Tehotenstvo v 13 týždni a pohyby

Príspevok v téme: Tehotenstvo v 13 týždni a pohyby
Adriaaana

Dobrý deň...chcem sa Vás opýtať,či ste niektorá cítila pohyby dieťatka už v trinástom týždni tehotenstva...ja ich už cítim,od minulej soboty,to je už týždeň,som cítila dieťatko každý deň,viac krát kopalo a včera som bola u zubára a trhali mi zub s injekciou,ktorá by sa v rannom štádiu tehotenstva nemala dávať,zuby ma boleli celý týždeň,bola som na ibalgine,už sa to nedalo vydržať,tak som išla k zubárke a dala mi injekciu a zub vytrhla...neviem či to nemalo nejaký účinok na dieťa,pretože od včera rána som nemala žiadne pohyby a mám strach...veľmi sa na to dieťatko teším,je vytúžené a viem už aj,že to bude dievčatko...má niekto podobnú skúsenosť?

mandlik

Ahojte baby,len chcem povedat,ze nie je nemozne citit ako sa pohybuje dietatko..v 13.tyzdni som prvykrat pocitila nejake ako keby buchnutie alebo puknutie ako keby bublinky niekde v oblasti pupka a az som sa zlakla..no doktorka ma upokojila,ze to bol pohyb,takzvany kopancek babatka a potom som tyzden aj nieco necitila nic podobne,len ma pobolievalo brusko ako vzdy a potom ku koncu 15.tyzdna sa mi to stalo znovu.a potom zase par dni nic potom mi zacali kopanceky castejsie :-) Takze ja jej verim..

sashas

ja cakam 4 dieta a tiez citim pohyby od 12 týzdna co mi potvrdil na ultrazvuku aj skuseny porodnik gynekolok, lebo mi prave robil vysetrenie, ked sa hybalo a povedala som mu presne kedy, takze neviem aky medicinsky zazrak. mam 56 kg nie 7O, mozno pri tejto vahe to ma niekto za medicinyk zazrak. zrazu je tu kolko gynekologov.....a presne ako pisu. lieky akekolvek na par vynimiek ATB je absolutne nevhodne a nebezpecne pre babo....zvlast ibalgin, dobry lekarnik ho nepreda ani keby si odpadavala od bolesti....

maca1207

no mne bolo povedane ze prvy trimester by sa nemala podavat injekcia,bo ja cakam s bolestami zubov dvoch na 4 az 5 mesiac...aby mi mohli podat injekciu,a to som si uz prezila doteraz sakra bolesti,ale pretrpim,ale chapem ak niekto zle znasa bolesti neda sa nic robit,treba aj v prvom trimestry podat injekciu,aj ked nieje to neak az bezpecne...no ten ibalgin samozrejme je najvacsie svinstvo a to pre normalneho cloveka,nieto este pre tehotnu,su homeopatika,bo paralen este sa moze dat pre tehotne...to by si mala uz podla mna vediet,kedze ako si spominala mas 2 babetko..ja cakam taktiez druhe,preto som teraz opatrnejsia co sa tyka akejkolvek samoliecby,dokonca som citala,ze niektore druhy cajov nesmu pit tehotne atd..ale ako som sa informovlaa u zenskj,u zubneho a sestra je sestrickou injekcia sa moze podavat v 4 az 5 mesiac...prvy trimester by sa nemala davat a potom od 6 do9vobec...ale ked niekedy sa inak neda,bohuzial sa musi dat...tak drzim prstiky,popripade,by som sa zasla popytat svojej zenskej,aby poradila,skontrolovala...a pohyby,som citala,ze pri druhorodickach uz od 14t.t. mozu nastat,tak mozno si aj ty ten pripad...pekny dnik;)

Adriaaana

dakujem vám za reakcie...len chcem podotknúť,že zubárke som povedala,že som tehotná,aj v ktorom týždni,volala detskému lekárovi,či mi môže pichnúť injekciu,povedal že áno..ale týždeň predtým ked som u nej sedela povedala,že mi ju dať nemôže,aby neuškodila dieťaťu...no ale asi keď videla,že musí ísť von,tak to urobila...dúfam že len malujem čerta na stenu a všetko bude ok...inak tie pohyby som naozaj mala,už mám dieťa a viem čo sú to pohyby,mala som ich tak skoro aj pri prvom tehotenstve,asi to záleží aj od typu postavy,možno štíhlejšia žena ich cíti skôr ako silnejšia...dúfam že to bude všetko ok...ale určite si už nedám žiaden ibalgin ani nič

opica

nechcem ti kazit radost, ale keby si citila pohyby dietata v 12 ci 13 tyzdni, bola by si medicinsky zazrak..akurat sa to maternica roztahuje a to mozno citit, resp. pichnutie vo vajecniku, ale podla mna, pohyby to nebudu

nechcem ta odcudzovat, ale byt na ibalgine tyzden v takom skorom stadiu tehotenstva je NEZODPOVEDNOST

3nttt

tiez si myslim ze ten ibalgin bola chyba :( ibajlgin je velike svinstvo aj ked nejsi tehotna :(
ale nestresuj zatial.zabehni k dr.

zvedava45

podla mna ti viac uškodil ibalgin, ako tá injekcia u zubára,,,a okrem toho , každy zubár má napisané na dverách, že mu treba oznámiť prípadné tehotenstvo, ty si mu to mala povedať že si tehotna..
teraz ti už nepomôže nič ,len akurat navšetíviť gynekologa .........