bolestiva menstruacia

Príspevok v téme: bolestiva menstruacia
henrietaaaaa

Mam 20 rokov a uz 6 rokov mam menstruaciu, posledny rok sa mi konecne upravila na 30 dni (predtym aj 20..) ale zacali ma trapit neznesitelne bolesti.. prvy a druhy den..dnes som skoro odpadla, uplne cele zle..antikoncepciu neberiem a ani nechcem..nemate niekto podobny problem? neviete cim sa to da zmiernit? nerada do seba pcham vsetky tie lieky ruzove a neviem ake... dakujem za kazdu radu... p.s : problemy nemam, sono som mala dobre, takze ani ziadne cysty...

elly

alebo skus od lekarky popytat ale to je na predpis su to prasky rozpustne vo vode zaberaju do 10 min vola sa to Flector EP rapid, ale su dost silne, lebo sa uzivaju napr po operacnych stavoch a tak...

zana

ja mam podobny problem, ale krce su tak extremne, ze ak si nedam nejaku tabletku na utisenie, tak sa povraciam. ja beriem ketonal, vzdy max 3 tabletky za cyklus, niekedy mi stacia aj 2. velmi mi pomaha..skusala som caje aj take kvapky gynex is davat - nepomohlo nic :/

henrietaaaaa

dakujem, skusim to magnezium teda..aj gynekologa, ale ako vravim mala som vsetko zatial v poriadku.. dufam ze nieco z toho pomoze..caj z mysieho chvostika je naozaj super aj co sa inych problemov tyka..( urolog./traviacich atd..) odporucam tiez kazdemu..

2bodka

Neviem sice preco, ale odkedy beriem magnezium denne (na iny problem) som sa zbavila bolesti pri menstruacii :)
Od tej doby, co ho beriem ani neviem, ze ju mam, a to ma vzdy upozornila otrasna bolest, ktora bola prve dva dni fakt neznesitelna... vyskusaj, za to nic nedas. Ak nechces alebo nemozes brat magnezium denne, skus ho brat tyzden pred menzes. Ja beriem 250 mg denne. Ked prisla prva bezbolestna, najprv som si myslela, ze je to nahoda, ale odvtedy som mala kazdu jednu absolutne bez bolesti (a to je uz 8my mesiac, takze nahoda to nie je :) Mimo toho pozorujem, ze pozitivne posobi aj na PMS (u mna teda hlavne zmeny nalad a prilisna citlivost voci vsetkemu - obcas ma uz aj reklama na prasok dojala) :)