IDEM NA CISÁRSKY A CHCEM VEDIEŤ AKO TO PREBIEHA !

dzana

..))Ahojte zienky ja som po 1cisaku..r2000 dnes som v 4mes.a predpokladam ze cisak ,,,to uz je v poho ibaze uvazujem o epiduralke co vy na to ??????celkova anasteza ci epi???,,,!!!!Dakujem vsetkym VAm maminkam drzim prstiky,,....

majulka1

Bobka. Aj ja sa teším keď mi niekto poradí. Beriem každú radu nad zlato. Ja mám v lete 28 a 3 ročného synčeka, ktorí prišiel na svet tiež po asi 2 týždňoch a hromadou vyvolávacích látok. Mala som velmi ťažký pôrod. trval od 5h ráno do 5 hod. ráno v ukritných bolestiach a horúčke 38,2°C. Na tento som sa tešila že ako vravia, druhý je rýchly a menej bolestivý a vidíš ako to so mnou nakoniec je. CHlapec mal 4,20kg a teraz predpokladajú 5 kíl.Preto ten ciarák. Tak sa maj a ďakujem za každú odpoveď.

bobka

Nie je za čo,vieš čo by som bola ja vtedy dala za to, keby mi to niekto takto polopatisticky vysvetlil?Ja som mala taký panický strach,že som nemohla vyliezť na ten stôl,až sa mi tam smiali,že som ako bruchatá lienka.Na to bábo som po nezdaroch čakala celých 5 rokov,tak som si stále hovorila,že to bude ok,keď mi ho "ten hore" nakoniec doprial, nemôže ma predsa nestrážiť,aby prišiel v pohodičke na svet.Inak mám 11 ročného a 19 mesačného chlapca,ja mám 30.pa pa

majulka1

Ďakujem , každému kto sa pripojil do debaty. Ale hlavne Bobka, tebe najviac.Tak predsízne do bodky si mi to opýsala že si mi velmi pomohla lebo mám strach. Nikdy som nebola operovaná tak som nevedela čo ma čaká. ĎAKUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pipina

dakujem to som chcela vediet,ja stale nad tym rozmyšlam,pretože v buducnosti by som chcela ešte benjaminka ak by to šlo,ale ked to bude už fakt zle tak ju dam von,aj tak dik

tina

Mne zobrali len maternicu, vaječníky mi nechali aj krčok maternice, tak hormóny mám v poho... Samozrejme nemám menštruáciu a už nevynosím dieťa, čo mi je ľúto, možno to tretie som aj chcela, niekedy mám depky, ale potom si poviem, že mám krásne deti. A ak myslíš sex a tak...tak to je poho! a mám 28 rokov

pipina

tina,prosim ta,ja mam tiež 2 cisarske za sebou,mam nejake problemy s maternicou mam ju vraj zvečšenu ako v 3 mesiaci a mam uvažovat nad tym či si ju vybrat,ake to je?Mam len 30 rokov

ivka2

ja som este nerodila, ale ja aj s bratom som prisla na svet cisarskym rezom...mama tiez nema na to nejake najlepsie spomienky, lebo ju to bolelo, ten rez jej potom hnisal a na bruchu ma taku jazvu ako keby mala aj v predu ,,zadok,,....ale bolo to pred 20 rokmy a ako vidim medicina pokrocila a dnes uz si mozu zeny aj vybrat aj aky steh chcu:)to je dobre...len keby bol vsade taky pristup a ku kazdemu...

tina

Ahoj, ja som mala tiež 2císarské rezy... jeden po 10tich hodinách totálnych bolestí a už nebola iná cesta... druhý som mala bez bolestí..ale v 8.mesiaci sa mi odtrhla placenta, tak sa to všetko zvrhlo rýchlo.. syn bol maličký, ale zdravý..no počas operácie mi plodová voda otrávila krv, premenila ako keby na vodu, stratila som 3,5litra krvy, a aby som nevykrvácala, museli mi zobrať maternicu. Týždeň som ležala na posteli v bolestiach a na prístrojoch. Cez to všetko som mala mlieko a malého mi prikladali sestričky..a za tri týždne pribral 1400g... Ani jeden pôrod som nemala ľahký, ale som rada, že mám dve krásne deti!

slavina

V utorok mi cisára robili,v nedeľu mi vybrali steh a v pondelok ma pustili.Počas dvoch dní som nič nejedla a bola napojená len na infúziu a až potom mi dali kašovitú stravu,aby čreva začali znova po narkóze pracovať.A mala som zavedenú aj cievku do močového mechúra,aby sa počas operácie vyprázdňoval,mohlo by sa totiž stať,že by sa naplnil a mohli by ho seknúť...