Dioptricke okuliare z internetu

Príspevok v téme: Dioptricke okuliare z internetu
lochness

Zdravim, mate niekto skusenosti s kupovanim dioptrickych okuliarov z internetu? Primarne nosim sosovky a okuliare len na doma, takze sa mi neoplati vrazat 200e do niecoho co budem nosit len par hodin denne (mam dost vysoke dioptrie takze aj skla byvaju drahsie)...

(inak rady typu ze mam radsej investovat poriadne a ze mi nemusia sadnut atd. si neprosim, to uz viem :)) ale fakt sa mi nechce vysolit kopu penazi za okuliare ktore nosim nerada a preferujem sosovky...)

Ak mate niekto nejake skusenosti s konkretnymi e-shopmi, bola by som velmi rada, dakujem :)

barunka

lochnes, na tej stránke máš myslím možnosť aj vrátiť okuliare,ak ti nesadnú. vzdialenosť zreníc si môžeš odmerať aj doma, alebo ju vziať z predchádzajúceho predpisu, ak ho ešte máš (resp. z účtenky za posledné okuliare).
pozor však na to, ak chceš objednať silnejšie dioptrie, budú ti odporúčať stenšené sklá, s vyšším indexom lomu a tam sú extra príplatky. Neviem aké silné máš dioptrie, ale napr. na uvedenej stránke robia max. 6D.

lochness

ono sa to kupuje podla udajov z predpisu, teda si normalne pojdem dat zmerat oci do optiky alebo ocneho a tie hodnoty zadam do formulara (aj vzdialenost zornic atd.) na nete... bola som sa pytat v optike len na vymenu skiel do mojho ramu ktory uz mam a zabili mi ze 100e tak nech si trhnu :)) nema este niekto skusenosti s konkretnymi strankami? napr okuliare.sk? maju tam sice ohlasy od spokojnych zakaznikov ale ziadne negativne takze sa len na to nechcem spoliehat...

system

neviem, ale ja ked som si kupoval okuliare v optike tak mi presne meral kreslil bodku na ne ze kde mam presne oko, podla mna zalezi aj ako je zaoblene sklo a pod. a len tak kupovat z netu o 50 € lacnjesie napr. a nenosit to lebo to bude onicom tak neviem, neodporucal by som ti moc. Ked to chces len na doma tak si kupis aj obycajny ram v optike zo sklamy podla mna aj do 60-70 €

Niikoletka

Ahoj, ja ti sice neporadím, ale musím povedať že ja mám teraz ten istý problém. Okuliare som už nemala strašne dlho, stále len šošovky, dioptrie mám +3 na oboch očiach a teraz akurát v piatok sa mi stalo, že mi jedna šošovka praskla a musím čakať kým mi prídu nové šošovky. No a som teraz bez šošoviek aj bez okuliarov tak zvažujem všetko a napadlo ma že si tiež objednám z netu nejaké lacnejšie okuliare do budúcnosti keby sa mi zase také niečo stalo :D