Nadmerne busenie srdca

Príspevok v téme: Nadmerne busenie srdca
eNo

Dobrý deň , mam 17 a mam problem s nadmernym busenim srdca. Keby islo iba o normalne zrychelenie,nepisal by som sem. Po prvy krat sa mi to stalo ked som vstal o 5 rano,nevyspaty,vypil kavu a isiel do skoly. V autobuse som si dal rohlik a zapijal ho kofolou z LIDLA(ta vodova). A vtedy to zacalo,ucitil som na bruchu nieco ako potiahnutie svalov alebo zaludka, srdce sa rozbusilo a bolo to velmi neprijemne. Po vystupeni z busu sa mi tocila hlava,mal som susaky a neprijemny pocit na hrudi. Potom prisiel strach zo smrti,ze mi skolabuje srdce pri dalsom buseni. Povedal som to mame a ta ma poslala doktorke. Ta povedala,ze mi uz bije normalne,tlak mam normalny a keby sa to zopakovalo, maju ma zobrat na pohotovost. O vysadil som kavu a energetaky. O dva dni cez vikend znova. Bol som na PC a z nicoho nic to busenie.( Musim pivedat,ze ked sedim za PC vypijem kludne 2l malinovky). Ihned ma brali na pohotovist,prisli sme tam o 10 minut. Nez prisiel doktor sa mi motala hlava a bolo mi zle. Zmeral tlak,bol vyssi aj tep. Spravil EKG ktore bolo OK a dali mi kalciovku. Spojojne,bez bolesti a strachu sim odisiel domov.
O 4 mesiace,ked som mal zapas som pred nim nic nejedol ani nepil,no den pred tym zasa 2l malinovky na posedenie + nevyspanost. Po 10 minutach zaoasu zniva busenie,isiel som do kabíny a lial si studenu vodu za krk. Ked sim sa pozrel do zrkadla videl som ako mi na krku skace zila a brucho tak isto. Tiez zacalo buchat po tom pocite na bruchu. Den pred zaciatkom noveho skolskehi roka znova,bez akejkolvek namahy,lahol som si a siel spat. Znova pocit na bruchu a bitie srdca, nasi ma zobrali do nemocnice,kde z krv. testov nic nezistili,ale nechali si ma tam. Hovorili mi,ze niesom tam prvy s tymto problemom.Po 5 doch lezania ma pustili domov s tym ze som zdravi a moze za to puberta alebo stres. Na telesnu som nadalej chodil, ale mal som velke tlaky v hlave ked sne robili nejake cviky. Kazdym tyzdnom sa to zlepsovalo a tlaky ustupovali,isiel som teda na zapas. Tentokrat bez busenia,ale s velkymi tlakmi v tele.kopol som do lopty a citil som sa byt uplne unaveny. Tak sim prestal a chodil iba do skoly. V dec som zacal chodit do posilovne, 2 tyzdne bex priblemiv,pirom prazdniny a vtedy som tam nechodil. Tri dni po sviatkoch som tam isiel a necitil som sa dobre,znova cudne pocity. Na dalsi den v noci okolo 1 rano som siel spat a znova ! Kamarat hovoril,ze to iste sa my stalo a popisal to tak isto. mesiac na to sa mu to stalo zase,ked sme spolu nosili taniere atd. Musel si sadnut q pockat kym to prejde. Ja som pri noseni po schodoch citil to stahovanie brucha a znacnu unavu a vacsi tlak. No nebusilo znova ako o zavod. Vzdy to prejde po 10-20minutach. Neviete cim ti je a ako zariadit aby sa to nestavalo? Mate aj vy tento problem ?

Noooo

Ak ti to busenie pride casto po tom ako dopijes nejake sladke vody tak sa necuduj, proste ti to mozno nerobi dobre, a mineralky tiez nie su vhodne pre kazdeho.Ja som mala busenie (aj mam) take ze ked to zacne tak cely den neskonci, srdce mi bije ako kralikovi ked bezi, a je to vycerpavajuce, aj ked sedim tak sa potim ako keby som 4 hodiny bez prestavky drevo rubala,nevladzem toci sa mi hlava, stale som unavena...ked to zacalo prvy krat mala som 20....prvy krat to bolo z obrovskeho soku, stresu...potom to prichadzalo viacmenej pravidelne kazdy den...brala som na to Isoptin, a pomohlo, teraz ked to pride tak sa snazim ukludnit racionalne, dam si magnezium, pijem vela vody (cistej)ziadna kava, energeticke napoje som nikdy nepila, mozno raz vyskusala, ale podla mna su to obycajne chemicke sra*ky...nepi to...:)

malickasom

vidim ze nie som jedina takto postihnuta :) neboj sa, musis si povedat ze si fit a nic ti nie je, trpis asi uzkostou, ak to neprejde zajdi ku pscyhologovi
ja to vidim tak ze rano si mal nizky tlak, kava ti ho prudko zvysila, okrem toho si ju hodil na prazdnny zaludok, rozbusilo sa ti velmi srdce co je celkom pochopitelne a ty si sa vydesil ze co sa deje a potom sa tato negativna emocia alebo myslienka v nejakej suvislosti znova vratila.
mne sa to prvykrat stalo ked som mala promile v krvi a bolo mi zle a tiez som sa vydesila a potom sa to vratilo znova len tak z nicoho nic, pritom vsetky vysetrenia mam v pohode. ale snazim sa to potlacat, mysliet poziivne a viac sa starat o svoje zdravie.povedala smom si ze ked sa to vrati zas pojdem k psychologovi, ale zatial som v pohode.
prosim ta nepi tie energeticke sracky, ked som to obcas uzivala kvoli nocnemu uceniu tak mi srdce islo vyletiet.