Stadamet lieky

Príspevok v téme: Stadamet lieky
dia -život

Skoro dva roky som brala liek Galvus.Bola som spokojná,cukor pekne /výsledky v poriadku/lenže doktorke sa nepáčilo,že zo začiatku som pekne schudla,potom som začala teraz na zimu zas pribrať.Vymenila mi liek na STADAMET.Na skušku,vraj ked mi to nesedí,tak mi dá iný.Ako ste s tým spokojní,ktorí to beriete?Máte odtoho pekné výsledky?Ako na vás učinkuje/vedľajšie učinky/prosim podelte sa so mnou o svoje skusenosti.

monikk

Síce neskoro,ale predsa...Mám novozistenú DM2.typu.Beriem tiež metformín ,žiaľ.Normaglyc od apríla 2012 a oddnes by som mala brať Glucophage.Pri Normaglycu všetky nežiadúce účinky som mala /hnačka,bolesť žalúdka,tras,smäd,hlavne bolesti svalov,kostí!!!/Neviem odvtedy poriadne ruku zdvihnúť,zavrieť päsť,vyrovnať ruku hlavne pravú.Silné boelsti lopatiek,krížov.Určite z toho lieku ,lebo min.týždeň som ich vynechasla a za 4 dni sa mi stav upravil.2x som na to svojho diabet.upozornila on na to nič.Včera som bola tiež za ním,že sa cítim zle.Pred písal mi Glucophage a dnes v lekárni som z hrôzou zistila,že je to tiež Metformín.Mám 2 možnosti:buď umriem na cukrovku /prestanem brať metformín/,alebo na laktátovú acidózu /neprestanem s metformínom/.Moja glykémia sa hýbe od 6,0-12 mmol/l.Aj mˇma by zaujímalo,či má niekto podobné nežiadúce účinky,ak nie metformín tak čo berie...Díky.

RNG

Stadamet(metformin, Glucophage a hromada inych mien) zialbohu prichadza s hromadou bocnych skodlivych ucinkov, a to uz aj po kratkej dobe pouzivania(niekolko mesiacov) , samozrejme sa to zhorsuje dlhymi rokmi pouzitia.
Na kontrolu cukru ja ako tiez postihnuty DM2 pouzivam kontrolu diety a neskodne potravinove doplnky. Lebo nema zmysel pouzivat skodlivu chemiu, ked sa to da riesit aj inac.Tu uz sudia za poskodenie:
wiki.injuryboard.com

Ale aj Galvus ma plno skodlivych moznych ucinkov pozri napr na
www.universaldrugstore.com