zalubena do alkoholika

Príspevok v téme: zalubena do alkoholika
laura0032

ahojte,
mala som 2 rocny vztah s muzom, ktoreho som lubila, no prekazali mi na nom veci ako alkohol, cigarety, nezodpovednost. pil dost casto, asi dva krat mesacne prisiel opity na mol. stale som mu hrozila rozchodom a davala sance. pred par mesiacmi som sa s nim rozisla, no nedokazem na neho zabudnut. stale mi vola a prosi o poslednu sancu. slubuje ze uz prestane pit, no ja mu nejako nedokazem uverit, hoci by som mu verit chcela, kedze som ho neprestala lubit. myslite, ze sa oplati davat este sancu? ako zabudnut na niekoho koho lubite, a viete ze on lubi vas no okrem vas aj flasu?

winki

Ono to nejde zabudnúť zo dňa na deň. Zabúdať budeš možno aj rok.

ALe už sa tým prestaň trápiť a rozoberať to dookola, tým si len škodíš. Zmeň číslo a vyhoď si ho z myšlienok.

ofi

zda sa, ze si inteligentna baba. zivot je prilis kratky na to, aby si plytvala svojim casom na cloveka, ktory si to nezasluzi ktory nema cim a ako obohatit tvoj zivot, len by ti ho strpcoval. a myslim, ze o to nestojis, ci?

laura0032

dana660xz, no mozno pre niekoho nie je alkoholik ak sa opije 2x do mesiaca. moj si dal urcite nieco aj medzi tym. par piv alebo poldeci s nim nic neurobilo, a ani som to nemala sancu zistit.

Aisha5, ja som sa s nim rozisla pred 3 mesiacmi. myslela som, ze na takeho cloveka rychlo zabudnem, kedze alkohol, cigarety mi neskutocne prekazali. no stale na neho myslim, on mi este aj teraz velmi casto vola, slubuje, place a prosi o dalsiu sancu. lenze tych sanci este pocas vztahu som mu dala mozno aj desat.

ofi

laura, tak to je nepochopitelne. ak mas svoje zasady, hodnoty,uroven, tak nechapem, ako sa moze stat, ze si prakticky nevazis samu seba a zahadzujes sa s takymto clovekom bez urovne a hodnot...

laura0032

anamarie, aj ja som vyrastala v rodine abstinentov a nefajciarov. sama nevypijem ani kvapku. ja tiez nechapem, ako som sa do neho mohla zalubit. no ak clovek lubi srdcom, tak potom nie je tazke "nespadnut" do lasky s takymto clovekom

smajliQa

laura

presne takyto bol moj byvaly.. alkool, cigarety, nezodpovednost,,,,
moj ex nebol alkoholik, ale ked bola prilezitost jeden ci dva si dat, tak si dal. hoci aj kazdy den,,,
niekto by povedal, ze sa jeden dva denne co to pre chlapa je?? no ale mne to prekazalo.. a tiez krabicka cigariet dene...
a ta nezodpovednost,? och, to sa za akmer styri roky nezmenilo...

nenazyvaj svojho byvaleho alkoholikom, ale ver, ze pit bude stale, a ak nastane problem, bude sa utapat vo flasi....
rozhodni sa spravne!!!

dana660xz

keď sa takto opije 2x do mesiaca, tak nie je ešte alkoholik, to je potom 95% chlapov alkoholikov. tým ti ale nechcem povedať, že je to normálne a máš sa k nemu vrátiť... je to na tebe, či chceš takýto život, alebo nie.

Aisha5

Kazdy, aspon priemerne inteligentny clovek chape, ze ked niekto uz teraz holduje alkoholu, tak existuje velmi vysoka pravdepodobnost, ze v buducnosti to bude len a len horsie... Takze, ak ho lubis teraz, o par rokov kvoli jeho alkoholu uz nemusis, a budes len dalsia z uplakanych zien "obeti", ktore si biju hlavu do steny, ze si znicili zivot a neusli od muza vtedy, ked este meohli. Rozid sa s nim teraz, kym este nieje neskoro. A ak niekto veri, ze sa chlapec zmeni, tak nech sa prebudi z toho sna. Ak niekto veri, ze holduje alkoholu teraz , lebo ma mozno nejaky problem, s ktorym sa nevie vyrovnat a po skonceni problemu prestane aj pit, tak nech sa prebudi do reality. Ked pije teraz, lebo nieco nezvlada, tak co bude potom, ked bude mat rodinu, deti, pracu, velku zodpovednost na jeho pleciach? Az potom sa ukazuje skutocny zivot a problemy. AK ich uz riesi alkoholom teraz, tak potom sa z neho stane aky alkoholik?