HbA1C

Príspevok v téme: HbA1C
bezradnosť

Ked mi zistili cukrovku HbA1C bez liečby som mala 4,8.ked už bola zahájená liečba s liekmi mala som 4,6.Po polroku ked mi znovu brali krv mala som 6,2.Ako je to možné,že sa mi zvýšila,ked predtým ako som o nej nevedela,jedla som všetko doradu,teraz nie,beriem aj liek a je to horšie?Moja gynekologička sa mi vôbec k tomu nevyjadrila.Vlastne je to blbá otázka ale na čo držať dietu a brať lieky ked sa to zhorší?Je to nejak nelogické,že sa to zhoršuje ked sa snažím stavovať podľa toho ako sa má cukrovkár.

elhimik

tych 9 je v podstate iba marketingovy trik dnesnej doby....zhruba pred 15-timi rokmi bolo v ucebniciach prisne uvadzane ze dve hod. po jedle max do 8mmol,ak je nad,tak uz je pankreas oslabeny a je to uz cukrovka,teraz je vsetko inak ,lebo je uz neunosne vela ludi,ktori maju nad 8,ci dokonca nad 9mmol po najedeni,tak sa jednoducho posunie hranica a je to,za chvilu bude standard po najedeni do 10mmol a bude to ok :))) ....No u niekoho sa natravy potrava skor u niekoho to trva dlksie,preto je asi 1,5-2 hoh.tolerancia ale na minuty sa to nemusi aj tak ratat.
a este jeden moment:dnes mame nadbytok potravy,telo sa prijima viac ako sa vydava z tela von a z toho pramenia vsetky choroby...ano choroby su paradoxne z nadbytku,nie z nedostatku potravy,ten kto si to uvedomi a kroti sa v jedle,ten vyhrava prvu cenu zvanu kvality zivot bez chorob a teda bez roznej medicinskej chemie...nechcem ti radit ale mne napr mrkvova stava doma odstavena pomaha celkovo na vsetko,ci uz na cholesterol,hlieny,unavu,travenie,zuby,kosti....vybadal som tiez,ze napr zo syrov sa mi robia vrasky okolo oci,tak som ich jednoducho vylucil,ved lakavych potravin ,ktore nam robia slinky je neurekom no nie :)

bezradnosť

Mám doma glukomer,ráno mávam tak 6-6,6 najviac čo som zatiaľ merala.Po dvoch hodinách mi povedali,že môže byť do 9.Mávam menej,tak medzi 7,8 a 8,5.Aj tých 6,2 som asi pozbierala tak,že mi brali krv v januári,no v decembri určite som viac dovolila,a menej som sa hýbala.Strašne mám rada syry,maslo,tvrdý syr,tak niekedy si dám. Väčšinou kupujem nizkotučné všetko,ale sem tam sa mi zažiada aj normálnu.Však má inu chuť.Lenže tým pádom sa mi zvýši aj cholesterol trocha.To ma vie naštvať najviac,že nalačno to neviem dostať ozaj len málokedy pod 6,0.Tak by som chcela menej ale lekárka vždy hovorí,že to je dobré.Pripomeniem,že zatiaľ som mala merať 2 hodky po jedle,a minule ked som bola na kontrole sestrička ma upozornila,že podľa najnovšie treba písať vysledky po hodine a pol.Pritom aj na glukomeri je napísané,že koľko má byť po hodine a po dvoch,nie po hodne a pol.

elhimik

do tych 6,5 glykovany je este dobra hodnota,vsetko nad a plno jednotkarov ma vyssi glykovany ako je 6,5 (lebo inzulin tiez nie je vseliek,ma svoje muchy)...chcel som ti len povedat,ze mas to stale este dobre...aj ked....ak by si mala glukometer a merala sa doma hlavne dve hodky po jedle,tak by si zrejme mala cukor zvyseny,co je nad 8 mmol...a ak by si si 8mmol namerala rano na lacno a to dlhodobo,tak potom by si uz mala problem

bezradnosť

elhimik-vlastne ked píšeš že 6,5 keby si mal tak by si skákal...no tak potom do akého čísla je to dobré/myslím u cukrovkára/no diabetologička mi nič nehovorila,ani to,že je to ešte v poriadku,alebo,že už je to veľa...len,že by som mala schudnúť.Za posledný čas som pribrala,vymenila mi lieky ale tvrdila,že od tých nebudem mať chuť jesť,no ja neviem prvých pár týždnov mi bolelo brucho od toho,zlváštne chute som mala v ústach ale teraz už nič,netvrdím,že sa zbláznim za jedlo,ale žiadny odpor.ináč som diabetička 2.typ.Jaj a som si všimla,že v rýchlosti v predošlom príspevku som napísala gynekologičku miesto diabetologičky,ani neviem prečo.

elhimik

tazka otazka,pretoze,zivot si sam ide ako ide,respektive ako musi aj ked tomu casto nerozumieme....chapeme uz napriklad,ze ked sa telo ocistuje pri detoxikacii,tak ako sa toxiny z tela vyplavuju,tak je to sprevadzane nezelanymi ucinkami,ako je bolest hlavy,niekedy aj zvyseny cukor,oslabenie imunity...ale ked clovek vydrzi,tak sa telo precisti a teda telo coby ciste by malo vsetko dat naspet do poriadku....ale ta tvoja otazka sa da tazko vysvetlit niejak logicky...liky niekomu pomozu a nikomu poskodia,ale jedno co ti mozem povedat ze keby som ja mal HbA1C 6,2 alebo aspon 6,5 tak skacem od radosti do povaly