antidepresiva ANO ci NIE

Príspevok v téme: antidepresiva ANO ci NIE
levandulka33

ahoj, prosim o vase nazory a skusenosti s uzivanim AD, viem, ze samotny problem neriesia, len potlacaju a maju mnozstvo neziaducich ucinkov, hlavne v zaciatkoch liecby, ako som sa docitala..Ale ked je cloveku velmi zle a nedokaze tie zle stavy uzkosti a depresie, totalnej otupenosti a odpojenia a nezaujmu + mnozstvo fyzickych problemov s tym spojenych rozbehat, co ma uz robit? Co pomohlo vam v takychto stavoch? Len prosim nepiste, ze prechadzky, stratnutia s ludmi, praca, lebo ked je clovek v ozajstnej depresii, tak mu to moc nepomaha, to sa da, ked je lepsie..Ako sa z toho vykoplut, ake mate skusenosti s liekmi alebo inymi alterntivami? Dakujem moc za vase postrehy:D

asa

pan debil :-),máš pravdu,mám kamarátku atej by sa tiež zišli AD,ale kôli tomu že berie antipsychotiká,nemôžu jej dať AD i ked by sa jej to zišlo ako soľ.

pan debil

Mna trapili brutalne depresie, ale nejako to preslo. Pomohol mi aj persen forte z lekarne. Doktorka mi predpisuje antipsychotika, ale nepredpisuje mi antidepresiva, ktore by mi asi pomohli viac, ale je to len moj subjektivny pocit. Antipsychotika na depresie vobec nezaberaju. Len moj postreh.

inga2

ja som sice tuto temu nezaložila,ale som rada,že som ju našla .
trvalo mi nejaku dobu ,kym som sa donutila ist k psychiatrovi a teraz som sa zase bala začať uživat AD.ja viem,že to nedava logiku,ved čo som čakala, ked som tam išla,že ano?:ale vidim,že nie som sama s takymto zmyšlanim a zase naopak som rada,že sem pišu ludia,ktori tym prešli a pomahaju nam aby sme zabojovali aj my ostatni.pište dalej skusenosti svoje,
dakujem

zewa

Netreba sa vzdat hned. Ja som chodila na kontrolu kazdy mesiac a vzdy mi davku upravovala podla toho, ako mi bolo. Az sme nasli spravnu davku a spravne AD, aby mi bolo stabilne dobre.
Niekedy si clovek pri kontrole nespomenie ako sa cely ten mesiac mal, preto je fayn si to niekde zapisovat.

asa

Ja som bola tiež nútená vyhladať psychiatra,lebo ozaj tiež nič nezaberalo,beriem už roky Seroxat a ozaj mi to pomohlo,akoby sa mi hlava vyčistila a mohla som lepšie rozmýšlať.Len mne to trvalo asi 2 mesiace kým nastúpil účinok,nemala som vedlajšie účinky ale ak sa ti objavia musíš ich len pretrpieť aj keby to trvalo 2 týždne.A ešte ti poradím sleduj ako ti je,ak sa ti nezlepší chod na vyššie dávky pomaly,chce to len čas a trpezlivosť..

arman

Myslim si, ze aspon polka depresii je zo zamoreneho organizmu, takze ja by som radsej riesil nejaku dietku, zeleninku, a tak. :-)
A druha polka je zo strachu postavit sa problemom v zivote, a z uteku pred nimi. Nevidiet ich, zahrabat ich niekde do rohu. Casom to cloveka zacne zvnutra zozierat, po rokoch. Takze tam zase treba hladat, riesit. Ano, boli to, pravda boli, ale neriesit casom zacne boliet tiez, a ovela viac.

Ako vidno, za depky si clovek nie vzdy moze sam... niekedy za to moze nevedomost, ze nevie, ze si ublizuje, ale pritom si ublizuje. Vtedy, musi mat stastie, ze to nejako zisti, alebo mu niekto pomoze to zistit. Ale dovtedy trpi. Takze, utrpenie patri k zivotu, len neviem ci toto zistenie v depke nejak pomoze, ale aspon je pravdive.

eva123

A keď už pôjdeš nejakému doktorovi aby ti predpísal AD, je veľmi dôležité aby si presne popísala ako sa cítiš aj detaily, ktoré sa ti možno zdajú nepodstatné, aj veci za ktoré sa možno hanbíš a to preto, aby ti vedel predpísať lieky, ktoré by mohli byť pre teba naozaj vhodné.

levandulka33

dakujem vam vsettym pekne za prispevky, tiez som skusala uz vseliake alternativy, liecitelka, akupunktura, cajiky, doplnky rozne, vsetko zaberalo nachvilku len, homeopatia dokonca vobec, uz sa trapim mesiace a s kazdym dalsim neuspechom po nejakom liecitelovi, alebo doplnku, co nie je lacne a do coho vkladam vieru a nadeje som o chvilu zasa tam, kde som bola, akurat o par euro lahsia a navyse este horsie natom, lebi stracam uz vieru, ze mi niekto pomoze, tak ste ma s tymi AD troska povzbudili, ze to ucinkuje, lebo v jeseni mi jedny nezabrali - Mirzaten, iba som lepsie spala, tak som uz nechcela skusat dalsie a vzdala som to...Mozno neboli tie spravne, neviem. Ale vdaka za vase nazory, povzbuduli :D

eva123

Nepotláčajú, ale pomáhajú zvládať a znášať problémi...
A je pravda, že iba pozitívne myslenie, prechádzky a kontakt s ľudmi ťažkej depresii už nijako nepomôžu. Kto nezažil, nikdy nepochopí...