káva a zdravá životospráva?

Kircha

@denissa84 tvojim prispevkom si mi pripomenula uplne moje obdobie, kedy som chcela tiez zacat sa velmi zdravo stravovat,..len jednoducho to nie vsetci dokazu a maju take odhodlanie to vsetko dodrziavat,..tak isto ani mne to vydrzalo,..ale zopar potravin som zamenila za zdravsie,..tak isto aj kavu pijem kvalitnejsiu namiesto klasicky zalievanych,..preco si sa rozhodla ze chces zdravsie zit?

denissa84

Dobrý deň alebo teda Ahojte:-)
Už dlhšiu dobu sa snažím prestať piť kávu ale jednoducho to nejde:/ Chcela som začať zdravšie, obmedziť teda kávu a papať zdravšie veci ale zistila som že to nepitie kávy proste nedám, potrebujem ju! Chcela by som teda zistiť ako to riešite, existuje nejaká zdravšia káva alebo čo namiesto nej? Poraďte prosím. PS: Za mojím rozhodnutím nie je chudnutie ale celkovo chcem zmeniť životný štýl.

veroni061

Dobry den:-)
Zdrava zivotosprava spociva hlavne v prijme kvalitnych potravin vo vyvazenom mnozstve... myslim si kavu tam kludne mozes zaradit..(ovsem ak ju nemienis pit na litre). Priznam sa ze ja som sa jej vyhybala-pretoze som vedela ze zakysluje organizmus no nedavno som zacala pouzivat kavu(100% arabicu+ ganoderma-cinska huba)... tato kombinacia sposobuje to ze po vypiti-kava nema vedlajsie ucinky-z kofeinu..a nezakysluje organizmus. A prave vdaka tomu uz nemam vycitky z kavy:-) Okrem toho dlhodobe pitie tejto kavy ma velmi priaznive ucinky -kedze obsahuje tu hubu:-D Vypocitala som si ze jedna salka ma vyjde na 18centov.. kedze z jedneho sacku si robim aj tri:-D..Ja viem ze nikto sa tu nepital na cenu--ale pre mna je dost dolezita..tak ju uvadzam...:-))) Nie vsetko co je zdrave a dobre-musi byt aj drahe;)
-odkaz odstránený-

User_37597

maruska123
mam pocit ze 90% ludi kt napisu "zdrava zivotosprava" chce hlavne schudnut.mozno aj preto som to tak napisala ;)

Sisa312

tak ja ju pijem bez cukru, a so sójovým mliekom, to kravské nepijem..
a veľmi to s ňou nepreháňam mávam len jednu, maximálne tak dve za deň, aj keď to len zatiaľ... snáď to nezvýšim ale :)
a pijem celkom dostatočne, takže dúfam že ani s tým taký problém nebude

a nejde mi o chudnutie, proste sa len zdravo stravujem :)

blablablabla

nie som odbornik na kavu, ale pokial viem, kofein zrychluje metabolizmus (rychlejsie spalujes) a tiez obsahuje antioxidanty, na druhej strane odvodnuje takze treba popri nej pit viac cistej vody. pi ju bez cukru a s nizkotucnym mliekom a nemal by to byt problem :)

trojka333

Maros75 - klikni na tému nevera - čo robiť - skús sa vyjadriť k môjmu posl. príspevku ....tak podľa seba dík