Postup pri samoliečbe z bulímie

Príspevok v téme: Postup pri samoliečbe z bulímie
springflower

Ahojte, mám bulímiu už rok a pokúšam sa z nej sama dostať. Myslím si, že sa mi celkom darí. Jem pravidelne a zdravo,nie diétne, ale zdravo. už nemám ani depresie, skrátka som šťastná a najmä spokojná so svojou postavou, nechcem schudnúť. Úprimne. Ale priemerne raz za týždeň pojem sladkosti, keďže normálne sa im vyhýbam a potom vraciam. To už sa stalo druhý, alebo tretíkrát. Toto je posledný krok a budem definitívne vyliečená, viem to. Tú sladkosť si tiež viem dovoliť, ale niekedy sa to stane. Len sa chcem spýtať, či ste sa počas liečby postupne zlozvykov zbavovalili, či to tak šlo, krok za krokom aj so ,,zlyhaniami,,. Alebo ste prestali a už nikdy ste nevracali?

lady_j

"z anorexie a bulimie sa clovek nikdy nevylieci, je to ako u alkoholikov, ktory potom cely zivot abstinuju. aj ty budes taka, je to choroba, do ktorej mozes kedykolvek opat spadnut, no najdolezitejsia je pevna vola a chciet to musis sama."

wow, tato myslienka je cista pravda. nikdy ma nenapadlo takto sa na to pozerat, ale je to tak...nesmies stratit pevnu volu

Lunam

Trpela som MB 8 rokov, ked som uz chcela dieta, podarilo sa mi s tym uplne prestat, som cista rok a pol ale zacinam trpiet ortorexiou. Dieta sa mi nedari slodit, moje telo je po tych 8 rokoch stale v zmatku, hormony mam rozhadzane... Od malicka kontrolujem, co jem, poruchy prijmu potravy sa nedaju vyliecit uplne u niektorych ludi, lebo ked pride velmi zle a dlhe obdobie, moze sa to vratit. Treba mat pevnu volu a mysliet na svoj ciel. Vtedy to ide.

marushik

Ahojte kočky, skúste si stiahnuť túto príručku. Ja som tak urobilaa a tuším že aj rady v nej mi clekom pomohli...docs.google.com plus na tejto stranke sa aj da zaregistrovat a tá baba, ktorá to založila sem-tam pošle aj na mail nejakú tu radu: www.your-bulimia-recovery.com Ale v prvom rade same musíte chcieť skončiť a nadobro sa s ňou rozlúčiť. Teda byť presvedčené o tom, že nechcete, aby bola bulímia súčasťou vašej budúcnosti...Držím prsty, ako Vám, tak aj sebe.

masla

Ahojte. Kto by sa chcel porozprávať o tom, ako sa z toho dostal, prípadne stretnúť, dajte mi vedieť. Rovnaká duša by mi pomohla. Je to ťažké.

bulimicka

ano, da sa dostat z bulimie aj samoliecbou, bez psychiatra, liekov, terapie. som toho zivym prikladom. trpela som touto mentalnou poruchou nie par mesiacov, ale dlhych 15 rokov a dostala som sa z nej uplne sama. proste som to chcela. donutil ma k tomu zdravotny stav. jeden den som si povedala...a dost, ked nechcem zomriet,musim sa spamatat a bojovat ....a odvtedy je to uz 5 rokov co som ani raz nezvracala. ono to v hlave ostane, nezbavis sa toho nikdy, budes si pripadat stale tucna,nikdy nebudes spokojna s postavou , musis pocitat s tym, ze ked zacnes normalne jest zakonite priberies, najma v zaciatkoch, no musis to prekonat a povedat si...nevadi. po case sa vaha ustali a bude to OK.a radim ti sa nikdy nevazit. pre anorekticky, bulimicky je vaha tabu. staci ti oblecenie, na nom zistis, ci si schudla, pribrala. pocitis to najma na zdravotnom stave, bude ti ovela lepsie, budes sa citit lepsie.
z anorexie a bulimie sa clovek nikdy nevylieci, je to ako u alkoholikov, ktory potom cely zivot abstinuju. aj ty budes taka, je to choroba, do ktorej mozes kedykolvek opat spadnut, no najdolezitejsia je pevna vola a chciet to musis sama.
drzim palce. da sa to, naozaj, ked som to dokazala ja po tolkych rokov, dokazes to aj ty.

KATIADANKOVA

Ahoj Springflower, ja som trpela bulimiou 9 mesiacov a 3 mesiace som čista. Zvládla som to sama. Začala som pravidelne jesť v menších porciách.Aj ja som mala veľkú chuť na sladké a zjedla som ich veľa,ale nešla som zvracať hoci som mala výčitky, povedala som si, že som zlyhala,ale verila som si,že zajtra to zvládnem a nezjem 2 veľké čokolády, ale iba jednú. A podarilo sa to a dnes zjem iba jeden kúsok čokolády a na viac nemám chuť. Držím palce, aby si to zvládla. TAMKA

fario25

smajliQa

takze sa to da zvladnut aj sama? ja sa o to prave pokusam a moc by som privitala nejake dobre rady :-) moc ta obdivujem ako to zvladas...dufam ze sa to skoro podari aj mne

kathawka

všetko si vyžaduje čas. Závidim ti, ja totiž nie som ešte tak ďaleko. Tiež sa snažim jesť zdravo, ráno mávam ovocie a kávu a obedujem až okolo 16.00. Áno, viem je to hrozné, ale radšej si vonku kupim niečo malé pod zub, ako byť doma v pokušení...bojím sa byť doma sama, bojím sa seba...neznášam soboty, kedy je priateľ v škole.
Ja som zistila že mam bulimiu na Vianoce- po večeri, vtedy som si to mesiacoch zapierania pripustila..
a z čoho vyplinula? Z toho, že som od malička športovala a zrazu som sa začala venovať viac, teda úplne škole....