Podkozny tuk pri vagine

Príspevok v téme: Podkozny tuk pri vagine
ellaa 22

prosim vas o radu :( priamo pri vchode do vaginy sa mi spravila hrcka asi podkozny tuk.neviem ako sa ho zbavit :( skusala som vytlacit ale je to bolestive..mala som ichtoxilovu mast ale nepomohla.dokonca som skusala natierat alpou aby sa vysusil a nic..mate niekto podobny problem alebo skusenosti? som zufala uz ..dakujem za odpovede vopred :(

alenka_maxova

suhlasim s prispevkom od ":)". Tiez som sla ku gynde okamzite, ked som si tam dole cosi nasla. Vravim jej, ze som si tam nasla dake dva vyrastky a bojim sa ci nejde o genitalne bradavice. Pozrela ma a vylucila to. Ako, ono to bolo jasne hned, kedze som mala doteraz len jedneho sexualneho partnera, nemala som sa kde nakazit. Ale hold, stat sa moze vselico a nepodcenovala som to. Nerozumiem, preco si to stale pucis a niecim natieras, chod ku gynde :)

:)

Ellka22, píšeš, že ho máš už pol roka. Za ten čas podkožný vriedok by vyhnisal a stratil by sa. Ja by som sa radšej poradila s gynekológom. Zrovna som čítala v jednom časopise, že jedna mladá žena tiež bola v zahraničí a tak nechodila na preventívne prehliadky až nakoniec prišla na Slovensko a zistili jej rakovinu. Nehovorím, že je to tvoj problém, ale nepodceňovala by som v dnešnej dobe nič. Radšej sa strápniť s nejakým "pupákom" ako počuť, že: "slečna a kde ste bola doteraz?"

alenka_maxova

hm, preco to tak chces davat dole strasne? Neviem ci je to nieco podobne, ale mne sa tam dole vytvorili take "zlazky". Ja hlupacik som si myslela, ze mam genitalne bradavice a sla som ku gynde a ta ma okamzite upokojila, ze su to len "zlazky". Ak som dobre pochopila, malo by to byt nieco ako vypuklejsi podkozny tuk? Ak sa mylim, opravte ma niekto. Ak to nie je extremne viditelne, kasli na to :)

Magy

adamkrt - no zbohom, dalsi domaci chirurg/amater. dam krk na to, ze dokazes sfleku spravit aj tracheotomiu vreckovym nozikom... :))

AdamKrt

Pokial to neni hlboko, da sa kupit dezinfekcia - napr. Septonex, kupit si sterilnu ihlu, vydezinfikovat miesto, prepichnut, vytlacit, utriet sterilnou gazou, dezinfikovanou.

Ale ako vies, ze je to iba neskodna tukova hrcka ????

Magy

elli, znova sa pytam - je to bolestive? prekaza to pri pohlavnom styku? pripadne to sposobuje bolest pri nom? je to NAOZAJ velka kozmeticka vada, alebo len ty to tak vidis? kopec zien (vacsina) ma nesumerne prsniky a ziju s tym v pohode, niekedy su tie rozdiely velkosti az extremne. to uz problem je, ale pri vsetkej ucte, mala tukova lezia na mieste, kde ju vidis alebo mozes nahmatat len ty - to mi nepride ako problem na riesenie. ak to ale vidis ako problem, mas dve moznosti. bud si to nechat odstranit a upozornujem - odborne a definitivne, ziadne amaterske hokusy-pokusy, skusanie nejakych masticiek a blbosti. alebo sa s tym zmierit a brat to ako urcitu zaujimavu, unikatnu vec na svojom tele, co nema nikto. vo svojej praxi som sa stretol, ze niektori ludia si podobnu anomaliu dokonca povysili na nieco ako talizman, dali tomu meno, nazvali to napr. hrcka stastia, moj kopcek stastia, moj stastny fliacik... a ver, ze to boli kozmeticky daleko neprijemnejsie veci, ako mas ty. niekedy staci zmenit pristup a problem sa vyriesi. cim dalej citam, tym mam viac dojem, ze si ho len vytvaras. zajdi na gynekologiu, alebo kozne, ak mas pocit, ze potrebujes odborne vyjadrenie.

ellka 22

Magy ide o to ze keby bol na inom mieste je mi to mozno jedno..ale rovno pri vstupe do vaginy? :( mam z toho dost depky a hambim sa najst si priatela.aj ked neboli a nesvrbi stale je tam a na dotyk je dost velka :(

Magy

ella - pokial neboli, nesposobuje ziadne problemy - rozhodne do toho nevrtaj. nejakym neodbornym a nasilnym vysusovanim alebo pokusmi o odstranenie mozes len rozdrazdit pokozku na tom mieste a okoli a z maleho, takmer neexistujuceho problemu vznikne velky, ktory uz budes musiet riesit na gynekologii. a to myslim za to nestoji. podkožné tukove lézie su neskodne.