Podkožné akné

Príspevok v téme: Podkožné akné
trisestry

Predpokladám, že táto téma tu bola nie raz spomenutá. Ale mám 18 rokov, "klasické" akné ma trápi tiež, ale najmä ma trápi podkožné akné- cysty, hlavne na brade a po ktorých mi ostávajú nepekné fľaky. Spraví sa mi jedno a nestihne ani zmiznúť a je na svete ďaľšie a už neviem ako s tým bojovať. Kozmetička, s ktorou som bola spokojná už nie je a čo máme druhú, k tej už nikdy, ešte 3 týždne potom som bola ako paprika červená. Kožná mi pravidelne predpisuje len zynerit, z ktorého ale nemám pocit, že by pomáhal, čo sa týka stravy som čítala nejseť mastné (čo ani nejem) a vraj mlieko, to ani nepijem, ale na mlečne výrobky ako syry mám slabosť a tiež na čokoládu. Ako s tým bojovať? Ďakujem za rady

Vikinka04

Ahojte,mám 13 rokov. Mám taký problém,na krku mi vyšli nejaké pupáky,ale neviem od čoho. Mamina mi hovorí,že to môžem mať z prechladnutia,keďže aj otec to mal. Mám to cca 3-4 týždne.Akné už mám asi 2-3 roky,ale iba na tváry. Prosím poradte mi,že čo by mi mohlo pomôcť.Ďakujem

lussy671

Ja som mala s akné problémy skoro 8 rokov a konečne je to lepšie. Robilo sa mi hlavne na brade a boli to presne tie boľavé cystické obrie vyrážky. Veľmi mi pomohol pupalkový olej, píšem o tom aj v tomto článku lifeinpicturesbylu.blogspot.sk
A tiež mi veľmi pomohli AHA a BHA kyseliny, o tom som hovorila v tomto videu: www.youtube.com Pokiaľ s tým bojujete rovnako ako ja, určite by som vyskúšala niečo s týmito kyselinami, myslím, že spolu s olejom to bola moja záchrana na aknóznu pleť a to som s ňou už naozaj nevedela čo robiť, pretože som vyskúšala takmer všetko.

Problémy s akné nemám ani som nikdy nemala ale teraz prvý krát sa mi na brade objavil škaredý podkožný pupáčisko. Keď sa to snažím vytláčať tak je to bolestivé. Ale maskujem to buď s korektorom alebo s make-upom. Prosim poraďte mi vyzerá to strašne

nata24

Tak dievčatá poviem vám to takto lieky doužívate a akné? do mesiaca ho máte také aké pred tým... vlastná skúsenosť.A dodrbaný žalúdok z nich... Fakt nemôžem vynachváliť čo som už nižšie spomínala tú kyslíkovú dotykovú infúziu... :)

Kajusik1126

Ahoj podkozne vyrazky strasne trapia aj mna. Uz som vyhodila za to tolko penazi. Pred mesiacom ma to prestalo bavit a sla som si dat predpisat lieky ATB. Uzivam to skoro mesiac. Nemam ziadne vedlajsie ucinky akurat suche pery a to je podla mna nic. Ale krasne to cisti plet . Ja nemam akne na licach iba take pory okolo nosa a krasne mi ich vycistilo a nos uz mam tiez menej porovity celo je este stale plne "jebakov" ale myslim ze cim skor to bude prec . Ja urcite odporucam

nata24

Ahoj ja som s akné bojovala v podstate od 12tich a zhoršilo sa to keď sa mi zjavila psoriaza... všetko čo som používala možné aj nemožné zabralo tak na týždeň. Jediné čo mi zabralo a akné ma zbavilo a aj psoriázu zmenšilo je kyslíková dotyková infúzia po 3 návštevách som mala od akné pokoj a chodím tam raz dvakrát za dva týždne na také udržiavania... nič sa nepichá nič nebolí a hlavne žiadna chémia :) robia to v Trnave

celebrita facebooková

V podstate som žila bez problémov a bez akné, až na moment, kedˇ som sa presťahovala k babke s alzheimerom. V plesnivom starom byte ako keby sa s vyrážkami vrece roztrhlo, silné vodnaté nádchy a herpesy (čo som predtým nemávala) na dennom poriadku, nádchy najmenej 2x za mesiac a podkožné akné tiež, bez vyrážky som ani nebola a to som už mala 30 rokov. Pomohlo odsťahovať sa odtiaľ a po nádchach, herpesoch a podkožnom akné ani stopy. Sú miesta, byty a domy, kde také problémy mávam, ináč som bez nich. Tak sa treba z takých miest odsťahovať a potom už je všetko O. K. Sama sa tomu čudujem, ale už je to raz tak. Kto nezažije, nepochopí.

kkkkkkkkkkkkk

Ahojte dlho som sa trápila s podkožným akné na čele. Začala som chodievat pravidelne ku kozmenicke a to mi pomáhalo, čelo sa zapaľovalo menej. Kozmetička mi poradila kúpiť si sadu prípravkov na mastnú pokožku od značky Dado Sens. Táto kozmetika je dosť drahá 5 prípravkov stojí okolo 60€. Stále to mojej pokožke úplne nepomohlo tak som pravidelne bola u kozmetičky až raz mi poradila mastičku: PYTIOL, cena je okolo 4€ (dá sa kúpiť v lekárni).Tú som začala používať pravidelne a podkožné akné mi postupne zmizlo, len sem-tam sa mi nejaké objaví. Možno to nebolo len tou mastičkou ale aj kombináciou prípravkov od Dado Sens, každopádne pomohlo mi to a pevne verím, že natrvalo.
Odporúčam minimálne tu mastičku vyskúšať :)

Lucia Farkas

Podkožné akné môže spôsobovať aj strava . Práve tá je častokrát príčinou vzinku akné . Mne pomohola táto stránka: akneliecba.sk