Zarastajuce nechty

fgf

ja si pamatam ako nas este na ZS ucili, ze nechty na nohach sa strihaju rovno, ale nebolo tam napisane preco...a odvtedy som si nechty strihal do oblucika az kym sa mi to nestalo osudnym :(

[zruseny12]

no,ja si myslim,ze o nechty na nohach sa treba starat a stale ich strihat,upravovat ako aj na rukach atd.a s tym pras.cukrom nechapem ,to aky ma ucinok,na zarastajuce nechty?

mariaj

Pocula som ,ze je na to dobre posypavat praskovym cukrom.A codila som do takej skoly,kde som sa o nohach trochu ucila,a tam nam vraveli,ze nechty sa strihaju dorovna a nie do obluka.

demolator

ahojte vsetci.Mi sa s tymto problemom trapime uz 1 rok.Netreba ziadnych nasich slovenskych "odbornikov"na tento problem stacia pevne nervy,dobru mamu...a to je asi vsetko.Odporucame bactroban mast a gazu,ktoru strcite pod nechet na postihnute miesto toto treba opakovat kazdy vecer cca 6-7dni.Potom si treba vymocit PORIADNE nohy a zatnut zuby.pomaly noznickami odtiahnut kožu a vystrihnut kusok zarasteneho nechtu potom opuchnutie zmizne a mozte v poho nosit topanky aj vsetko ostatne:D

lusinda

vo vedlajsej teme som popisala svoju skusenost so zarastajucimi nechtami.. dvakrat mi uz dokonca aj nechty na nohe strhavali, ake som ich mala zapalene a nedalo sa s tym nic robit.. nenormalne to bolelo.. potom som si na odoprucanie znamej kupila bioptron a po zapalenych nechtoch sa len tak zaprasilo... odporucam stranku www.bioptron.senea.sk tam som si to kupila aj ja a bola som so sluzbami velmi spokojna..

sisa spisakova

Píšem lebo sa mi podarilo tohto problému konečne zbaviť.Vymenila som doktora ktorý mi to zrezal raz a poriadne a mám s tým pokoj už pol roka.

citatel333

Ahojte, mne Boh povedal pri zúfalej modlitbe, že si mám či už preventívne, alebo aj ked je to akutne robiť každý deň kúpeľ nôh so slanou vodou(ak máte zrovna zápal, tak nie horúcu ani teplú),urobit male šúľky z vaty a namastiť ich krémom, aj krém dať pod nechty- pod tie zarastajúce rohy, ale predtým zakaždým naliať alkohol pod tie nechty. Tá masť by mala byť čo najzmäkčujúcejšia ( keratolytická), antibakteriálna, antiplesňová(najlepšia pre mňa je Sixtus na nohy- tvrdu kozu, otlaky,atd, ktora je ale prilis draha), ale keď nemáte nič iné, tak aj bežnú bársakú mastičku. Ale určite tu vatičku neponárajte do alkoholu- to by naopak vysusilo necht a lámal by sa!!!
Ďalej odteraz zabudnite na topánky s vysokými opätkami alebo nízkou špičkou alebo špičkou vôbec- to je príčina, prečo 80 precent ludom zarastaju nechty na nohach a nie na rukach.Takto postupne by ste mohli dosiahnut spravny rast nechta. S Bozou pomocou sa to da, Odkedy som sa pomodlila nech mi dá Boh rozvahu a pokoj v každej chvýli, už pár rokov som si neublížila nechtiac na nohy- predtým často- päty a palce poranené. Držím palce!

zizy

ja mam tiež taky problem,už vyše roka mi zarastaju nechty!na začiatku to bolo take zle že mi to už hnisalo nevedela som si nič obuť a bola zima!vyzeralo to že mi ho budu musieť strhnuť!posledna šanca bola medicinska pedikura v BB, tam mi pomohli,chodila som vždy ked som už citila a pravidelne a dnes už taky problem nemam!alebo dobre je si pod nechet vatu vopchať,to robi zazraky