menzes

motylkaa

nie nepoznám a lutenyl som len raz brala na oddelenie menstruacie...ja sa skôr vyhýbam antikoncepcii...no ale keď ich budem musieť brať tak sa tomu nevyhnem:(mne to všetko začalo odkedy som bola na preventívku...zistila mi HPV odporúčila mi dať sa zaočkovať...ale na to odvahu nemám...:)

zajacicka

hej poznam chodim tam ako na beziacom pase, zacalo sa to ked som mala ist na prehliadku po pol roku a prave vtedy som otehotnela, natesena som sa vybrala a lekar mal dovolenku, ked som sla najblizsie bolo uz po vsetkom a namiesto toho som behala po pohotovostiach. 2 mesiace po potrate sa to zacalo a dam ruku do ohna ze je to nejak spojene s tym. mne lekar tvrdi, ze zo stresu alebo ze som chudla al neni to pravda, stres som v lete nemala, a priberala som. nvm co ti povedat, ms si sama nevyvolas.mozno ti bude davat lieky kazdy mesiac, ja som brala lutenyl ale ten nezaberal a teraz mam provera nepoznas ich nahodou?

motylkaa

tak určite pojdem k lekárke...určite sa poteší ak ma uvidí:)lebo som tam dosť často...ale mala som aj piercing v pupku a strašne sa mi to zapálilo bola som na chirurgii a všetko mi vyčistili...len sa bojím či mi tam neostal nejaký zápal po ňom...

zajacicka

inac, tiez mam vytok a bolest pri styku, nic mi na to lekar nepovedal, trva to tiez dlho niekedy zmizne a objavi sa to, brala som na to cipky, ale skus cipky lutenyl su volnopredajne a ucinne. ja som kupila canesten a nic z neho

zajacicka

nvm ci som ti nejak pomohla je to len moja skusenost a snazim sa to riesit tiez som z toho na nervy, babo chceme ale bez liekov to nepojde, ja teraz dufam,ze mi lieky spustia ms, ale ovulaciu asi nebudem mat tiez som z toho jelen, barala som 3 mesiace antikoncepciu aby sa mi hormony upravili a telo si zacalo vytvarat prirodzenym sposobom ale nepomohlo ked som vysadila znova to zacalo preto sa tiez velmi bojim, tak idem k inemu lekarovi k odbornikovo ktory riesi taketo zeny, ak rizikove, mamka vdaka nemu otehotnela tak dufam. urcite chod k lekárke ked mi meska znova podla mna vyvolavacky nie su riesenie na furt, ale na moju otazku na lekara ako dlho sa s nimi da fungovat mi povedal, ze cely zivot

motylkaa

Ďakujem...strašne sa bojím že nebudem mať bábo lebo strašne po ňom túžim...bojím sa aj toho že tam mám nejaký strašný zápal alebo cystu lebo mam výtok a bolesti pri pohl.styku...ja som nikdy nemávala problémy s ms...len od minulého mesiaca mi to začalo...

zajacicka

Ahoj, mám skúsenosť trvá to už od septembra. tiež riešim môj problém v inej téme. ked mi na vyvolanie ms nezabrali lieky iba agolutin lekár mi spravil hormonálny profil, mala som málo progesterónu a nadmerne prolaktínu, bez progesterónu neotehotniem a prolaktín sa vytvára ženám počas dojčenie, takže som nemala ani ms, ani ovuláciu. dal mi antikoncepciu na 3 mesiace ako na upravenie a znova kontrolné odbery, tam ma však nepotešil a musím brať lieky na úpravu cyklu poprípade lieky na vyvolanie ovulácie aby som mohla otehotnieť.je to zdlhavé ale všetko sa dá tak dúfam. ked ti ms nenabehne mala by si spraviť ten hormonálny profil a potomlepšie uvidí či máš z nejakýnedostatok ale príliš mužského hormónu, to je základ, potom sa určí liečba. tiež by si chcela bábo alebo nie? inak moze ti dat antikoncepciu ako vseobecny liek na vsetko vrr ja som z toho zla. a mozno mas len stresy a uzivanie liekov pocas jedneho cyklu ti to upravia co vies.