Extremne riedke vlasy

Príspevok v téme: Extremne riedke vlasy
atka55

Môj problém sú extrémne riedke vlasy a bolesti vlasových korienkov. Pred asi styrmi rokmi som mala stredne dlhe krasne huste vlasy, ale dala som sa ostrihat az po ramena s tym ze vlasy mi zakratko zase naspat dorastu. Potom ale zacali moje problemy, a to najprv tak ze vlasy rastli velmi pomaly a zacali byt velmi jemne, suche a lamave a neskor mi zacali vypadavat vo velkom mnozstve. Neskor sa pridali bolesti korienkov, pomaly sa nemozem ani dotknut svojich vlasov. Skusala som rozne pripravky na vsetky tieto problemy, ale nic z toho nepomohlo. Hole miesta na hlave nemam, ako som citala ze to byva v niektorych pripadoch, ale vlasy mam neskutocne riedke a v gumicke vyzeraju komicky. Aktualna dlzka mojich vlasov je asi po bradu, nedavno som si dala ostrihat to malo co mi narastlo kvoli tomu ze konceky boli velmi tenke a slabe. K lekarke som nesla kvoli tomu ze rodina vravi ze je to zbytocne a nepriklada mojmu problemu dolezitost. Jem zdravo, nedietujem, sportujem. Mam 21 rokov. Prosim poradte mi co mam robit, som uz zufala vyskusala som uz hadam vsetko, ale ziadne pripravky ani vitaminy nepomohli. Trapi ma najma vypadavanie vlasov a ich extremna riedkost a bolesti korienkov.

Kovalickova

ja som si svoje extra riedke vlasy zahustila pripnutím remy vlasov clipinhair-u a myslím že som s alepšie rozhodnúť nemohla (: mám konečne pekné vlasy a nezruinovali moju peňaženku ako vodičky a olejčeky, ktoré nefungovali

kffgszj

mozes zabudnut na vsetky drahe kury. tvoje vlasy su take kvoli hak a ci sa daju este niekedy dokopy je otazne. ked si uzivala hak tak boli kvoli nej velmi huste a pekne.. po vysadeni dostali 'sok' a vyzeraju tak ako vyzeraju. ci sa niekedy vratia do povodneho stavu, ajky bol pred uzivanim hak nikto nevie. hlavne po tak dlhom uzivani hak

dilmah

Ahojte, chcem sa tiež podeliť o môj problém s vlasmi. Od malička som mala dlhé, kučeravé vlasy po pás, zdravé lesklé. Také po akých každá žena túži. Ale to čo mám teraz sa nedá ani vlasmi nazvať, úplne preriednuté páperie a vidno mi aj pokožku hlavy. Vlasy nemôžem nosiť rozpustené, pretože mám len tri švisty, ktoré mi visia a lysiny. Presne také, ako keď sa kurča vyliahne. Nemám už ani sebavedomie, vyhýbam sa ľuďom a väčšine som doma, kedysi som si aj poplakala ale teraz už len chodím ako múmia. V mojich 28 - rokoch doslova prestávam žiť, len existujem. Vyskúšala som všetko, nehovoriac koľko peňazí som do vlasov investovala. Vyskúšala som lopúchovú a žihľavovú vodu, revalid, dona hair, forcapil, marbo, všetky možné aktivátory na podporu a rast vlasov, kofeinové šampóny a spreje, masky, staré rady našich babičiek ako vajcové zábaly a iné blbosti, biohar, platur 39,panthenol, zinok, železo, dokonca som sa dočítala, že keď sa budem hrať s nechtami na rukách, že mi začnú rásť vlasy, lebo sú tam akupunktúrne body na rast vlasov, no ak by to bola pravda, tak by som sa už dávno na nich obesila, také by boli dlhé. Dedičné to tiež nie je, lebo matka aj otec majú husté vlasy. Užívala som osem rokov HAK, tomu som pripisovala prípičnu, ale štítnu žľazu mám v poriadku, ako aj krvný obraz - ten je ukážkový. Gynekológiu mám výbornú, tak isto gastrológia, testosteron v norme. Tak sa pýtam, čo mám ešte robiť? Momentálne chodím na fototerapiu, niekomu pomôže, niekomu nie, a používam sprej neocapil. A idem na trichológiu, aj keď v tomto všetkom som už pesimista. Najviac ma vedia potešiť články, keď sa nejaká žena sťažuje, že ma husté vlasy a nevie ako sa má ostrihať, lebo má rozštiepené končeky, alebo nejaká žena sa sťažuje, že ma zničené vlasy, lebo bola čiernovlasá a tri roky si odfarbovala vlasy...to je trocha vyšinuté. Vlasy sú korunou krásy, treba ich rozmaznávať a starať sa o ne, ale to si človek uvedomí až keď to pominie - ako sa hovorí ,,až keď stratíš, zistíš čo si mal,,

natalia123

Akoze si normalna ze si pocuvla rodinu a neides k lekarovi??? najlepsie pre zaciatok k dermatologovi..Ktovie v com moze byt problem. Mas uz dost rokov nato, aby si sa nepytala mamicky co mas kedy robit nie? Na taky vazny problem urcite nepomozu nejake sprostosti ktore si sama naordinujes... Akoze normalne nemam slov, mna v zivote korienky neboleli, ale urcite to je vazna vec a okamzite padaj k lekarovi, uz si mala ist ovela skor.. a nabuduce pouzivaj aj vlastny rozum, lebo ma porazi z takych naivnych dievcat