Je mi do plaču

Príspevok v téme: Je mi do plaču
zewa

Mam pocit, ze je vsetko zle a ze sa mi nic nepodari. Uz mam nervy zo svojho terajsieho zivota. Mna to uz fakticky nebavi. Stale len pocuvat ako som neschopna a co sa staram. Pritom riesim len to, co musim, co je mojou povinnostou a naplnou prace. Mne je uplne jedno, co si kto robi. Obcas by clovek rad pocul, ze je v niecom dobry alebo len take sproste slovne spojenie ako mam ta rad od niekoho z prace. Preco mam pocit, ze stale robim chybne rozhodnutia? V osobnom aj profesijnom zivote. A vlastne to nezaujima ani nikoho tu z vas, lebo sem chodite z nudy. Ani neviem na co to sem pisem.

sarategane

zewa, nie kazdy je stavany na pracu len za prachy...robila som manazerku dva roky. open office, pracovna doba od nevidim do nevidim. sice za velmi dobre prachy, ale nebavilo ma to vztahy, principy, proste grc, vzalo mi to kopec energie, nebola som asi uplne na to stavana v tej dobe...takze su dve moznosti: skusit najst pracu viac naplnujucu za menej penazi, kde clovek chodi celkom rad alebo prijat pracu za "prachy", spravit; neinteresovat sa velmi a vypadnut..; co tas nie kazdy uplne "vie" :/ vsetko zavisi od okolnosti.

Prezyvka55

Jo asi tak ako hovori fixa. Preco ocakavas od prace nejeke somariny vztaha kamaratstva a idiotinky. Praca je na to ze tam prides spravis co mas a nazdar nepozname sa. Neni to kabaret ale prostriedok na zarobenie penazi. Mna v praci nezaujima nikto.

fixa

Praca je praca, prostriedok na ziskanie penazi, neocakavajod toho viac, ani priatelstvo, ani lasku, dokonca ani uznanie - take nieco je luxus. Rob co mas robit podla zmluvy a citovo sa neinteresuj. Skor mas problemy v osobnom zivote, ked hladas naplnenie v praci - takze tie problemy ries. Na pracu, sefov , kolegov, uznanie a respekt sa vykasli.

kafe

1.vyrev sa, pomôcť ti to nepomôže, ale možno sa ti uľaví.
2.tu by som mala napísať niečo strašne múdre :) ale nič konkrétne, čo by sadlo na teba ma nenapadá.. Som dočítala knižku od Eckharta Tolle. Skús si niečo od neho pozrieť.
Tvoje pocity ti hovoria, že potrebuješ niečo v SEBE zmeniť. Nie prácu, nie rozhodnutia ktoré robíš.. Skľudniť a upratať svoje vnútro, naplniť a zohriať svoje srdce.. bla-bla

iggzik

Ahoj, moja matka ma skoro tie iste problemy.

Tato doba je prehnila, ludia si nevazia takmer nicoho a velmo radi zhadzuju ostatnych.

Stress a psychycke problemy potom hodne zle posobia aj na cele telo.

Menit ostatnych ludi je takmer nemozne, takze ti ostava zmenit svoj postoj voci tomu ako oni reaguju.

Pokial si si svoju pracu urobila dobre a stojis si za tym tak ich odignoruj (jednym uchom dnu druhym von).

Niektore dychacie cvicenia pomahaju ked je clovek nervozny ale to je tiez iba kratkodobe ak sa pricina problemu neodstrani.

Problem dnesnej mentality je:
1. ludia si beru vela veci prilis osobne.
2. ako keby sme sa uplne zameriavali na zle vysledky - ak sa nieco podari tak sa nic nedeje a ide sa dalej ale ak nie uz ako keby zem sa prestala tocit.
3. velmi vela si domyslame
4. na pochvaly a ocenenia "zabudame"
...

Knihu Miluj svoj život od Louise L. Hayovej ti aj vsetkym ostatnym odporucam.

DzanaFX

Nemáš začo, musíš sa obrniť pancierom, aby Ťa nezaujímal žiadny názor, ani prehnaná kritika...Musíš dať len na svoje pocity a na to, ako Ty všetko berieš...Nie druhí...A nemysli si, že ak robíš podľa niekoho niečo zle, že je to naozaj zle...:-))) Ak si myslíš, že je to OK, tak to tak aj je :-)