu, vacsinou je na intraku, ale potom na vikend su spolu doma, v jednom meste.......som uplne zufala, a snazim sa nahovarat ze to myslel uprimne ale co ak ma len chcel namotat, ja vobec nechapem preco to chlapi robia ..nechapem preco sa zrazu zacal spravat uplne inak ako minuly rok, minuly rok by ma nenapadlo ze tento budem z neho takto hotova, uplne ma to zoziera, ci vobec budeme aspon v kontakte aj ked nebudeme na skole, mala by som sa uz ucit na statnice ale nevladzem, neviem sa ani sustredit na to ucivo :(

ander

to sa stáva. s týmto nič nespráviš, môžeš si nahovárať že časom sa dáte dokopy ale zotrvávať v tejto pozícii keď si dávaš nádej nie je úplne šťastné. jediný problém že chlapec je zadaný, inak by ste pravdepodobne po sebe vyštartovali vo veľkom štýle. ty po ňom nemôžeš vyštartovať a ani to nespravíš a to je správne už len z toho dôvodu že je zadaný. a naopak, podľa mňa tiež nie je správne ísť z jedného vzťahu do druhého a on to asi ani nesprávi, to znamená že aj keby sa s ňou rozišiel tak s tebou hneď nevhupne do vzťahu. no proste začarovaný kruh. každopádne chalan sa chová ako vôl, má priateľku a teba pokúša a namotáva, ( letmý bozk od zadaného chalana ? to čo je ?) aj keď jeho city sú možno úprimné a v skutočnosti ten vzťah s jeho terajšiou priateľkou je v koncoch, alebo im to neklape, podľa tvojho rozprávania si rozumiete viac, resp. sa k sebe viac hodíte. no toto je chalanove maslo, vždy sa treba zariadiť buď alebo a nebehať od polievočky ku polievočke a pokúšať srdcia nežných dvadsiatok :)

Najčítanejšie články