studium - motivacia

Príspevok v téme: studium - motivacia
kirel

ahojte, chcel by som sa opytat ci sa tu najde niekto koho studium absolutne nebavi, tak ako mna a napriek tomu to studuje (len kvoli titulu) aku mate k tomu motivaciu? momentalne mam skuskove(u mna je to odbor pravo) a proste mam toho cez hlavu , motivacia ziadna pred sebou, netusim ako to zvladnem, ako sa k tomu prinutit? prosim nejake rady, z toho uplne deprimovany:(

lost

No prave o to ide, ze inak sa to neda a preco?

Lebo nasi rodicia boli dostatocne hlupy, ze sku...skrivili trh na tolko, ze je uz za "point of no return"

Ze nemali gule na to zastavit zlo (bankarov), ked na to este bol cas..

Sice aj teraz je cas, lenze to bude asi komplikovanejsie..

Proste lahostajnost ludi, radsej to prekusnem, ako keby som sa mal postavit na odpor..

Ale je to relativne.. Mozem ja nadavat na mladych nevyburenych faganov, co isli na front 1. svetovej vojny, lebo to bolo "in" a bola to zabava a este za to aj platili. Nepytali sa ze preco maju zabijat. Opacna strana sa tiez nepytala preco maju zabijat.. Proste to bolo lahsie, ako zobrat dietatu lyzatko (btw, na to treba silu okolo 10-20Newtnow :P ) .. obe strany povedali svojmu ludu "opacna strana je zloba! zabit ju! znicit ju!" a dielo je hotove..

Lenz ebez 1. svetovej by som toto asi nepisal, lebo by nebol notebook.. Ale ak by boli ludia schopnejsi a dali by sa motivovat aj nie s vojnou, mozno by som pisal uz holymi myslienkami na internet..

A na tvoju otazku odpovedat bohuzial neviem, ale nemyslim ze je to mozne obist (legalne), pretoze tak su nastavene pravidla :)
zotrocit sa na 30 rokov.. aby si vobec mal kde existovat

ale podla mna , logicky , na zivot netreba ziadnu mikrovlnku (ja ju nemam), ziadnu umyvacku riadu, ziadnu sedacku, ba dokonca ani postel.. staci siet a dva stromy a clovek je vysmiaty.. lenze toto neviem ci sa da povazovat za obidenie systemu :D

Podla mna je chore, ak niekto kupi 50 rocny byt za 100 tisic eur, lebo ma 3i a je v petrzalke a za 40 rokov mu ten panelak spadne na hlavu.. Proste cely system je mega podvod, vacsi ako cokolvek ine (system bankovy)

Ale ludia mu predsa len veria.. je im jedno, ze banky tlacia peniaze a tym padom ludom nicia uspory atd..

Sice tomu nechapem dokonale, cize nemam riesenie, isto aj to tlacenie ma nejaky zmysel (ale aky ??? :D ) ale tak, ocividne to NEFUNGUJE .. (pre ludi, pre bankarov ano), ale ludom je to jedno, uplne jedno..

Ako to znie? Kto chce kam, pomozme mu ... hmm .. tam ?? :)

Slobodna

Mojou najväčšou motiváciou keď už padám na hubu a nevládzem fyz. ani psych. je - ešte viac nasrať všetkých tých, ktorí netrpezlivo čakajú na to, kedy zlyhám a vzdám to.
veve_IX absolútny súhlas. Človek nemôže byť nikdy úspešný ak robí niečo čo ho nebaví. Pre mňa je vzdelanie najkrajšie čo môže byť, aj keď dnes bohužiaľ panuje názor, že je to zbytočné.

sweater

ako myslis hypoteky? ja tiez uvazujem ako sa nezadlzit na 30 rokov, ale na nic som neprisiel, ked chcem byvat vo vlastnom neviem kde nasetrim 2mega +- len na priemerny byt. poradis? :)

lost

Vacsinou to je prave preto, aby boli ludia v skupine, tj. ak spravia chybu, nech to zvalia na "ved kazdy tka robil"

tj. hypoteky.. napriklad..

kolektivna zodpovednost :D

niekedy mam pocit, ze TAK IM TREBA, MASTNY CHLEBA !

sweater

goala keby sa riadim podla toho co hovoria druhy bol by to aspon pre mna najhorsi mozny zivotny scenar, ked si svoj zivot prezijem cely v blbosti, tak budis ale bude aspon moj vlastny a nebude ho zit za mna niekto druhy. tebe to tak nepride?

kirel

lenze ja som uz v polovici 4. roc. zacinat odznova? to je uz v podstate nerealne, a uprimne este raz s anamocit do tohto prehniteho slovenskeho skolskeho systemu, nikdy viac..

veve_IX

ja osobne odporúčam ísť robiť (študovať to čo ťa baví). Aký význam má nútiť sa do niečoho v čom nevidíš svoju budúcnosť? Doštuduješ, budeš mať tri písmenká pred menom a?
Podľa mňa život človeka je príliš krátky a čas privzácny aby sme si mohli dovoliť ho strácať a mrhať ním...
Tak nech sa darí :)