Hidrokortizon-injekcia

Príspevok v téme: Hidrokortizon-injekcia
Janinka

Ahojte.Kto vie nieco o tejto injekcii s nazvom hydrokortizon.Je velmi skodliva?Moj syncek ma rok a pol a teraz dostal zase laryngitidu,bojovali sme s tym uz doma ale akonahle zacal strasne kaslat,hlavne v noci tak lekarka mu pichla tu injekciu.Ale uz som sa stretla s nazorom,ze sa to nepicha ked dieta nema teplotu,alebo ked to nie je az take zivotu nebezpecne.Bojim sa,aby mu to nieako neublizilo.Dakujem..

pišta

Alergia na laktózu znamená, že synček nemá enzým laktázu, ktorá je potrebná pre metabolizmus mliečneho cukru.
Tento enzým sa postupne u polovice populácii vytráca už v destkom veku.
Namiesto toho, aby medicína tento fakt prijala, tvrdošijne nalieha na konzumácii mlieka, ktoré je jedno z najproblematickejších potravín vôbec.
Situácia zašla dokonca tak ďaleko, že farmaceutický priemysel začína vyrábať umelú laktázu. A to je samozrejme voda na mlyn, teda korunky do kešeňky mliečnym koncernom.
A problémy? Tie si musí bohužiaľ riešiť konzument mlieka sám, lebo ide o ďalšie negatíva – „zlé“ tuky, celkov ťažko stráviteľná bielkovina, kazeín -, hlienotvornosť...
Tvoj synček, Monika, môže byť nakoniec od týchto problémov ochránený... : -})

lukačová

Hydrokortizon mam doma aj ja a neviem si predstavit ho nemat.Môj syn je alergik na laktozu a na éčka.A keď má záchvat že sa začne vysipavať tak keby bolo veľmy zle musím mu to pichnuť ja lebo by sa zadusil.Keď to začne vysipe sa do troch minút je to rýchle ale už sme v puberte a je to už len zriedkavé.Ale aj tak som vďačná že taký liek ekzystuje!Nám veľmy pomohol.Monika

erina

presne to sa stalo aj mojej 2rocnej dcerke po dobrati antib.sa hrozne vysypala a tiez jej museli pichnut hydrokortizon 2krat ale zabralo to. tiez som sa bala tych vedlajsich ucinkov ked som si precitala pribalovy letak ale nastastie nemala nijake vedlajsie ucinky.vdaka bohuneuskodilo jej to

ingrid

Ked malo moje dievcatko asi 12 mesiacov tak dostala kasel a zapal do hrdielka.Lekarka jej predpisala antibiotika po ktorych sa o 7 dni vyhadzala.Vyzerala hrozne!!Aby jej to ustupilo nabola ina moznost len jej dat injekciu hydrokortizonu.Dodnes si to pamätam.Nepomohlo.Museli jej dat este jednu davku, az potom to preslo.Najhorsie na tom bolo to, ked som si precitala na pribalovom letaku injekcie vedlajsie ucinky, a pri akych pripadoch sa injekcia aplykuje/napr.pri postipnuti hadom../Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo...Je tomu uz vyse roka a nasej Emke sa zdravotne vynikajúco dari,odvtedy este nebola chora...