vzdelávanie sestier

Príspevok v téme: vzdelávanie sestier
sato

Chcem poznať váš názor na ďalšie vzdelávanie sestier. Myslíte si, že do budúcna ostane výnimka, že sestry ktoré do r. 2004 študovali na SZŠ nebudú potrebovať vysokoškolské vzdelanie. Ako to funguje napríklad u Vás v práci. Má každá sestra špecializáciu? Alebo dievčatá študujete ešte aj vysokú školu?
Zaujíma ma názor aj nato, či je jednoduché študovať ošetrovateľstvo na VŠ, keď máte ukončenú SZŠ. Je to opakovanie učiva alebo sú to úplne nové veci?
Ďakujem za názory :)

bariska

sato, sice mas skusku z geriatrie, atd...ale z hladiska socialnxch aspektov a nie z hladiska osetrovatelstva. je v tom totizto rozdiel.
VS som koncila pred styrmi rokmi a som rada, ze som ju absolvovala, nakolko mi velmi vela dala. nakolko som ju absolvovala na statnej univerzite, tak studium bolo bezplatne.
neplet ti specializaciu s VS. su to dve rozdielne veci. VS potrebujes, aby si bola kvalifikovanou sestrou. a specka je kvazy atest v urcitom odbore.
moja skusenost-sukromne nemocnice velmi si nepotrpia na VS vzdelani, lebo aj to je dovod, preco mozu dat nizsie platove ohodnotenie. a nakolko sestra bez VS si velmi vyberat nemoze, tak berie vsetko. ale pravdou je aj to, ze poznam sestry PhDr., ktorym je ten titul skor na obtiaz a prave preto si nevedia najst pracu. na pracu kvalifik. radovej setry netreba doktorat,staci len Bc. takze casto su odmietnute zo strany zamestnavatela s oddovodnenim, ze nemozu jej prekvalifikovanost adekvatne financne ohodnotit.

sato

No vlastne ja uz jednu vysku mam ale odbor socialna praca takze tie vseobecne veci mam za sebou aj ked manazment v socialnej sfere a zdravotnictve sa urcite bude isto trosku lisit ale rovnako mam za sebou skusku z geriatrie pediatrie paliativy ci zdravotnictva. Skor sa bojim casovo ci budem stihat

ethel

V Modre som chodila na ošetrovatelstvo -interné
Ťažké...nooo...špecializácia je konkrétne interné obory...o chorobách konkrétke...na VŠ máš aj predmety ako manažment, výskum v oše,..Preto si urob najprv špec. a bude vidieť

ethel

sprav si špec. Veľa zaujímavé sa dozvieš...ja som končila pred 2 rokmi v Modre, nedám na to dopustiť, kopa nových info, prednášajú lekári,...odporúčam začať tým..

sato

Tomu sa prave chcem vyhnut. Bohuzial nemam este ani specku ani vs. Neviem ci by som zvladla obe naraz a tak neviem cim zacat. :(

ethel

Zaujímavé:-) začínam uvažovať aj ja:-)
Pred pár dňami som počula názor,že sestry,ktoré majú iba SZŠ budú preradené na asistentky. To je spôsob ako bude chcieť táto vláda docieliť zvýšenie platov sestrám:-) Proste zníži plat sestre síce s 25 ročnou praxou a nenormálne dobrými skúsenosťami a preradí ju nižšie platovo,len za to,že nemala peniaze na špecializ., alebo Vš..
Mne osobne porastie plat o nádheré 3 eurá!!!