Idete voliť do NR SR platne či neplatne?

Príspevok v téme: Idete voliť do NR SR platne či neplatne?
VTomi

Bola mi totiž položená otázka, že ako neuprednostňovať žiadnu aktívnu politickú stranu, pričom pri využití svojho volebného práva. Tak som sa kuknul do zákona o voľbách do národnej rady. V zmysle toho zákona sú vlastne len tri spôsoby, ktoré by vyhoveli tomuto kritétiu, a síce:
- odovzdať taký hlasovací lístok, ktorý nie je na predpísanom tlačive,
- alebo dať hlas takej strane, ktorá bola medzičasom zrušená, má pozastavenú
činnosť alebo brala svoju kandidatúru späť,
- alebo teda odovzdať len prázdnu obálku.

O platných či neplatných hlasovacích lístkoch je tu text § 37 zákona:

§ 37
Posudzovanie hlasovacích lístkov

(1) Hlasovacie lístky, na ktorých sú mená kandidátov prečiarknuté, menené alebo dopisované, sú platné. Na také úpravy sa neprihliada. Ak volič dal na hlasovacom lístku prednostný hlas viac ako štyrom kandidátom, taký hlasovací lístok sa počíta v prospech politickej strany alebo koalície, na prednostné hlasy sa však neprihliada.

(2) Hlasovacie lístky, ktoré nie sú na predpísanom tlačive, a hlasovacie lístky politických strán alebo koalícií podľa § 23 ods. 6 sú neplatné. Ak je v obálke niekoľko hlasovacích lístkov v prospech rôznych politických strán alebo koalícií, sú všetky tieto hlasovacie lístky neplatné. Ak je v obálke viac hlasovacích lístkov tej istej politickej strany alebo koalície, počítajú sa ako jeden hlas; ak sa na niektorom z týchto hlasovacích lístkov vykonala prednostná voľba, prihliada sa na ten hlasovací lístok, na ktorom bolo odovzdaných viac prednostných hlasov; ak však bol odovzdaný na viacerých hlasovacích lístkoch rovnaký počet prednostných hlasov, nie však pre tých istých kandidátov, na prednostné hlasy sa neprihliada.

ojka

((((((((-: tak toto aká komédia,...
lost, nechaj "ich" nech si popíšu, keď sa tu tak svorne zišli "všetci" s rovnakým názorom....

Marosko mol

Ano smeraci je to tak uz sa nedalo nato pozerat aj preto musela padnut vlada to uz bolo neznesitelne na ludi stale len ludia musia za vsetko platit povedali ze nezdvihnu DPH tyzden na to sa tak stalo ze nepojdu cestou utahovania opaskov ne a co je teraz sak vsade kde sa pohneme je vsetko neskutocne drahe plyn elektrina a ani nehovorime o dalsich veciach vsetko co mohli dorypali do kazdeho sektoru zajebali a teraz odchdzaju jak keby zanechali krajinu v paradnom stave ale opak je pravdou je v katasrofalnom stave ...jedine smer moze pomoct...

strana vyhra

jE to tak JANCI3333 Mas uplnu pravdu strana smer je jedina ktora dokaze slovensku pomoct ci uz v ozdraveni financiji alebo v nezamestnanosti su tam seriozny ludia ktory vidia tu problematiku aj chudobnych ludi..a bohatym chcu brat a chudobnym davat a to napr. bankam ktore maju neskutocne zisky ...atd..

JANCI 3333

SUHLASIM s strana vyhra ved ty pravicovi zlepenci za rok a pol dostali krajinu do neskutocneho dlhu a bankrotu vsade kde sa clovek pohne tak len kazdy hundre a nadava vsade vladne nepokoj a nevrazivost...uz dost ja si tiez myslim ze prave strana SMER urobila pre slovensko maximum vsetko bolo ustalene aa prace bolo a teraz mame najdrahsie pohonne hmoty najdrahsie potraviny atd. atd. toto za strany smer nebolo...tak ludia spamatajte sa a neodovzdavajte svoj hlas nejakym mafianskym stranam ktore chcu len jedno a to dostat sa do parlamentu a rozkradat stat..ako SAS SDKU atd...

sweater*

prosim vas hlavne sa tu teraz nezacnite handrkovat ktora strana je ta vasa a jedina spravna... a btw ked mi nieco pripomenie ficovcov len co sa mi pena okolo huby zacne robit. velke hov*o spravili pre nas, rovnako ako aj vsetci ostatni... velka pravda je co som pocul, ze keby volby mohli nieco zmenit uz davno by ich zakazali, na tuto nasu kandidatsku zberbu len revoluciu.. nic menej nezaberie

strana vyhra

To je neskutocne jaky ty ludia su blby ten kto nejde volit je blbec ktory nema narok kritizovat strany ktore vyhraju a ked si dakto z volieb robi dobry den tak si ho robi len a len zo seba...ja fandím strane smer ktorá dufam aj vyhhra... je to jedina strana ktora za 4 roky vladnutia zrobila pre slovensko najviac....dufam ze nemienite svoj hlas odovzdat pravicovym zlepencom ktory len klamu a zavadzajú...len tolko..