Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia

Príspevok v téme: Duodenogastrický reflux – antralna gastritida – metaplazia
Samuel

Žalúdok ma trápi už niekoľko rokov. Na gastroskopii som bol už niekoľko krát. Posledne spomínané výrazy u gastrológa boli funkčná dyspepsia, antrálna gastritída s miernou metaplaziou a duodenogastricky reflux (spätný tok žlči do žalúdka). Lekár mi predpísal najprv costi + helicid bohužial bez vysledku. Tým pre nich liečba skončila a ja som ostal odkázaný na google. Takže som naštudoval čo sa dalo a postupne som skúšal veci čo by mi mohli pomôcť ako napr:

1.kombinácia venter + ganaton – vysledok mierne pozitívny
2.celý citrón vymačkať s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
3.4 lyžičky jablčného octu s každým jedlom – výsledok neutrálny
4.betain HCL 650 + pepsín – jedna tableta s každým jedlom – výsledok mierne pozitívny
5.tráviace enzými typu pancreolan – účinok negatívny, (problémy so stolicou a chudnutie)
6.tráviace enzýmy komplet (pancreatin + iné enzými) - výsledok negatívny (chudnutie, problémy so stolicou)
7.tráviace enzýmy komplet (pancreatin rastlinného pôvodu + iné enzýmy rast. Pôvodu) – výsledok mierne pozitívny
8.psyllium – výsledok neutrálny
9.ľanové semeno – výsledok neutrálny
10.repíkový čaj – výsledok mierne pozitívny
11.rumančekový čaj – výsledok neutrálny
12.klystir – výsledok neutrálny
13.zmena stravy a rozne diety – výsledok neutrálny
14.hladovka – výsledok mierne pozitívny
15.posledné jedlo 4 hod pred spaním – výsledok mierne pozitívny
16.spanie v naklonenej rovine – výsledok neutrálny
17. probiotiká komlexné – výsledok – negatívny

Bohužiaľ všetko čo som doposiaľ skúsil ma môjho problému nezbavilo. Daný problém riadne strpčuje život. Chcem sa spýtať kto mal náhodou podobné problémy a dostal sa z toho alebo hoci kto iný čo by vedel poradiť čo by som ešte mohol skúsiť tak nech prosím poradí bo ja som už vážne v koncoch.

Samuel

RNG

a este raz ja si tie tablety Betainu HCL rozpustam v 200 ml (dve tablety). Lepsie povedane ja ich musim najpr podrvit pretoze inak by sa nerozpustili ani za 4 hodiny taka to je nekvalita) no a nasledne ich ihned vypijem slamkou pretoze kebyze to necham stat tak sa mi znici uplne pepsin ktory tam je pretoze kedze v rozroku nema iny substrat na travenie bude travit sam seba.

Tak ci tak by som bol rad keby mi tu hypochlorhydriu potvrdil lekar. Ved ked to ma nazov a je to radene ako ochorenie tak nejak to diagnostikovat musia tak ako ?

Samuel

RNG

musis ma pozornejsie citat. Pisal som ze objednavam z iherb ved z kade inde. Keby som objednaval zo slovenska alebo z ciech platil by som asi 3 krat tolko. bohuzial tam take ceny betainu ako uvadzas ty ze 10 dolacov za 240 tabliet nie su. teda najlacnejsie na i-herb maju za 10 dolarov 180 tabliet ale tie mam doma a su naprd pretoze su enormne tazko rozpustne. kapsuly su drahsie ako tablety ale uz som zvazoval ze si ich kupim. Maju na i herb najlacnejsie kapsuly 250 kapsul za 21 dolarov. Bohuzial ja ku kazdemu baleniu musim pripocita 4 dolare postovne takze ma jedno balenie vyjde na 26 dolarov. Bohuzial kebyze prekrocim hodnotu 22 eur tak mi na to este u nas prihodia 20 DPH a este clo.

RNG

Inac ked mas extrwmne malo kyselin, ani tabletka nie je dobra, lebo sa nerozpusti v zaludku, zober si radsej kapsulovu formu.
A neviem co nazyvas drahe, su na trhu doplnky aj pod 10 dolarov za 240 tabliet, tj 3 europske centy za kus. Nemyslim, ze ta to zbankrotuje! Pozri na iherb.com napr., ti maju este stale postovne na Slovensko len 6 dolarov, co je asi 4.5 euro.

RNG

Samuel, neviem kde si dosiel na to, ze treba 10 tabletiek betainu HCl.
Ked si to chces dokazat, zober si pol litra vody a rozmlat v nom 2 tabletky betainu a odmeraj kyslost. Ak je to pod 3.5 PH, tak je to dost kysle na travenie a znicenie velkej vacsiny mikrobov.
Nepoznam nikoho, co by mu nestacilo 1800 mg betainu HCl=3 tabletky.
Mne staci jedna jedina, aj to beriem len s vacsim jedlom. A na paly som trpel uz pred 30 rokmi, tj asi sa mi tej kyseliny nevyraba dost, urcite menej, nez pred 30 rokmi.

Samuel

i ked priznam sa ze tej zasaditej strave nerozumiem ale preto som siahol po citronoch pretoze udajne citron je potravinovo zasadity i ked vobec nechapem tomu ako je to mozne ze ho radia medzi zasady ked som meral ph citronovej stavy a to bolo okolo 2,3

Samuel

RNG

bohuzial betain HCL zrovna nie je lacna zalezitost. viem ze zjedenim citronu neznizim ph zaludku na 2,2 ale snazim sa dostat aspon pod 5 aby aspon pepsin bol aktivny. Bohuzial ani s tabletou betainu HCL neznizim PH na 2,2 pokial mam vacsi nedostatok kyselin. Musel by som ich jest aspon 5 - 10 s kazdym jednym jedlom a na to proste nemam. Okrem toho si neviem predstavit liat do seba tolko exogennej kyseliny ved tym komplet narusim PH rovnovahu organizmu. Vsade sa pise o zazracnej zasaditej diete a ja budem do seba hadzat tony koncentrovanej kyseliny :( Viem ze su kapsule. Kupil som si tablety lebo boli lacnejsie. To som nevedel ze sa nebudu rozpustat. Budem ale musiet niekde zohnat normalne riedenu HCL a pis slamkou to by sa este ekonomicky mozno zvladnut dalo.

co sa tyka probiotik mam v kapsuliach ktore maju coating proti zaludocnym kyselinam takze su urcite dobre obsahuju 8 roznych kmenov a su od NOW

vsetky produkty mam z iherb a vzdy beriem tie ktore maju dobre hodnotenia.

co sa tyka vlakniny mam inulin a psyllium a este jem lan ale bez ucinku.

co sa tyka enzymov tak s nimi mam len zle skusenosti preto ich uz brat nechcem .. jediny enzym co znesiem je pepsin v betainovych tabletach ostatne uz nechcem ani vidiet vzdy vsetko iba zhorsili. Po nich som uz na WC na velku nechodil skoro vobec.

RNG

Nuz v zdravom zaludku ma byt PH 2.5. To trosku citronovej stavy po zriedeni v zaludku to dosiahnut nemoze.
Nuz samozrejme, ked nemas denne stolicu, tak sa ti v crevach premnozuju rozne mikroby, tj aj tie, co vytvaraju plyny a vytlacia ti z dvanastornika do zaludka spat obsah, vcitane zlce, na ktory zaludok nie je usposobeny a samozrejme to napadne zaludocne steny. Tie sice vydrzia kyselinu, ale nie alkalicku zlc.
Inac co sa tyka probiotik, pokial neboli tepelne odolne a kyselinovo odolne, tak si nemusel dostat do criev z nich nic zive. Na trhu je zialbohu velka vacsina probiotik nanic.
Co sa tyka kyselin, existuju aj kapsulove formy, nielen tabletove, a tie sa rozhodne rozpustia uz v zaludku.
Nie si sam, co sa mu tablety nevedia rozpustit v zaludku.
Okrem extra mikrovlaknin(psylium, petiny, arabinogalaktany, inulin, conjac manan) odporucam brat aj extra enzymi, to tiez zrychli proces travenia a tym neda moznost na premnozenie roznym plyny vytvarajucim mikrobom.
A samozrejume pit hodne vody,aby sa v crevach veci rpilis nevysusili a preto pohybovzali pomaly.
Na vymastenie criev staci lyzica olivoveho oleja obvykle.

caj

Čaj Puškvorec obyčajný:

Pôsobí pri poruchách trávenia, zápale žalúdka, pri zvýšenej kyslosti žalúdočných štiav, pri vredovej chorobe žalúdka, vetropudne a tlmí kŕčepri kolikách, meteorizme, hnačkách, má aj močopudné a potopudné účinky.