Lilianinne oči

Príspevok v téme: Lilianinne oči
lilianna

Poradte čo mi pomôže na oči.V praci
pracujem s PC s papiermi ap.
Naraz ma začnu strašne štípať oči a začnú slziť. Potom to prejde. Ked vyjdem von trochu zafuka vietor alebo prejde zopár aut zas mám oči plné slz
štípu skrátka nemôžem sa hodnú chvíľu pozerať. Aké kvapky na to existujú?

lilianna

Milí moji:)
Dnes som si kúpila kvapky VISINE
Stihla som si ich aj aplikovať. No zatial celkom v pohode.
Pači sa mi to balenie.
Je tam 10 liekoviek 1 liekovka sa po načatí može spotrebovať do 12 hodín
Zaujímave je že obsahuju niejaké výťažky zo stromu Tamarindus Indica.
Sú prírodne bez konzervačných látok a preto každa dávka je vždy čerstvá Preto aj každá liekovka je balená separé.
Stáli 130SK = neľutujem:)

Nechcem robiť reklamu ale píšem to preto aby si pomohli aj ostatní.

Evercil sú tiež super kvapky. Mne veľmi pomohli vtedy ked som mala zapálené spojivky ale bolo to bakteriového pôvodu

Pišta čo sa týka LCD monitoru ešte tam nemam to tienidlo. Tak ako si nastavím spravne výšku pohľadu na monitor pokiaľ nebudem mať tienidlo? Dnes som to všetko skúmala a prišla som na to že bude treba aj lepšie kreslo:)))

Ergonomia pracoviska je veľmi dôležitá.

Dnes veľa firiem do toho investuje. Vedia že sa im to vráti vo výkone a v menšom vyčerpaní a nie jednostrannom opotrebovaní zamestnancov.

Ak poznáte ešte niečo na relax očí alebo viete poradiť ako ich menej jednostranne namáhať napíšte budem rada,
Dakujem Lilianna:)

lilianna

Pišta máš pravdu asi niečo na tom bude monitor mam trochu vyššie v tom je ten figeľ:) Sem tam zabudnem žmurkať.
Skusim aj tie očné cviky ako radila syma.
Kuki neviem či to bude alergia nemám tieto stavy stále.To len príde taká chvílka a už štípu a slzia.
Potom je zasa všetko O.K.
Inak naozajstné slzy by som pustila vtedy ked sa neviem dohodnúť s faxom a štve ma tlačiareň:)

pišta

Lilliana, LCD je lepší z viacerých dôvodov: ( je ich viac, ale aspoň základné)
- Nevyžaruje škodlivé elektromagnetické žiarenie
- Nemá katódovú trubicu, ktorá produkuje elektromagnetické pole, ktoré priťahujú drobné prachové častice ku monitoru, a tie zase dráždia oči.
.
Treba dbať však aj na ergonómiu pracoviska:
-horný okraj tienidla obrazovky by mal byť cca 3-5% pod úrovňou priameho pohľadu
- tým nie sú namáhané krčné stavce až tak
- v prípade, že monitor je najmä vyššie, otvára sa viac viečko, ako je fyziologický stav
- tým sa viac odparuje slzného filmu a oko je suché a podráždené
- na vyrovnanie tohoto stavu potom organizmus produkuje slzy.
Takže je možné, že riešenie tvojho problému „je na dosah monitora“ :- )))

lilianna

Ahopj Pišta
S PC pracujem 8,5 hod denne
=5-6dni v týždni samozrejme sem tam si spravím aj prestávku a venujem sa inej práci aby si oči oddýchli.
Syma, Ali už mam aj LCD dysplay,snád to bude lepšie...
Tie kvapky skúsim. Kupim oboje a vyskúšam,ktoré mi urobia dobre.
Doteraz som žiadne očné kvapky neuživala a to bola možno chyba.
Dakujem za radu.Ahojte.

kuki

Pri praci s pc sa clovek velmi sustredi a "zabuda" zmurkat. Preto sa oko vysusuje. Ked je oko suche, tak je podrazdene a citlive...takze viacej zmurkaj a k tomu pridaj nejake umele slzy-kvapky.
Mozes mat vsak aj alergiu na prach-z papiera alebo opat sucheho a prasneho kancl.prostredia.

ali

ja pouzivam ocne kvapky Visine. su na unavene a prepracovane oci. tiez mi oci casto slzili, ale toto mi pomaha. oci to hned osviezi. vyskusaj.

syma

liliana, základom je kvalitný monitor, skús sa v práci porozprávať so zamestnávateľom o LCD displey, očká si ukľudni očnými kvapkami, ja som používala opthalmo-evercil, stojí asi 30 korún, na chvíľu musíš nechať oči oddýchnuť, spraviť pár očných cvikov, napr. zavri oči a pomaly krúž doprava a doľava, ak sa stav nezlepší, navštív lekárku