Sebapoškodzovanie

lost

Jane_3sto18

neee, nevraciam :)
nechcem si znicit sanku opakovanym zuvanim potravy stale dookola :)

george303

no jo, ja som zamrazeny v case :P

george303

lost
To co ta napadlo ze : „vecer sadnem pred farebny televizor a zacinam jest”
Slovne spojenie farebny televizor som nepocul tak dlho ze mi to pride az zvlastne :D

Jane_3sto18

lost - prežieranie nie je dobré, dúfam, že to nevyvraciaš alebo niečo podobné. Skús psychológa, čo ti na to povie.

Jane_3sto18

lucx - ke´d sa raz decko hodí o zem, treba mu dať takú po riti, že to už nikdy nespraví ;-)
ale dobrá teória... ono to možno aj funguje, ale stále tam ostane zasiate semienko, ktoré kričí "ublíž si"

lost

ja mam tiez psychicky problem, totiz to sa casto prezieram.
normalne ze to bolo take, ze vecer sadnem pred farebny televizor a zacinam jest.
ale dnes to bolo strasne.
zacal som jest na obed a potom olovrant a teraz vecer.
cize som sa prejedol 3x :(
bohuzial si aj hryziem nechty, tak nechcem skusat prst do ust, lebo sa bojim zi zase si poskriabem mansle a potom nebudem moct jest..
mam vygooglit psychiatra ?

lucx

no ja neviem ci budem pisat ku teme ale .. kuknite si to na priklade maleho dietata je ticho, lebo ho zaulaja nejaka hracka.. teraz spravime pokus.. zobereme dietatu hracku a dieta zacne vrieskat a pri dlhsom ignorovani sa zacne hazdat o zem ..dovod ? chce uputat pozornost ? chce spat hracku ? jasne chce spat hracku a my kedze chceme mat klud mu ju vratime, dieta sa ukludni ..ale dieta neni blbe "vsak je vo vyvine" vsimne si a zapamata spravanie a preto ked sa mu nieco nepaci alebo nieco chce, rozpamata sa a skusa to placom pripadne hadzanim o zem.. lenze niekedy mu nevezmeme nic teda nemame mu co dat aby sa ukludnilo preto skusame veci ako je cumel, flaska, tv.. aby sme uputali jeho pozornost na nieco co ho dokaze zaujat..preto si myslim ze sebaposkodovanie je len o tom najst dotycnej osobe nieco co ju zamestna natolko aby upustila od takehoto spravania .. ale vzdy je tam to ze ta osoba to musi sama chciet a musi mat v to vieru..

sama.nika

Ahoj, asi 3 roky somm sa pravidelne rezala, zasahovala si do rán, a podobne.. casom som sa postavila na nohy a zabila som prícinu dá sa povedat ze sama som sa povedzme odlucila od závislosti, ked mám slabu chilku láka ma to stále ale nespravím to.. Dá sa to .. treba byt silny

Meretseger

garibolo: Píšeš, že navštevuješ odborníkov - myslíš tým psychológa, alebo i psychiatra? Ten by ti predsa HPO diagnostikoval snáď hneď (na mňa lekárka pozrela na prvej kontrole a tuším už vtedy to vedela :D).
Výstižný článok o HPO nájdeš tu: bacikova.blog.sme.sk

Meretseger

Tak mi napadlo, nemáte diagnostikovanú hraničnú poruchu osobnosti? Ja jo. K tejto diagnóze sa SP priamo radí do príznakov.
garibolo: Aha, fajn, vieš, vyznelo to, že si pomaly nad hrobom :D (just kidding)