Nechápem???

Príspevok v téme: Nechápem???
DzanaFX

Ahojte, mám taký problém, ktorý nedokážem pochopiť...Mala som 64kg, schudla som na 54, zdravo som sa stravovala, cvičila som...Vďaka tomu som si rozbúrala hormonálny systém...Tak som to kvôli zvýšenému testosterónu pribrala všetko nazad...Teraz užívam už tretí mesiac wild yam, zmena nikde, schudnúť nevie, ale už aspoň nepriberám, cvičím každý druhy deň, cukor som vylúčila, ale pomaškrtím si výnimočne aj to ten cukor vymieňam za med, no nechápem, prečo nechudnem? Cvičím menej, ako predtým, kvôli práci, ale aspoň každý druhý deň takých 45min spojených s kardio....Kde je chyba? Strava ostala zdravá, nejem vôbec mastné, ani sladké....Prečo moja váha nejde dole? :-((((( Už to takto stojí dva mesiace....

DzanaFX

Doktor sa tváril dosť nechápavo...Prvá dr. mi chcela z fleku nasadiť HAK, ale som odmietala, vzala som kartu k lepšiemu, najlepšiemu v KE, ten ma len pozoroval a povedal, že musíme nájsť príčinu, keď som mu vysvetlila, čo všetko tomu predchádzalo, tak povedal, nech nejem sladké, že môžem dostať až cukrovku, tak som prestala jesť sladké, no a on mi povedal, že ak by mi dal HAK, nie je to vôbec riešenie, pretože mi to len pozastaví dej, ktorý vo mne prebieha a až ju vysadím, bude to tu zas....Tak ja teda neviem, začali mi padať vlasy, akné sa mi zhoršilo, menštruácia chodila ako kedy...Teraz som dva mesiace po sebe mala menštruáciu po 21dňoch, vlasy mi prestali padať, ale teraz po menštruácii to akné...ach...No ale inak vidím, že je to trošku lepšie..Lebo vtedy osm nemala menš. dva a pol mesiaca vkuse, alebo každé dva týždne po sebe...Všelijako...Je to dlhodobý jav, asi mi ostáva len čakať...

Čo sa týka toho wild yamu, ja som si ho zvolila vlastne len vďaka fóram a recenziám, každá žena si ho chválila...Uvidíme no...

dana660xz

dzanafx, no ja som tiez jedla ako ty pises a to 25 rokov, mastne vysmazane, tucne slakde slane a potom som si povedala ze dost! stale sa ucim a citam toho vela o zdravi. preto ti odporucam aspon vyskusat tie kaloricke tabulky. ja ked som na to natrafila, a hodila si tam len tak jedlo, co som zjedla, bola som zhrozena, aky odpad to vlastne jem. boli to same sacharidy a tuky. ale ked tebe doktorka povedala, ze mas vylusit sladke a tak, skus sa je opytat, ci ti nemoze odporucit nejaku dietologicku, ktora by tebe na mieru urobila stravovanie. a s dietami mas pravdu, je to jedna velka blbost. co sa wild zam tyka, neviem o co ide, takze ti nepomozem. ale naozaj za to, ze si na studujes veci o zdravej strave, za to nic nedas, mozno si pri tom sama uvedomis kde je chyba.

DzanaFX

dana ja sa bojím ďalšej diéty, inak ja som ten jedálniček práveže dodržiavala, ale vezmi si že 20 rokov ješ všetko, čo Ti príde pod ruky, mastné, veľmi slané, veľmi sladké všetkého veľa a teraz si nastav po 20 rokoch diétu v zdravej strave....jasné, že mi to uškodilo, lebo som urobila zlom...:-/ Bojím sa zas meniť stravu, aby som si viac neuškodila...

Megy aj tak vďaka :-)

xdanielax

no ja by som sla za lekarom, ci s tym tst nemoze nieco spravit.
A je mozne, ze HAK by ti pomohla. Nepytala si sa na tuto moznost?

Kazdopadne, drz sa rad lekara.
Pokial nemusis, nevylucuj vsetky sacharidy, ale jedz pestru stravu, casto, ale s mierou.

maruska123

dzana nemam skusenosti s wild yam, ale stale je to len doplnok vyzivy, takze ci su jeho ucinky 100%, to by som si nebola az taka ista

inak ja som mala presne take problemy ako ty, ze som nedokazala za ziadnu cenu schudnut, ked som brala antikoncepciu...vysadila som ju a uz mam cca o 5-6kg dolu..hormony dokazu narobit velke zmeny v tele

a co ti povedal doktor na zvyseny testosteron???

Magy

bohuzial ohladom wild yam nemam ziadne informacie, nebudem tu spekulovat len na zaklade toho, co by som si o tom vyguglil. v tomto ti neporadim, sorry.

dana660xz

no teda dzanafx, tak tomuto ani ja nerozumiem :( ale vravela si, ze mas nejaky jedalnicek od trenera, tak neskusis ten dodrziavat? resp. nechces sa poradit s odbornikom? alebo odporucam racionalnu stravu. na kaloricketabulky.cz si mozes zalozit konto, napisat si tam co si zjedla a ono ti to urobi prehlad kolko Kj si zjedôa, kolko v tom bolo bielkovi, tukov, cukrov. a ono ked si tam zadas vahu a vysku a vek tak ti to vypocita, kolko by si mala zjest KJ a v akom zlozeni. lebo problem je urcite v strave, nie v cviceni .

DzanaFX

Magy, vďaka za vysvetlenie..:-) Inak ten wild yam mám brať aj naďalej?? Lebo fakt sa chcem vyhnúť antikoncepcii, ktorá mi bola vlastne aj tak vysvetlená, že to len zastaví "to", čo sa so mnou deje, ale po vysadení sa mi to zas vráti, preto ju nechcem....