Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Ooo to si sa mala ozvat a mohli sme sa stretnut. Ano urcite tu najdes aj nekvalitne ale ja kupujem len bio kvalitne a zrele alebo co najzrelsie. Napr zrele letecky dovazane manga tie ti nekupia lebo stoja 7,50 na kilo. Alebo cherry rajčiny bio stoja teraz 10 eur kilo. Kedy si bola v lete ci v zime? Ja kupujem na trhoch vacsinou ale aj v delhaize. Ale napr bio v carrefoure sa neda to podla mna ani nie je bio.
mas krasne sny a ja byt tebou idem si za nimi. Ty budes tvoj zivot raz zit a nie tvoji rodicia. Mna rodicia nutili dakedy ucit sa na same 1 a preto som sa venovala nadmerne predmetom ktore mi nesli a nemala som rada a tak som zanedbavala to co mi prirodzene slo. Dnes som mohla byt inde keby som nemusela robit to co chceli rodicia. A neda sa ti dohodnut sa s rodicmi ze aspon na rok odlozis skolu a pojdes zatial na misiu?

Sedmi_kraska

oo, španielčina :) na tú sa tiež chystám, ale to je asi ďaleká budúcnosť, najskôr musím zdokonalovať Aj, Fr a Sj :D a potom budú ďalšie dúfam :) ... inak sa mi vôbec nechce na VŠ, mojím snom je ísť aspoň na 1-2 roky na misie niekde do Afriky, Lat Ameriky, Indie ... potom aspo 4 roky žiť taký život , že pol roka pracovať a toho dalšieho pol roka cestvať nízkonákladovo ... a popritom sa učiť jazyky . A potom sa usadiť a pracovať ako tlmočník pre nejakú firmu alebo hotel .... lenže realita je úplne iná- spoločnsť aj rodičia vyžadujú VŠ , kde zabijem 3-5 rokov, bez praxe, bez dobrodružstva ale za to s kopou stresu, nechcem to pochovávať dopredu, ale čo počúvam všade naokolo tak ...

Btw, ja som bola v Belgicku minulý rok na týždeň na výmennom pobeyte, bola som v meste Ciney, blízko Namour-u ...a neviem , či to teda bolo tým, že sm bola krátko atd, ale mne sa belgičania zdali veľmi príjemní a ochotní :) a rodina, v ktorej som bývala bole úžasná, a to boli jedna z najbohatších rodín v tom mestečku :)
A práve to som sa chcela spýtať na tú kvalitu ovozelu tam, lebo mne všetko prišlo veľmi nezrelé, kyslé, umelé tam, ale zas nenakupovala som si sama a bola som fakt len ten týždne ..inak to isté som zažila v Holandsku ... ale určite je to aj tým, že ked tam asi človek býva už dlhšie tak vie, kde nakupovať atd :)

GoFruit

Sranda maoam, ked o tom tak pises, som si prave uvedomila, ze uz to nevnimam tak exoticky. Neuvedomujem si to ich "r"... napr.
My sa ideme s manzelom od sepembra ucit spanielcinu. Tak sa tesim na dovolenky v spanielsku... muz tam bude musiet ist raz rocne na kurzy tak sa zvezieme...

sedmikraska mas uzasneho tatina. Uzi si mnamky.
Belgicania su vazne divni, zirali by ste...ale ja to tu mam velmi rada, je to milionkrat lepsie ako svk zial bohu, co sa tyka ovocia a dostupnosti bio veci. Pocasie je horsie ako na svk, leto tu je kratke a malo slnka. Ale tato zima je uzadna tolko slnka co tu je ty nebyva ani v lete. Je tu vela cernochov a arabov ale vlastne vdaka nim je tu uzadne ovocie z afriky.

Sedmi_kraska

Maoam ja si myslím, že ak sa ti páči tak by si sa ho naučila :) ...poznám kopec ludí, ktorým jazyky vôbec nejdu ale hovoria plynule aj 3-4 jazykmi :) ..ale človek musí mať vôlu a čas , čo je dnes luxus u mnohých

Sedmi_kraska

áno, iba ústnu ( našťastie !! :) ..ale na VŠ, kde by som chcela s fr pokračovať to asi bude dosť difficile :)

Merci pour la correction :)
:) j´ai pansée que ton mari est belge. ..oui, j´adore cette region aussi :) beausoup du soleil, chaleur et fruits et légumes frais...

Páči sa ti Belgicko ako také ? :) mentalita, ľudia, trh práce a také tie normálne veci ? :)

Inak DNes mi oco nakúpil asi 8kg ovozelu - ružičkový kel, čínsku kapustu, pomaranče, mandarínky, ananás, papriku , paradajky :) ach, aký vie byť život krásny skrz takéto "maličkosti" :)

Maoam

wow, ja obdivujem kazdeho, kto sa vie naucit FJ, mam rada ten akcent, u cudzincov hovoriacich po nemecky :D

ach, mne by ten jazyk za nic na svete nesiel do usi ani na jazyk ale je pekne pocut tu vyslovnost aj to citat

no nist, nemam na to talent :-(

GoFruit

sedmikraska :) a budes mat iba ustnu skusku?
mozem ti to napisat spravne, nenahnevas sa dufam? ja som jazykarka takze to je moj taky tik, ale ja tiez neviem extra dobre , dohovorim sa super ale pozabudala som vela slovnej zasoby co som nabrala hned ako som sem prisla.
donc: Comment tu t'es retrouvée en Belgique?
ben, je suis venue avec mon mari ( à l'epoque c'était juste mon petit ami) qui a trouvé le travail ici. Sinon j 'adore le sud de la France, je peux bien imaginer que j' y vivrais une fois.... mais on y passe souvent les vacances...

Sedmi_kraska

Rosemary dakujem :) ..dokonca môj super brat, ked sa po týždni vráti domov z intráku, tak mi donesie všetok ovozel , čo nezjedol :D ..často už trošku nahnitý , ale je to kársne , ked viete , že na vás niekto myslí... vážim si to najmä v rodine, u nás je to také dosť komplikované doma a každú malú potechu, pomoc , radosť ktorú si voči sebe preukážeme ma veeľmi teší :) :)

Inak ja dnes ani radšej nepíšem jedálniček, hrúzas des ... inak GoFruit ak to nie je príliš osobné :) common tu a retrouvée en Belgique ? :) ..ja idem maturovať z fr, tak sa ju pilne učím :D ale gramatika mi až tak nejde, celkovo je to dosť ťažký jazyk ae milujem ho :) dosť ma láka život vo Framcúzsku, niekde na juhu :) tak rada počúvam príbehy slovákov ako sa porozlietavajú po svete a tak :)

GoFruit

R: oj
O: 2 necele manga, 3 velke banany a 3 fifi
V: spagety z 1 uhorky a rajcinova omacka- velmi dobre a syte
a teraz pojedam raw modry kozi syr s paprikou