Popraskany jazyk

Príspevok v téme: Popraskany jazyk
alessa

Dobry den,
pisem za svojho priatela. Uz zrejme od narodenia ma popraskany jazyk. Ma velku prasklinu v strede, z ktorej sa odvijaju mensie prasklinky a tak isto aj po boku jazyka. Jazyk ho neboli, ide skor o esteticku stranku a vlastne o pricinu, kvoli comu mu jazyk tak popraskal. Vedeli by ste mi poradit, aky vitamin mu chyba, popripade, co ine by s tym bolo treba robit? Dakujem za kazdu odpoved a prajem vsetkym pekny dnik:)

kacka

no ja mam na jazyku tiez praskliny....dost casto ma aj jazyk boli a je citilvy....doktorka povedala,ze to mozem mat nieco s travenim..ale nevim...brala som na to nejake vitaminy..ale nemam pocit,že by to pomohlo,...asi to je taky typ jazyka...

*adka*

alessa, ja to mam take iste, ale vacsinou sa uz s tym nezaoberam... mne tiez lekari predpisovali imundon ale to nic nepomoze. obcas tak rozmyslam ci by sa to nedalo zosit?! :)))))) haha. Podla mna su aj horsie veci ako popraskany jazyk, ktory sa v pohode "schova" v ustach

alessa

Jeho jazyk vobec neboli a nechodi mu do tych praskliniek ani jedlo. Nie su to mapy, vyzera to ako popukana totalne sucha zem.

Dee

no moja mamina ma tie mapy na jazyku, je to alergia na rozne korenia, orechy....
Alergologicka jej dala nejake tabletky na cmulanie, aby sa jej to nerozsirilo na hlasivky, lebo to by zle dopadlo. Takze bacha na to a radsej si spiste co papate a od coho sa mapy zhorsia a vyhybajte sa takym potravinam.

magnum

aha.no a mne sa zda ze ked spapam kiwi tak mi to trochu podrazdi jazyk.a viac sa mi tie ranky na jazyku otvoria.no aspon niesom sam kto ma ten problem.

*adka*

magnum, v mojom pripade nejde len o tzv "mapy", ja mam aj "normalne" hlboke praskliny na jazyku, tiez ma to neboli, a mne to este nikdy nezmizlo! :(

*adka*

ahojte,
mam ten isty problem. sama neviem odkedy to mam, asi odjakziva :(. Niekedy sa mi zda, ze to mam za trest lebo som ako mala vyplazovala bezdovodne jazyk na ludi :))))) Tiez ma uz videlo mnhoho lekarov a ziaden mi na to nepovedal nic, co by vysvetlovalo pricinu. asi sa s tym budeme musiet zmierit. Musim sa priznat, ze tiez velmi nevyplazujem ten svoj jazycisko :)

magnum

nooo to je asi tema co sa tyka aj mna.nevyzera TO na jazyku nazvime ich "mapy" take akokeby vyzrate do jazyka?lebo potom to mam aj ja od narodenia.zubar mi povedal ze stym sa neda nic robit.reaguje to na rozne jedla.niekedY mi to uplne zmizne ale nie na dlho.radsej jazyk nevyplazujem.sa hanbim:)