ktoru VS by ste odporucili

Príspevok v téme: ktoru VS by ste odporucili
kriskor

mna sa to sice netyka, cakam kym uz vypadnem z tej mojej skoly ale zaujimalo by ma, ci ste vy chodili alebo proste mate nejake skusenosti s vysokou skolou, kde ste sa fakt nieco naucili, nieco vyuzitelne, zaujimave, prakticke, rozumne...
mam neskutocne po krk tychto okecavaciek, teoria na dve strany co sa da dvoma vetami povedat, hranie sa so slovickami, co najodbornejsie vyjadrovanie s cudzimi vyrazmi, nezmyselne poucky...kolkokrat je veta na tri riadky, najskor si musim pohladat sloveso aby vobec davala nejaky zmysel ale v konecnom dôsledku netusim co tym chcel basnik povedat.a to sa tyka roznych predmetov, ci uz marketing, doprava, ekonomika, informacne systemy...ja som absolutne nepouzitelna do praxe.proste take debiliny ktore su kazdemu jasne len je to na niekolko stran a treba to vediet kvetnato opisat.
pamate si nejaky predmet? alebo to zavisi od skoly?
samozrejme, do tohto prispevku neratam studentov mediciny. ti hadam chapu dolezitost ich teorie:)

beskyd

ked nie si vyslovene zazrata do niecoho co sa na dakej vyske studuje a teda uvazujes kam vobec ist tak odporucam na vysku nechodit. dneska remeselnik zarobi viac ako 2/3 absolventov prava, pripadne vacsina absolventov humanitnych vied v tescu za pokladnami alebo na pracakoch. ked mas dobry mozog na matiku a IT, si dric, venujes sa tomu nad ramec povinnosti tak sa da ist tymito smermi, co by ta ale za tychto prepdokladov napadlo aj bez nejakych rad.

zewa

Podla mna dnes je uplne jedno, ci niekto VS ma alebo nie. Lebo titul uz nema taku vahu ako volakedy. Takze sa len pekne zameraj na to, co chces robit a vloz do toho maximum. Uc sa len to, co naozaj potrebujes. Ak mas potrebu studovat na VS, vzdy dam budu predmety, ktore ti budu na nic. To bud budes akceptovat alebo sa na to vykasli.

kriskor

veru hej, keby sa da vratit cas tak niekam do zahranicia.
ja studujem v cechach a to na sukromnej. takze cely rok si na nu zarabam. cakala som trosku inu uroven. nieco viac do praxe. ale to iste je na slovensku. v kazdom pripade, uz ziadnu skolu. uz necinne neobsedim ani den.

jankaaaaaaaaa

ked som si hladala pracovne ponuky v mojom odbore v zahranici, vzdy medzi poziadavkami bola napisana skola, ktoru ma mat ziadatel o pracovnu poziciu vystudovanu. tu na slovensku sa mozem zamestnat asi v jednej z 5 firiem mozno a s platom 400e. samozrejme je otazne ci zamestnaju absolventa z VS miesto niekoho kto tam uz pracuje dlhe roky.

bingham

tak neviem aku mas skolu....ale poznam vela ludi...co sa dobre uplatnili v zahranici...,samozrejme ale musi byt ten clovek v tom dobry