Kúpa auta

Príspevok v téme: Kúpa auta
Autíčko

Prosím poradte, moja situácia je takáto:
mám k dispozícii 4tis Eur na kúpu auta a úver v banke v zostatku 2 tis.
- Buď si kúpim použité auto, 4-5 ročné do 100tis km a budem naďalej splácať úver
- naraz splatím úver v banke a za zvyšok si kúpim nejaký šrot
- alebo splatím úver, tým pádom sa mi uvoľnia peniažky, zvyšok hotovosti použijem na akontáciu pri kúpe nového auta a budem to splácať
- alebo za zvyšok peňazí si kúpim leasingované pojazdené auto, čiže budem pokračovať v leasingu a v banke už úver nebudem mať.
Ďakujem za seriózne odpovede.

george303

Thalia je podla mna strasne auto radsej by som jazdil v 30 rocnom aute ako v thalii, nic proti ludom ktory ju vlastnia ...
Radsej kupim za 4000eur cukrikovu jednotkovu octaviu a odlozim si bokom 1000e na servis a mam velmi dobre jazdenie s lacnim servisom a overenou kvalitou , a ak budes chciet to auto predat tak je to ten typ ktori si velmi stabilne drzi cenu narozdiel od thalie ktora bude za par rokov velmi tazko predajna ...

GiovanniX

ta suma je mala na relativne nove auto,ak si starsi pan,kup si nove auto,napr.Renault Thaliu za facku na uver a kym budes zit ti bude stacit,ak si mlady,kup radsej starsie,ale s väcsou vybavou,ako novsie a social edition...
to je tema na dlho,ale v tychtoch casoch sa oplati rozmyslat ekonomicky...

wreck

treba pockat na lambo reventon. dlho si drzi hodnotu, oplanstvo akesi, ale pocitam tak v roku 2032 uz bude za dobru cenu. len ho talianski sudruhovia nerobia ako kombi, kua. no, este uvidim. :))

lost

jj, hlavne ta biela co maju policajti :D

ja skodovky a vw fakt nemusim :)
ani francuzov a defacto ani "priemiove" (mercedes by som bral, ale vyzeral by som blbo zevraj, audi ma nelaka, jedine R8 a bmw neviem, to je prilis mainstream)

tak a vela nezostalo ;)

ale ak by som mal fabiu, alebo favorit, mozno by nemali to srdce ma pokutovat :D ale takto, je to blbe.. hold :) co uz, ked chcu, doprajem aj im :D

lost

no vidis, musim bravat bastiena sebou :P
vtedy nejazdim tak "prudko" (tj plyn brzda a zakruty) :D

no hej, mne je to defacto jedno, ked chcu peniaze, tak im dam, konieckoncom som so vedomi CENNIKU :D haha

ale ak by to bolo na vodicak, to by am uprimne trochu nasralo, lebo mi nikdy nedokazu materialnu podstatu priestupku (ze som niekoho ohrozil, na prazdnej ceste)

ale obavam sa, ze tento zakon, tak isto ako "ak predbiehas, nemozes prekrocit rychlost" cize predbiehanie je defacto bud 1. nelegalne, alebo za 2. nemozne/samovrazda..

presne to iste, ako ked niekto niekoho znasilni a nakoniec nasilnik povie "ved isla dobrovolne', zakon je zakon, ale mal by mat vlasnu hlavu :D

mne je v podstate jedno vsetko :D a teraz mam hnede auto :P chcel som co najnenapadnejsie, no nejde to :D sakra :D uz ho zacinam nenavidiet, lebo ma obcas bolia usi :) (audio+motor) a pohov? heh, myslis ze sa da ? ;) (hold, dan za to ze som si take vybral :D oh hsit :D ) jedine ak predam auto, obehnem raz svet s bastienom a za zvysok si kupim fabiu :D alebo mozno dacia duster :) to je skvele auto, i ked mozno chodiaca rakva, no neviem.. ale na SVK cesty tak akurat..