Poradte ako sa mam zachovat.

Príspevok v téme: Poradte ako sa mam zachovat.
salimka

Nebavim sa s partnerom - nejdem rozpisovat preco, proste ticha domacnost.Uz tyzden. Od tohoto piatku nebol doma, lebo mal z prace akciu az do dnes obeda. Dobre, prisiel domov, ale po dvoch hodinach odisiel na hokej a este nie je doma. Hokej skoncil asi pred 2hodinami.
Ide o to - mne nevadi, ze nie je doma, ale deti su smutne, ved ho nevideli pomaly od stvrtka. Viem, ze to robi naschval a prosim vas o rady - co mam spravit - mam vybuchnut, ked pride? ze nejake pravidla treba dodrziavat? Ze teda ked chce vytrestat mna, tak nech berie ohlad na deti...alebo mam byt ticho a tym ho zneistim, lebo cakal, ze sa do neho pustim?
Prosim vas, napiste, co by ste robili, nebavim sa s nim preto, lebo mi skace po hlave, teda skakal, lebo pohar trpezlivosti uz u mna pretiekol a povedala som si, nech si chlapec robi co chce, ked sa nevie spravat, ako normalny manzel a otec

odpovedam

no v niecom problem musi byt, ak chodi za 18-tkami a neuprednostnuje rodinu. Ale krikom a nadavkami nic dlhodobo nevyriesis. Mozno sa ti na chvilu ulavi, ale trapit sa budes aj nadalej. Nad manzelskou poradnou si nepremyslala? Nemusis tam ist s manzelom, staci, ak pojdes sama... ked tvoj muz je aky je, asi sama na to stacit nebudes. A predpokladam, ze rozvadzat sa nechces...

Ale pokial niekomu dovolis, aby ti zasahoval do tvojej zony, tvojho stastia, tak ten clovek to tak robit aj bude.

salimka

tam je najvacsi problem ten, ze chodi za 18tkami. Ked to prehliadam, mam privrete oci,mylsim si, ze ved co oko nevidi, to srdce neboli, tak je vsetko doma ok. Lenze obcas uz ma clovek toho suknickarstva dost, a uz sa to vali, najprv mu to vyhodim na oci, potom sa s nim nebavim. jemu to pravda vyhovuje. Takze vola riesit problem by bola - tak akurat z mojej strany - pre neho to neni problem, pre neho je radost zit - doma super manzelka a deti a vyjde z domu a zije si zivot slobodneho muza

odpovedam

Obidvaja robite chybu. Nehadz to len na manzela. Asi ste si vytvorili velmi zle vzory spravania sa pri konfliktoch. Ked ho chces ovrieskat,tak ti to len bdue vracat naspat a budes zvysovat napatie. Ked budes ticho s tym, ze chces urobit opak toho, co ocakava, zase to je len o tom, ze chces mat navrch ty, ze nechces vec riesit, iba vyjst z toho ako vitaz. Ak nemate volu problemy riesit, tak o com to je?

Pises, ze tvoj manzel si neuvedomuje, aku ma rodinu. Tak mu ukaz, ze ako manzelka za to stojis a bez vycitiek, hadok a zvyseneho hlasu mu pokojne hovor o tom, co ta trapi. Nezacni tym, ze zacnes menovat veci, ktore ti na nom prekazaju, ale popisuj vsetko cez svoje pocity. Zacni tym trebars, ze ta velmi mrzi situacia, v ktorej sa teraz nachadzate a ze ta to trapi. Povedz mu, co presne citis a ake boli tvoje ocakavania. Uplne pokojne, ale sebavedomo.

Niekedy len clovek nevie, co presne druheho trapi a cakat od manzela, ze si to sam domysli, nemozes. Tak to nefunguje. Negativne vlny vyvolaju dalsie negativne. Tak mu daj najavo, ze ho aj tak resektujes, ale chces, aby ti vysvetlil, preco sa stalo to, co sa medzi vami stalo. A pokojne mu povedz aj o detoch, ze sa trebars bali a tesili na neho. Rozhodne to nezametaj pod koberec. Nevyriesene konflikty sa ti neskor vratia a omnoho silnejsie.

palacinka123

sice tu vasu situaciu nepoznam dostatocne, ale v niektorych pripadoch mi ten muzsky pristup k rieseniu problemov "trha zily".. pride z nejakej pracovnej akcie a hned ide na hokej a na pivo? (neviem kde tie 2 hodiny stravil), lebo vy dvaja mate problemy, ale to ze mate aj spolocne deti, o ktore sa treba starat bez ohladu na to, ci rodicia spolu vychadzaju alebo nie, tak to ho asi nezaujima.. za toto by som tych chlapov bila

salimka

uz prisiel, deti ho obkolesili, predbiehaju sa jeden cez druheho, co sa s nim chcu rozpravat. Asi mu nic nepoviem, nezasluzi si, aby som plytvala smerom k nemu energiu, ked si sam nedokaze uvedomit, aku ma perfektnu rodinu, ze sme vsetci zdravi, sikovni...